+38 (063) 652-79-97

Як обрати фінансового консультанта

"Хто? Консультант? Та я сам у всьому розберуся..." Так думають люди, які ніколи не стикалися з фондовим ринком. Якщо для вас час - гроші, то фінансовий консультант заощадить і те, і інше.

Коли потрібен фінансовий консультант

Жителі Західних країн користуються послугами фінансових консультантів нарівні з послугами лікарів і юристів. Чому саме жителі західних країн, тому що у них заведено мати хоча б одне джерело пасивного доходу крім основної роботи. Задумайтеся, може це і є секретом їхнього високого добробуту?

Створенням джерела пасивного доходу займається фінансовий консультант.

До консультантів звертаються не тоді, коли вирішили заощадити на придбанні пральної машини, з цим ви впораєтеся самі, пошукавши інформацію в інтернеті. Консультант - це як адвокат, адже ви не можете самі захистити себе в суді, ось і для отримання пасивного доходу вам потрібна людина, яка розуміється в інструментах, таких як акції, облігації, ETF - фонди та інші похідні фондового ринку.

Консультант потрібен не тільки людині, яка вирішила планувати свій бюджет для уникнення непотрібних витрат, а й людям, які вже створили фінансову подушку або бізнес і хочуть перейти до отримання пасивного доходу.
Часто буває, що люди, які отримали спадщину або накопичили значну суму, намагаються її, як у народі кажуть, "провернути", і провертають так, що втрачають усе, що накопичили.

Інвестування - це ризик, а наявність фінансового консультанта знижує рівень ризику і допомагає побудувати правильну стратегію управління фінансами, коли їхня сума вже перевищує, наприклад, 10 тис. доларів.

З якою сумою варто йти до консультанта

У вас має бути стабільне джерело доходу або певна сума заощаджень. Існують як інвестиційні плани, які постійно потребують поповнення, так і стратегії з одноразовим грошовим внеском.

Чим більша сума ваших грошей, передана в довірче управління, тим швидше ви отримаєте відчутний дохід. Що таке довірче управління читайте в статті.

Для отримання першого пасивного доходу вже через півроку орієнтуйтеся на суму вкладень приблизно в $10 тис. доларів, якщо ви збираєтеся інвестувати у фондовий ринок.

З меншими сумами також можна починати інвестування, але доходу доведеться чекати довше, а фінансовий радник допоможе вам запустити всі економічні механізми, щоб цей процес прискорити.

Щоб отримати пораду від консультанта, не обов'язково платити йому гроші, ви можете безкоштовно записатися на мою 15-ту консультацію, просто залишивши заявку.

Отримайте відповідь на запитання, що Вас цікавить за 15 хвилин
Зроби свій перший крок до системного інвестування вже сьогодні!
Залиш заявку на безкоштовну консультацію

Що можуть зробити консультанти

 • За запитом фінансовий консультант може провести аудит вашого бюджету, аналізуючи його на відповідність вашому способу життя. Він здатний оцінити величину доходів, виявити неефективні витрати, знизити їх рівень, а отриманий "профіт" спрямувати на створення фінансової подушки.
 • Фінансовий консультант може скласти план отримання пасивного доходу. Після затвердження із замовником виконати його, не підвищуючи робочого навантаження на клієнта.
 • Радник за допомогою інвестиційних інструментів створить покрокову інструкцію та побудує стратегію інвестування, підбере вигідні фінансові продукти, орієнтуючись на поточний стан ринку.
 • Радник створить для вас інвестиційний портфель, який буде порівнянний з вашим рівнем ризику і наявністю часу для досягнення поставленої мети. Консультанти володіють універсальними знаннями: від торгівлі на фондовому ринку до правильної сплати податків з прибутку.
 • Розрізняють фінансових консультантів та інвестиційних радників. Перші займаються аналізом вашого фінансового становища і створенням стратегії для отримання пасивного доходу, а останні мають право впроваджувати цю стратегію в життя та давати інвестиційні рекомендації.

Скільки коштує фінансове консультування

Перед початком роботи укладіть із консультантом або аутсорсинговою компанією типовий договір на надання консалтингових послуг. Комплекс послуг зі створення особистого фінансового плану коштує від 10 000 гривень залежно від глибини та тривалості стратегії.

Фінансові консультанти часто працюють за % від заробітку клієнта, ключове слово тут - від заробітку, тобто чистого прибутку інвестора. Існує й інший варіант співпраці, коли консультант бере як оплату за свої послуги невеликий відсоток від інвестованого вами капіталу. Такий підхід знижує ризик використання консультантом агресивних і високоризикових інструментів, які загрожують інвестору швидкою втратою частини депозиту. Відсоток для оплати роботи фінансового радника може змінюватися залежно від вибору інструменту для інвестицій, суми внеску і вибору форми співпраці: довірче управління чи аудит бюджету.

Як вибрати фінансового консультанта

Фінансовим консультантом може бути як фізична, так і юридична особа, яка має відповідну освіту: економіст, банківська справа, бухгалтер або підприємницька діяльність. Під час зустрічі запитайте про документи, що підтверджують освіту, або сертифікати про проходження відповідних курсів.

Під час спілкування з радником орієнтуйтеся на те, що насамперед ви ставите перед ним завдання, а він пояснює як їх досягти, а не докорінно змінює вашу ідею, примушуючи повірити у власну правоту.

Досвід роботи хоч і виступає важливою складовою, але, вважаю, що значно важливішими є показники успіху та досягнення консультанта. Це як у спорті - чим молодший, тим вищі досягнення, а в старості та сумнівів більше, і пам'ять уже не та, щоб стежити за всіма процесами у клієнтів.

Орієнтуйтеся на успішність і особистісний підхід, вам повинно бути комфортно в спілкуванні з радником. Пам'ятайте, що він радить - ви вирішуєте, а не навпаки.

Запитайте про особисті пріоритети у сфері інвестування самого фінансового радника, що він обирає для торгівлі, якщо перед вами людина, що розуміється, вона не буде розповідати, "от якби, та якби", а спокійно поділиться своїми техніками збереження капіталу від інфляції та думками про перспективні, на його думку, галузі для інвестування.

Консультант має бути незалежним і брати до уваги тільки ваші інтереси, а не переслідувати інтереси фірми, на яку він працює.

Як розпізнати шарлатана

Менше пафосу - більше клієнтоорієнтованості. Відкритість людини до пропозицій та уважність до ваших цілей характерні для людини, яка хоче заробити разом із вами, а не на вас.

Якщо консультант схиляє вас до співпраці з якимось банком або до придбання страховки в обраній ним конторі, то, найчастіше, від цього отримує вигоду він, а не ви. Уважно придивіться хто перед вами - помічник чи продажник.

Люди часто ставлять собі запитання, навіщо він займається консультуванням, якщо сам такий розумний і може заробити, не обтяжуючи себе проведенням безкоштовних консультацій.

Інвестування - це стиль життя по-справжньому хорошого фінансового консультанта. Знання теж можна інвестувати, що він і робить, працюючи з клієнтом і отримуючи від цього дохід. Перед зверненням на консультацію проаналізуйте репутацію обраного вами фахівця, його соціальні мережі, дізнайтеся, чи є в нього власна інтернет-сторінка, якщо так, то це свідчить про серйозний підхід до своєї роботи.

Існує думка, що до консультанта потрібно звертатися через знайомих. Так, такий варіант можливий, але, якщо одному допоміг, то не факт, що допоможе всім. Це як ліки від головного болю: комусь достатньо анальгіну, а хтось не може без сильних анестетиків.

Слухаючи рекомендації, читаючи відгуки та записуючись на безкоштовні консультації, ви нічого не втрачаєте, якщо вже вирішили стати пасивним інвестором.

Як можна заощадити на послугах фінансового консультанта

Не секрет, що послуги фінансових радників платні, але для першого знайомства можна записатися на безкоштовну консультацію. Під час першої зустрічі ви зможете поставити головні для вас запитання і познайомитися з майбутнім помічником.

До радника можна приходити тільки на очні консультації, а можна постійно підтримувати зв'язок телефоном або в месенджері, від цього теж залежить сума виплат консультанту.

Що відбувається, якщо поради консультанта не діють

Якщо поради не діють, придивіться до того, які саме з них не приносять користі. Не можуть же всі поради разом узяти й виявитися непрацюючими.

Визначте частину, на вашу думку, найбільш непотрібних і зверніться до консультанта з проханням переглянути їх. Після аналізу конкретно вашої ситуації він вкаже на помилки, яких ви припустилися, і запропонує нові шляхи їх вирішення.

Слідкуйте за виконанням вказівок консультанта в точності з обраною стратегією. Не відволікайтеся на зовнішні джерела: чутки або поради знайомих. У разі, якщо щось з отриманої ззовні інформації вам здалося важливим, то зверніться до консультанта перед тим, як самостійно змінювати свій план з досягнення фінансової незалежності.

Якщо ви інвестували у фондовий ринок і поради консультанта щодо вибору інструментів для інвестування виявилися недієвими, то й платити за такі поради вам не доведеться. Головна мета консультанта - досягнення клієнтом усіх його цілей!!!.

Не всі поради консультанта є дієвими абсолютно у всіх випадках. Попрацювавши в парі з ним щонайменше півроку, ви позбудетеся сумнівів і перестанете скептично ставитися до його порад, відчувши зміну фінансового становища на краще.

Подумайте, навіщо людині витрачати на вас час? Звичайно, для отримання вигоди, але, якщо ви її не отримуєте, то відповідно не отримує зарплату і ваш консультант.

Висновок один - дотримуйтеся порад консультанта. Якщо ви вже обрали собі фінансового помічника, довіртеся йому, але, за можливістю, теж слідкуйте за фондовим ринком, вносьте свої пропозиції в стратегію та обговорюйте разом перспективні напрямки отримання прибутку.

Ваше фінансове благополуччя залежить від ваших правильних рішень, одним з яких стане створення джерела пасивного доходу.

Не можна не погодитися зі словами Роберта Кійосакі: "Незалежно від того, як наполегливо ви працюєте, ваші гроші можуть працювати на вас значно краще, якщо тільки їх правильно вкласти".

Вопросы для закрепления материала

Фінансовий радник - це кваліфікований фінансист, який надає рекомендації та експертні знання людям з питаннями по управлінню грошима та грамотному досягненню їхніх фінансових цілей. Він надає широкий спектр персональних послуг з фінансового планування: від управління інвестиціями до складання сімейного бюджету та врегулювання активів.

Хороший інвестиційний радник повинен бути в змозі відповісти чітко на всі ваші запитання. Ви маєте відчувати, що можете знову звернутися до нього з уточнювальними запитаннями, якщо вам щось незрозуміло. Обов'язково уважно вивчіть його повноваження та інформацію про його роботу.

Оплата праці фінансового консультанта варіюється залежно від досвіду і послуг, які він пропонує. Вони можуть брати погодинну оплату за консультацію або річний відсоток від активів під управлінням, фіксовану ставку або комісійні.

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 1
Рейтинг статті — 5

Коментарі ()

  Євген Зубковський Эксперт в галузі особистих фінансів
  • 12 років досвіду в інвестуванні та 3 роки інвестицій у фондовий ринок США
  • Під управлінням $1,3 млн.
  • Особистий капітал $200+ тис.
  • Допоможу Вам інвестувати надійно та безпечно!

  Інші статті автора

  Як отримати громадянство іншої країни через інвестиції

  Портфель
  Завітати практично до будь-якої країни сьогодні не проблема. У більшість європейських…
  23.05.2022
  Читати

  Що таке Margin Call і як його уникнути

  Портфель
  Що таке маржа Слово "маржа" ніяк не синонім до слів "моржі" та "моржування". Поняття "маржин…
  2.03.2023
  Читати

  Відкриття рахунку в Interactive Brokers. Як це зробити?

  Interactive Brokers
  Український біржовий ринок розвивається повільними темпами. Одним із факторів, що впливає на…
  23.05.2022
  Читати

  Як скласти план досягнення мети за системою Франкліна

  Особисті фінанси
  Мати в житті ціль – треба. А ще важливіше – впевнено йти до неї, хоча це не завжди легко, адже…
  23.05.2022
  Читати

  Популярні послуги