+38 (063) 652-79-97

Переваги та недоліки Interactive Brokers

Як придбати акції США? - Зареєструватися на “Interactive Brokers”.

Історія створення

"Створити технологію, що забезпечує ліквідність на кращих умовах. Бути лідером у ціні, швидкості, масштабі, виборі світових продуктів та передових торгових інструментів". Ця цитата виконавчого директора компанії Томаса Петерфі є основою роботи Interactive Brokers.

Зростання компанії спостерігається протягом 44 років з моменту заснування у 1977 році. За цей період американська компанія перетворилася на одного з лідерів торгівлі цінними паперами, капіталізація Interactive Brokers сягає понад 10.6 млрд. доларів.

Історія компанії бере початок у 1977 році, коли ще приватний мейкер Томас Петерфі купив місце для торгівлі на Американській фондовій біржі. Об'єднавши свої знання з розробки програмного забезпечення та успішне ведення торгівлі на біржі, колишній програміст вирішує створити власну компанію, назвавши її Timber Hill.

Початковими намірами компанії була комп'ютеризація ринку опціонів та створення кишенькових торгових комп'ютерів. Знання, отримані засновником компанії Тімбером Хіллом у процесі торгівлі на NASDAQ, переросли у створення нової, повністю автоматизованої системою торгових алгоритмів.

Удосконалення роботи цієї обчислювальної системи призвело до народження в 1993 році нового брокера-дилера США під назвою "Interactive Brokers". Брокер надав можливість використовувати алгоритм, розроблений Хіллом, широкому колу інвесторів для торгівлі, переказу та виведення коштів в електронних системах. Свою власну платформу Interactive Brokers отримав у 1995 році після відкриття ринку на Гонконгській біржі.

"Trader Workstation" стала першою платформою компанії IB, яка здійснювала операції публічних клієнтів. 1999 рік ознаменував старт створення інтелектуальних маршрутів для торгівлі декількома опціонами з різними котируваннями. Угоди на біржі набули розширеного фінансового інструментарію.

Є. Зубковський

Якісні речі можна отримати або маючи капітал, або слідуючи порадам професіоналів

У 2001 році компанія Timber Hill змінює назву на Interactive Brokers Group LLC, а кількість угод, що обробляються щодня, досягає 200 000.

Interactive Brokers разом із Монреальською та Бостонською біржею створюють ринок опціонів. Популяризація ринку ведеться за рахунок продажу опціонів за низькою ціною. У 2011 році компанія IB виходить на перше місце серед брокерів США за рівнем середньодобового прибутку від угод.

У квітні 2014 року Interactive Brokers стає першим онлайн-брокером, який запропонував прямий доступ до приватної мережі комунікацій IEX, щоб торгувати чи купувати цінні папери, з подальшою реєстрацією у вигляді біржі. Наступним кроком стало створення маркетплейсу в онлайн форматі Investors Marketplase. Це платформа, на якій об'єдналися для спілкування та пошуку нових партнерів для ведення бізнесу трейдери, інвестори, радники та інші фахівці у сфері роботи на фондовому ринку.

У 2017 році Interactive Brokers випускає брендовану картку від Mastercard, що дозволило клієнтам компанії витрачати та позичати гроші безпосередньо з брокерського рахунку. Створюється портал для клієнтів з метою спрощення роботи з веб-версією, надаючи єдиний доступ до торгівлі, управління та моніторингу рахунків брокерської компанії. У 2020 році починає роботу ринок взаємних фондів, що відкриває доступ до більш ніж 37 000 тисяч фондів по всьому світу.

У 2021 році для збільшення конкурентоспроможності та протистояння економічній кризі в США запускається торгівля криптовалютою через Paxos Trust Company.

Станом на 2022 рік у компанії зареєстровано понад 1 мільйон клієнтських рахунків і вже ніхто не може засумніватися в надійності та успішності компанії Interactive Brokers.

Перший погляд на компанію Interactive Brokers

Станом на 2022 рік Interactive Brokers поки що єдиний американський брокер, який відкриває рахунки для українців.

Брокер надає можливість торгівлі валютними парами, але основним елементом для торгівлі є акції, ETF, ф'ючерси та інші інструменти ринку.
Діяльність компанії регулюється комісією "SEC" з бірж та фондових ринків, службою контролю за наданням фінансових послуг "FINRA" та Британським органом з фінансового нагляду "FCA".

У 2020 році Interactive Brokers в черговий раз названий найкращим онлайн-брокером за версією Barron's і удостоєний п'яти зірок від Canstar в розділі онлайн-торгівля. Поповнення рахунку та виведення коштів здійснюється за спрощеною процедурою.

Біржовий інтерфейс компанії дає доступ до онлайн-торгівлі на 135 світових ринках і працює з високою маржею більш ніж на 50 відсотків.
За допомогою Interactive Brokers були укладені угоди ще тоді, коли це робилося по стаціонарному телефону.

Переваги Interactive Brokers

 • Розмір та якість страховки. У разі банкрутства Interactive Brokers клієнти з України застраховані на суму 500 000 тис. доларів (250 000 тис. для виплати готівки). У випадку, якщо у клієнта на рахунку більше 250 000 тис. доларів готівкою, то для нього брокер надає можливість безкоштовної реєстрації у програмі страхування банківських депозитів” для отримання додаткової страховки у розмірі 2500000 млн. доларів США. Крім цього, на сайті компанії пропонується додаткова страховка Loyd's of London на загальну суму 150 млн. доларів США для всіх рахунків. Акції та облігації, що зберігаються у брокера, належать виключно вам і при банкрутстві будуть переведені до депозитарію іншого брокера.
 • Додатковий дохід у розмірі 50% від прибутку, одержаного в результаті кредитування акцій. Ця опція доступна для власників маржинального рахунку завдяки програмі "Розширення прибутковості акцій".
 • Автоматичні реінвестиції. Можливість налаштувати автоматичний процес реінвестицій девідендів, отриманих від американських компаній.
 • Стійкість до інфляції економіки країни засновниці (США). Зростання кількості клієнтів з Європи збільшилося вчетверо порівняно з 2015 роком. Це знижує залежність Interactive Brokers від стану ринку США чи будь-якої іншої країни.
 • Підходить до торгівлі конкретними активами. Робота з іноземною компанією, що демонструє зростання своїх акцій на рівні індексу S&P 500 протягом 44 років з доступом до 135 світових ринків у більш ніж 30 країнах + величезний набір інструментів для торгівлі.
 • Прозора робота компанії. У відкритому доступі є вся фінансова звітність, включаючи статті витрат і доходів за період.
 • Надійність. Компанія на ринку вже понад чотири десятки років, а динаміка її зростання перевищує всіх конкурентів із США. Можна використовувати як депозитарій для зберігання гривні.

Недоліки брокерської компанії Interactive Brokers

 • Не підходить для початківців через складний інтерфейс та умови верифікації, якщо ви не готові розбиратися в інструкціях роботи різних активів.
 • Низька прибутковість за дивідендними акціями. Усього 0.6%, але вони стабільні протягом багатьох років.
 • Відсутність офісу технічної підтримки в Україні. Компанія не має офісу техпідтримки в Україні і поставити запитання можна лише у зверненні на електронну пошту. На отримання інформації може піти не одна година.
 • Комісії за укладання угоди. Тарифи за укладання угоди на рівні 0.0035 за курсом долара, але багато американських брокерів вже працюють за нульовою ставкою.
 • Збої в роботі мобільного додатку. Багатофункціональний інтерфейс подекуди не під силу додатку для смартфона. У разі виникнення проблем із завантаженням вас автоматично перекине на веб-сайт.
 • Сплачувати податки потрібно самостійно. На відміну від вітчизняних брокерів, Інтерактив Брокерс не несе в собі зобов'язання податкового агента і звітувати перед податковою службою потрібно самостійно.
 • Документи, що підтверджують джерело прибутку. Співробітники компанії можуть в будь-який час запитати у вас документи, що підтверджують джерело коштів, зарахованих на рахунок. Особливо неприємним може стати момент, коли цю довідку просять перед виведенням коштів з рахунку.
 • Бюрократія. Керують компанією однозначно консерватори. Постійні запити щодо підтвердження ваших дій на біржі розтягують процес торгів у часі.

Чи варто працювати з брокерською компанією Interactive Brokers

В умовах, які намітилися станом на 2022 рік, а саме рекордний рівень інфляції в США 8.3% за прогнозом у 8.1%, Інтерактів Брокерс демонструє стабільність.

Американський ринок поступово закривається від некваліфікованих інвесторів, а Interactive Brokers є, можливо, єдиним інструментом ведення торгів на фондовому ринку США для громадян України.

Негативні прогнози щодо рівня виручки компанії на 2022 рік, яка на думку аналітиків впаде на 2% порівняно з 24% у 2021, змушують відчувати величезний тиск на акції компаній. Для підтримки рівня прибутковості Interactive Brokers відкрив ринок криптовалюти, що стало додатковим джерелом доходів, які стабілізували добробут компанії та її клієнтів.

Капітал клієнтів Interactive Brokers в 2021 році виріс на 106% до 330,6 мільярдів доларів, що дає право стверджувати про невичерпний приплив інвесторів, вклади яких роблять роботу брокера все більш надійною.

Вважаю, що співпрацювати з компанією, рівень прибутковості якої прогнозують на позначці не нижче 20% від минулого року в умовах гіперінфляції в США, безперечно, варто. Хто отримає найбільшу користь від Interactive Brokers? А виграють ті, хто розглядає Interactive Brokers як спосіб заробітку на постійній основі та з накопиченим капіталом для інвестицій не менш ніж 10 000 доларів. Потрібно бути готовим вкладати в економіку США, яка безперечно переживе цей кризовий етап і подарує терплячим інвесторам дохідність значно вищу, ніж на етапі вкладень.

Складнощі, які ви відчуєте на етапі реєстрації та тривалий процес вивчення роботи американського фондового ринку, легко нівелюються під час роботи разом із фінансовим радником. Interactive Brokers - це стандарт якості послуг, що надаються, “а якісні речі можна отримати або маючи капітал, або слідуючи порадам професіоналів” - Є. Зубковський.

Є. Зубковський

Якісні речі можна отримати або маючи капітал, або слідуючи порадам професіоналів

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 4
Рейтинг статті — 5

Коментарі ()

 1. Стас 04 листопад 2022, 14:15 # 0
  Досить детально все розписано, люблю коли об'єктивно описують компанії, вказуючи не лише плюси, а й мінуси. Завдяки даній статті я визначився з брокерською компанією з якою хочу працювати. Дякую за корисну інформацію!
  1. Володимир 04 листопад 2022, 14:17 # 0
   Не знав, що в даної компанії настільки потужня історія, це справді вражає. Розумієш, що компанія, яка пережила стільки змін і не лише вистояла, а й стала лідером серед подібних, точно є вартою, щоб з нею працювати.
   1. Анастасія 04 листопад 2022, 16:51 # 0
    Дуже здивована побачити такий великий список недоліків. З лагами додатку ще ні разу не зтикалася. А от бюрократію я б назва не мінусом, а доказом того, що брокер працює чесно.
    1. Василь 04 листопад 2022, 17:01 # 0
     Мій знайомий років 10 назад мігрував в США і там заробляє на інвестиціях, працюючи з брокером Interactive Brokers. Я майже щасливий, що тепер і в мене є така можливість.
     Євген Зубковський Эксперт в галузі особистих фінансів
     • 12 років досвіду в інвестуванні та 3 роки інвестицій у фондовий ринок США
     • Під управлінням $1,3 млн.
     • Особистий капітал $200+ тис.
     • Допоможу Вам інвестувати надійно та безпечно!

     Інші статті автора

     Десять випадків, коли інвестувати ще зарано

     Особисті фінанси
     Інвестування - відмінний спосіб отримувати прибуток без особливих зусиль. Вкладати гроші можна…
     23.05.2022
     Читати

     Interactive Brokers - тарифи та комісії

     Interactive Brokers
     Види тарифів Interactive Brokers Стандартно клієнтам пропонується два тарифні плани:
     27.10.2022
     Читати

     Переваги та недоліки Interactive Brokers

     Interactive Brokers
     Історія створення "Створити технологію, що забезпечує ліквідність на кращих умовах. Бути лідером…
     13.10.2022
     Читати

     Як виховати в собі корисні звички

     Особисті фінанси
     Щодня кожен з нас виконує ті самі завдання. Вони для нас звичні, тому без таких справ важко уявити…
     23.05.2022
     Читати

     Популярні послуги