+38 (063) 652-79-97
 • Головна
 • Блог
 • Як попросити про підвищення зарплати, щоб отримати його

Як попросити про підвищення зарплати, щоб отримати його

Якщо ви багато працювали, досягли професійних успіхів, але досі не отримали підвищення до зарплати - можливо, настав час самим попросити про нього? У цьому немає нічого незвичайного, особливо якщо ви знаєте, що являєтесь цінним співробітником - за статистикою 37% працівників самі просять про надбавку.

Визначте найкращий час

 • Як правило, найкращий час для того, щоб просити про підвищення зарплати - це:
 • після успішного завершення великого проєкту;
 • після отримання розумної кількості позитивних відгуків;
 • коли ваше робоче навантаження збільшується;
 • коли ваш керівник в позитивному настрої та не відчуває стресу.

Просити про підвищення зарплати в ці періоди цілком логічно, але важливо враховувати й інші чинники, які можуть вплинути на ваші шанси.

Вивчіть динаміку заробітної плати

Що таке допустиме підвищення зарплати? Щоб краще зрозуміти, про який розмір підвищення вам слід просити, витратьте трохи часу на вивчення розміру заробітної плати на займаній посаді в межах вашого регіону. Подивившись на те, скільки заробляють інші працівники в тій самій сфері, оцінити свій потенційний рівень зарплати. Для цього вивчіть сайти з пошуку роботи.

Якщо більшість вакансій у вашій місцевості пропонують більше, ніж ви заробляєте, це можна використати як важіль тиску.

Складіть список своїх професійних якостей і досягнень

Ваша кваліфікація і досягнення можуть допомогти обґрунтувати, чому ви просите про підвищення зарплати. Складіть список усіх ваших професійних якостей, таких як освіта, сертифікати, стаж роботи, soft and hard skills. Після цього напишіть список усіх своїх досягнень та досвід роботи. Не применшуйте свої досягнення, будьте конкретні в цифрах, відгуках і обсягах користі, яку ви приносите компанії.

Визначте суму підвищення

Хоча у 2023 році й не очікується підвищення зарплати, але отримання премій ніхто не скасовував. З огляду на це, якщо ви конкретно сформулюєте своє прохання, це підвищить ваші шанси на отримання надбавки. Незалежно від того, чи будете ви просити про відсоткове підвищення, чи про певну суму, вивчіть тенденції заробітної плати у вашому місті та підготуйте інформацію про вашу кваліфікацію. Вибравши відповідну цифру й обґрунтувавши її, сміливо обговорюйте її з керівником.

Розмова про підвищення

Ідеальний спосіб попросити про підвищення зарплати - це особиста зустріч або відеодзвінок, якщо ви працюєте віддалено, переважно в приватному порядку. Щоб продемонструвати професіоналізм, уникайте обговорення потенційної надбавки електронною поштою або в загальних робочих чатах.

Підготуйтеся до розмови

Після того як ви запланували розмову, настав час підготуватися до неї. Підготовка до того, що говорити, допоможе вам почуватися впевненіше. Також важливо спланувати відповіді на можливі запитання, які поставить ваш керівник. Крім того, підготуйтеся до того, що може статися щось непередбачуване, наприклад, ви отримаєте відмову.

Готуючись до важливої розмови про підвищення, подумайте як краще викласти всі свої думки:

Почніть із гарної вступної частини

Почніть із чіткого формулювання прохання. Ви можете згадати, що хотіли б обговорити свої досягнення і надбавку. Наприклад:

"Дякую, що знайшли час зустрітися зі мною сьогодні. Я насолоджувався роботою на посаді [вказати посаду] протягом останніх [вказати кількість] років і думав про те, наскільки я виріс, і про своє майбутнє тут, у [вказати назву компанії]. Я дуже хочу розвиватися і рухатися кар'єрними сходами. У зв'язку з цим я хотів би обговорити своє підвищення".

Викладіть деталі

Після того як ваш начальник підтвердить, що зараз слушний час для розмови, і буде готовий до обговорення, ви можете перейти до деталей. Поговоріть з ним про підвищення зарплати, на яке, на вашу думку, ви заслуговуєте, із зазначенням конкретної цифри та тезами чому ви на неї заслуговуєте. Наприклад:

"За час роботи в [вкажіть назву компанії] я взяв на себе відповідальність за [вкажіть список обов'язків]. Завдяки цьому ми досягли ключових цілей компанії, таких як [вказати досягнуті цілі]. Нещодавно я також узяв на себе обов'язки [вказати нові обов'язки], що призвело до [вказати відчутні результати]. Я також отримав позитивні відгуки від [вказати членів команди, відділів або клієнтів], які підкреслили цінність моєї роботи для команди.

Отримавши ці коментарі та переглянувши свої досягнення, я вивчив розмір заробітної плати для моєї вакансії. Ґрунтуючись на аналогічних посадах з аналогічними обов'язками, я встановив, що підвищення зарплати [вказати річну або місячну] на [вказати суму або відсоток] можна порівняти з моїми досягненнями, навичками та обов'язками".

Завершіть свою промову

Після того як ви викладете всі деталі, завершіть свою промову, назвавши свої цілі та попросивши переглянути розмір зарплати.

"З огляду на все вищесказане, моя мета - продовжувати бути важливим співробітником для цієї компанії в [вставте назву компанії]. Я був би вдячний, якби ми могли переглянути мою зарплату й обговорити розумне підвищення для обох сторін".

Чекайте запитань

Щойно ви викладете всі деталі, будьте готові відповісти на запитання вашого керівника. Він може запитати, чому і як ви визначилися із сумою підвищення. Крім цих запитань, ваш керівник може захотіти обговорити суму надбавки, тому важливо вивчити тактику ведення переговорів і планувати різні суми підвищення, які будуть прийнятними для вас.

Будьте готові до відповіді

Ви можете не розраховувати на те, що ваш керівник відповість вам одразу ж. Якщо він скаже "можливо", ви можете запитати, коли краще обговорити його рішення. Якщо ж відповідь буде негативною, обов'язково запитайте про причини такого рішення і про те, як ви можете домогтися підвищення зарплати в майбутньому.

Чого слід уникати, коли ви просите про підвищення зарплати

Дотримуючись інструкції про те, як просити про підвищення зарплати, ви гарантовано отримаєте більше шансів. Однак, щоб бути впевненим у тому, що ви ще ближче до отримання підвищення зарплати, є деякі речі, яких слід уникати.

Орієнтація на особисті причини

Намагайтеся не зациклюватися на особистих причинах, через які ви просите про підвищення зарплати, наприклад, необхідність оплатити рахунків або відчуття втоми. Коли ви просите про підвищення, слід зосередитися на тому, що ви зробили для компанії і як ви можете сприяти її розвитку.

Просити в невідповідний час

Як і в одній з моїх порад, ви маєте знайти відповідний час, щоб попросити про підвищення. З цієї причини уникайте просити про підвищення в той час, коли компанія перебуває в поганому фінансовому становищі або коли у вас немає достатньо значних досягнень, щоб представити їх.

Використовувати неправдиві цифри та досягнення

Демонстрація своїх досягнень за допомогою даних дуже важлива для створення картини того, що ви зробили для компанії. Однак не намагайтеся робити ці цифри більшими та кращими, ніж вони є насправді, і не привласнюйте собі чужі заслуги. Якщо ви брали участь у командному проєкті, ви можете згадати, як ви допомагали й чого досягла ваша команда завдяки вашому внеску.

Ви також маєте бути уважними до того, як ви формулюєте свої висловлювання. Крім складання вашої промови, важливо уникати таких фраз, як "мені потрібно більше грошей" або "я думаю, що заслуговую". Такі слова можуть знизити ваші шанси на отримання підвищення.

Висновок

Прохання про підвищення - це ваш час блиснути та показати роботодавцю все, чого ви досягли. Постарайтеся бути впевненим і конкретним у формулюваннях і покажіть ваш внесок у розвиток компанії.

Хоча близько 43% людей повідомили, що отримали підвищення зарплати ще до того, як їм довелося просити про нього, прохання про підвищення все одно є нормальною частиною роботи. Якщо ви вважаєте, що багато чого досягли на займаній посаді та заслуговуєте на це, не зволікайте і, дотримуючись моїх рекомендацій, просіть про підвищення зарплати.

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 1
Рейтинг статті — 5

Коментарі ()

  Інші статті автора

  Десять випадків, коли інвестувати ще зарано

  Особисті фінанси
  Інвестування - відмінний спосіб отримувати прибуток без особливих зусиль. Вкладати гроші можна…
  23.05.2022
  Читати

  Як збирати гроші: чому не вдається це робити і як виправити

  Особисті фінанси
  Сьогодні хочу поділитися з тобою інформацією, як можна нагромадити гроші на свій будинок чи квартиру,…
  23.05.2022
  Читати

  Облігації - що це таке і як на них заробити

  Портфель
  Що таке облігації Історія облігацій починається з 17-го століття, коли Нідерланди випустили…
  15.12.2022
  Читати

  Які акції купувати у кризу?

  Портфель
  Епідемія коронавірусу захопила всю планету. Не дивно, що вона вплинула й на економіку. Інвесторів торкнулася не меншою…
  23.05.2022
  Читати

  Популярні послуги