+38 (063) 652-79-97
 • Головна
 • Блог
 • Як змусити гроші працювати для збільшення капіталу

Як змусити гроші працювати для збільшення капіталу

Зарплата або дохід, вихідні, проблеми з грошима... Третьої складової можна уникнути, якщо долучити трохи самоосвіти, проконсультуватися у фінансового радника і ваші заощадження почнуть приносити дохід.

Як змусити гроші працювати на себе

У процесі отримання активного доходу, або, по-простому, працюючи за наймом, ви отримуєте гроші за виконаний обсяг роботи, встановлений роботодавцем.

Отримані як зарплату грошові кошти можна не просто відкладати, а інвестувати. Інвестуючи, ви запускаєте процес отримання пасивного доходу, і в цей момент гроші починають працювати на вас. У процесі інвестування ви самі стаєте роботодавцем, а в підпорядкуванні у вас перебувають ваші заощадження.

У цій статті ми розглянемо основні напрямки, як примножити капітал, доступні в нашій країні.

Банківські вклади

Банківський вклад - це договір між вкладником і банком, за умовами якого ви надаєте свої гроші в користування банку, а він за це нараховує відсотки вище тієї суми, яку ви вклали.

Помилково вважати, що гроші, вкладені в банк, недоторканно лежать у сейфі або зберігаються на електронному рахунку. Банк використовує їх для отримання доходу, частину від якого ви отримуєте як відсотки.

Банківський вклад може бути в національній валюті, наприклад - гривні або в іноземній, найчастіше доларах США. Середній дохід від гривневих вкладів перебуває на рівні 10-15 % річних, вкладаючи в іноземній валюті, ви отримуєте дохід до 2%.

Чому така висока різниця в процентній ставці? Тому, що гривня набагато більш схильна до інфляції, тобто знецінення, ніж долар.

Відсоткова ставка постійно переглядається і змінюється залежно від стану економіки країни. Банківський вклад вноситься на певний термін, починаючи від 3-х місяців і до декількох років.

На етапі знаходження грошей у розпорядженні банку ви не можете отримати тіло вкладу раніше обумовленого терміну в договорі. Договори бувають і з достроковим вилученням, але прибутковість за ними вже набагато нижча.

Банківський депозит - це найбільш розрекламований спосіб отримання пасивного доходу. Він є одним з основних робочих інструментів усієї банківської системи: отримати гроші від вкладника, заробити на них, вклавши в інший бізнес, і поділитися доходом із власником депозиту.

З розвитком цифрових технологій ви можете відкрити депозит через застосунок вашого банку на смартфоні і за кілька кліків оформити свій вклад. Мінімальна сума вкладу в Україні це 1000 гривень і через час, встановлений у договорі, вкладена сума повернеться вам на вашу картку разом із відсотками або ви зможете забрати її в касі банку.

Істотним плюсом депозитів є їх гарантоване повернення навіть у разі банкрутства вашого банку. Для гарантії існує Фонд гарантування вкладів, з якого вам повернуться кошти в розмірі до 600 000 тис. гривень на одного вкладника (на період военного стану вся сума). Якщо сума вкладу більша, раджу використовувати різні банки або залучати членів сім'ї для зниження ризиків втрати заощаджень.

Облігації

Облігації - це боргові зобов'язання у вигляді електронних документів. Власник облігацій стає кредитором, а держава або приватна компанія - позичальником. Купуючи державні боргові папери (ОВДП), ви отримуєте гарантії не нижчі, ніж від фонду гарантування вкладів при використанні депозитів.

Хочу навести приклад заробітку для тих, хто вірить у майбутнє України як платоспроможної держави. Візьмемо українські єврооблігації, а це боргові зобов'язання в іноземній валюті, ціна на які зараз дуже сильно впала. Наприклад, випуск із терміном погашення 2024 року під номером "xs 130 392 12 14" сьогодні можна купити за 38 тис. доларів, а за два роки отримати на руки 115 500 тис. доларів, за фактом, це позика під 151,9 % річних.

Дохід за облігаціями вимірюється в купонах і нараховується на суму однієї облігації, ціна якої в Україні 1000 гривень або 1000 доларів для єврооблігації.

Облігації діляться як за термінами погашення, так і за видами. Раджу купувати короткострокові папери терміном погашення до одного року, такі інструменти найменш ризикові, і принесуть вам дохід до 10% річних.

Якщо ви не боїтеся ризикувати, то ще раз прочитайте перший приклад. На сьогоднішній день в Україні триває військовий конфлікт і непоганим варіантом для заробітку стануть військові облігації, прибутковість яких обігнала традиційні ОВДП з депозитами і досягає 19% річних.

Купити облігації ви можете як у касах українських банків, так і через додаток найпопулярніших з них: Приват 24 або Monobank.

Пайові інвестиційні фонди (ПІФ)

Стаючи учасником ПІФу, ви купуєте його частину фонду - ПАЙ. Системою паїв керує компанія, що працює над отриманням вигоди, яка ділиться між учасниками ПІФу.

Зібравши пристойну суму від усіх охочих отримати пай, наприклад, у приватному агрохолдингу, гроші передаються в управління досвідченим трейдерам або іншим професіоналам. Підсумковий дохід може вийти дуже пристойний - 10 - 20 % річних.

Весь сенс таких вкладень - це отримання прибутку від обороту великого капіталу через створення так званого "общака", частини якого називаються паями.

ПІФ не є платником податку на прибуток (ПДВ). Мінімальний поріг входу в ПІФ для громадян України встановлено в розмірі 1 мільйон 827 тис. гривень. Дехто з вас після побаченої суми одразу перегорне далі зі словами: "Та ну, я не зможу в це інвестувати".

В Україні вже придумали інструменти для інвестування в ПІФ у сумах менших, ніж встановлено законодавчо, і починаються вони з 1000 гривень.

Чому ж така величезна сума встановлена на законодавчому рівні? ПІФ - це здебільшого інвестиції в будівництво або інші великі проєкти, які вимагають серйозних грошових вкладень, що передбачають певні ризики в очікуванні отримання надприбутку.

Якщо у вас немає такої суми, то варто задуматися: чи потрібно інвестувати в ризикові інструменти, такі як ПІФ. Краще придивіться до пасивного доходу за більш консервативною стратегією, наприклад, вкладів у банки або в придбання державних облігацій.

У пайовому фонді може перебувати цілий холдинг, який володіє різними ТОВ, нерухомістю та підприємствами. Звертайте увагу на тих, хто стоїть за організацією ПІФ, а саме бенефіціара (кінцевого власника майна), у яке ви зібралися інвестувати.

Для інвестування в грошовий ринок з мінімальними знаннями, ПІФ підійде якнайкраще. Всі маніпуляції з вашими вкладами будуть проводитися без вашої участі і при зростанні вартості паю ви отримаєте різницю на руки.

Фондові ринки

Фондовий ринок - це майданчик, що об'єднує активи, доступні до придбання приватним інвесторам.

На фондовому ринку є можливість торгувати не тільки цінними паперами, а й товарами, валютою, дорогоцінними металами та іншими похідними фінансових інструментів. Фондовий ринок - це безмежне джерело для заробітку, де від напрямку руху ціни на вибрані активи залежить ваш прибуток.

На фондовому ринку учасники поділяються на емітентів - тобто осіб, які випускають цінні папери, та інвесторів - осіб, які ці папери купують. Ще присутні два окремі види учасників - це брокер (особа, яка здійснює операції купівлі-продажу за гроші клієнта) і дилер - це особа, яка здійснює операції купівлі-продажу від свого імені шляхом публічного оголошення ціни.

Самостійно стати учасником фондового ринку нереально, вам необхідно зареєструвати брокерський рахунок. Читайте як це зробити в моїй статті "Як вибрати брокера для торгівлі на фондовому ринку?"

Існує два види заробітку на фондовому ринку: інвестиційний (ви купуєте цінні активи на довгий термін, зберігаєте їх і отримуєте дивіденди або відсотки під час погашення боргу, якщо брали облігації) та спекулятивний спосіб заробітку - це придбання і продаж цінних активів, заробляючи на змінах ціни активів. Купили дешево - продали дорожче. Більш прибутковим є спекулятивний спосіб, більш надійним - інвестиційний.

Торгівля на фондовому ринку вимагає найвищого ступеня залученості інвестора. Для розуміння, з чого варто почати, запишіться на мою безкоштовну 15-хвилинну консультацію.

Отримайте відповідь на запитання, що Вас цікавить за 15 хвилин
Зроби свій перший крок до системного інвестування вже сьогодні!
Залиш заявку на безкоштовну консультацію

Нерухомість

Заробіток на здачі нерухомості в оренду був одним із найпопулярніших серед українців до початку російської агресії. У ситуації, коли невизначеність оселилася в серцях українців, мало хто ризикує вкладати свої заощадження в нерухомість, це стало причиною фактичної "заморозки" ринку.

Кількість угод впала до критичного рівня, але вважаю, що, якщо українці гідно переживуть зиму, то з настанням потепління ринок почне оживати і тоді можна буде знову розглядати інвестиції в цю сферу як прибуткові.

Житлова нерухомість

Помацати стіни, відчути фізичне втілення своїх грошей - це все про нерухомість. Вкладаючи від $30 до $50 тис. доларів, купуючи квартиру в одному з українських мегаполісів, можна сміливо розраховувати на вихід у плюс 4-8 % річних від здачі житла в оренду.

Дохід у 4-8 % річних від вкладу в доларах неможливо отримати, тримаючи гроші на депозиті. За умови розумного вибору нерухомості для здачі в оренду ризики остаточної втрати капіталу нижчі, ніж під час банківського вкладу. У будь-якому разі - це фізичне втілення капіталу і жодна фінансова криза у вас його не забере. Майно залишиться вашим і перейде у спадок вашим дітям, при цьому приносячи практично безперервний дохід.

Житлова нерухомість теж потребує уваги інвестора, але значно менше, ніж спекулятивна торгівля на фондовому ринку, де без допомоги фінансового радника отримати дохід буде дуже складно. Поріг входу тут теж набагато вищий, ніж на фондовому ринку, де заробити можна, маючи капітал від 1 тис. доларів.

Комерційна нерухомість

Ринок нерухомості комерційного призначення не менш популярний. На простому прикладі поясню, що купивши квартиру на першому поверсі житлового будинку на стадії будівництва і виставивши її на продаж як майданчик під магазин, покупців і орендарів знайдеться набагато більше, а підвищений попит тягне за собою і зростання цін, а з ними - і заробітку інвестора.

Квартири, виведені з житлового фонду, набирають популярності у різноманітних шоу-румів, які виросли з інтернет-магазинів, але коштів на оренду магазину в торговельних рядах поки що немає. Однушка в "хрущовці", здана в оренду як житло, буде приносити в середньому 7000 тис. гривень, а якщо здати її під манікюрний салон або перукарню, то дохід буде вже під 20 000 тис. Щоб перевести квартиру з житлового фонду в нежитловий, знадобиться час, але окупаються такі вкладення в середньому за 5-6 років.

Акції

Акції - це цінні папери, що дають власнику право на частину майна організації в разі її ліквідації, а також можливість отримувати дивіденди (прибуток компанії розподіляють між всіма акціонерами).

Акції бувають двох видів: звичайні та привілейовані. Дохід від звичайних акцій залежить від їхньої ринкової ціни, а в разі володіння привілейованими паперами, ви отримаєте стабільний, встановлений компанією, відсотковий дохід.
Більшість людей володіє звичайними акціями. Негативний досвід з ними трапився після розвалу СРСР, коли акції роздалися серед співробітників підприємств, а ті, своєю чергою, не знаючи, що з ними робити, продавали їх за безцінь людям, які згодом стали олігархами.

Придбати акції можна на фондовому ринку, зареєструвавшись у брокера або звернувшись за допомогою до фінансового радника. Ставши власником акцій, ви можете як чекати на виплату дивідендів, так і займатися спекулятивною торгівлею на різниці в ціні купівлі-продажу.

Альтернативні інвестиції

Світ не стоїть на місці і в інвестуванні теж утворюються нові течії, що дають змогу примножити капітал, перебуваючи в будь-яких економічних умовах.

Краудінвестінг

Це вкладання грошей у стартапи, які, на ваш погляд, є перспективними. Такий тип інвестування більш ризикований, ніж акції чи облігації.

Краудінвестінг - це похідна від краудфандингу, який більшою мірою виступає як благодійність. Краудфандинг проявляється, коли ви чогось бажаєте і просите про допомогу, після чого вам скидаються всім натовпом (Crowd). У краудфандингу зараз залучені всі українці, які роблять донати на ЗСУ.

Краудінвестінг працює за тим самим принципом, але після досягнення мети, на яку ви збирали донати, ви зобов'язані виконати обіцянку і заохотити тих, хто вам скинувся - ваших інвесторів.

Це ризиковий інструмент заробітку, але інвестиції в нього мають дуже високу прибутковість, якщо проєкт "вистрілить", хоча вистрілюють далеко не всі.

Краудінвестінг використовують і вже відомі компанії в разі непередбачених витрат, адже, якщо у проєкту велика кількість фоловерів у соцмережах, то вони швидко покриють фінансовий запит, що виник.

Криптовалюта

Говорячи про криптовалюту у 2022 році можна почути, що ця індустрія вже відживає своє, і, нібито, різке падіння ціни біткоїна, чергове тому підтвердження.

Не поспішайте робити висновки, адже криптовалюта - це лише похідна технології блокчейн, яка має великі перспективи в майбутньому. За деякими версіями вона може замінити традиційний інтернет, перейшовши до технології шифрування даних WEB 3.

Екосистеми, побудовані за блокчейн-технологією, активно освоюються програмістами для створення незалежних і безкорисливих систем, що працюють за принципом спільного благополуччя або ніяк.

Кожен такий проєкт у майбутньому матиме одиницю, якою можна розрахуватися за використання метавсесвітів, для створення яких теж використовується блокчейн.

Ні для кого не секрет, що криптовалюта вже давно вийшла за рамки оплати всередині мережі блокчейн і поступово переходить у розряд платіжного засобу на рівні зі звичайною валютою. Але для багатьох це все ще майбутнє, і не поспішайте його ховати разом із "ведмедем", що наступив на біткоїн.

Поради інвесторам-початківцям

 • Постійно вивчайте ринок цінних паперів і товарів, він перебуває в безперервному русі, тому чіткий спосіб заробітку відсутній.
 • Під час інвестування потрібно ґрунтуватися на поточному стані справ і приймати рішення після консультацій з фінансовим радником.
 • Пам'ятайте, що на грошових ринках існують комісії та податки, враховуйте їх під час розрахунку суми очікуваного доходу.
 • Виробіть власну стратегію поведінки, це подекуди дуже складно, але тільки стратеги виграють великі битви, а вдале інвестування - це ваш особистий бій за здобуття фінансової незалежності. Або використовуйте стратегії перевірені часом.
 • Відмовтеся від інтуїтивного методу вкладання грошей. На ринку є безліч аферистів, які за яскравими привабливими заголовками, приховують схеми обману, приносячи вам колосальні збитки.
 • Ведіть щоденник, зошит, називайте як хочете, але ведіть, інакше ви ризикуєте втратити контроль над справами і в підсумку піти в мінус.
 • Не бійтеся питати, особливо в мене, найбезглуздіше питання - не задане.

FAQ

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 1
Рейтинг статті — 5

Коментарі ()

  Інші статті автора

  13 звичок, які збережуть гроші у 2023 році

  Портфель
  Гасіть кредити або назавжди позбудьтеся думки про фінансове благополуччя Хороша кредитна історія…
  26.12.2022
  Читати

  Як обрати ETF для інвестицій

  Коротко про ETF Усі люди, які намагалися вивчити питання біржової торгівлі на фондовому ринку, стикалися…
  6.10.2022
  Читати

  Найпоширеніші помилки, які можуть залишити вас без грошей

  Особисті фінанси
  Вміти заробляти гроші – чудова навичка. Але важливо ще правильно керувати бюджетом, не робити…
  23.05.2022
  Читати

  Грошові типи особистості. Хто ви і що з цим робити

  Особисті фінанси
  Типологія Гольдберга та Льюїса Згідно з теорією чеських психологів Х. Гольдберга та Р. Льюїса, гроші…
  16.11.2022
  Читати

  Навіщо потрібен інвестиційний радник та як його вибрати

  Особисті фінанси
  Шлях до забезпеченого, комфортного життя з можливістю не працювати, одержуючи пасивний прибуток, складається…
  23.05.2022
  Читати

  Популярні послуги