+38 (063) 652-79-97
 • Головна
 • Блог
 • Пасивний дохід vs активний дохід: що обрати для створення багатства?

Пасивний дохід vs активний дохід: що обрати для створення багатства?

Активний дохід ви заробляєте в обмін на ваш час, знання чи вміння, пасивний дохід ви отримуєте просто володіючи активами, що приносять дохід. Мати і те, й інше — чудовий спосіб заробляти гроші, адже багато джерел доходу, які вважаються «пасивними», насправді потребують значних зусиль.

Що таке активний дохід?

Активний дохід заробляється шляхом обміну вашого часу, знань чи вмінні на гроші. Більшість людей на початку своєї кар'єри зосереджені виключно на отриманні активного прибутку, щоб заробляти на життя.

Що таке пасивний дохід?

Пасивний дохід виходить від активів, що приносять дохід. Людина, яка має пасивний дохід, не торгує своїм часом за гроші. Натомість активи, якими вона володіє, приносять дохід без особливої участі власника активу.

Зачекайте — чи справді будь-який дохід пасивний?

Ідея отримання дійсно пасивного доходу звучить приголомшливо, чи не так? Часто не обговорюється щодо пасивного доходу те, що, якщо ви не просто отримуєте у спадок активи, що приносять пасивний дохід, а створюєте та підтримуєте потоки пасивного доходу, це вимагає значного обсягу активної роботи.

Відомий американський підприємець Гері Вайнерчук прийшов до того, що "по-справжньому пасивний дохід не існує поза пасивними інвестиціями на публічному ринку і доходом від оренди".

Я схильний погодитися, що термін «пасивний» дохід є неправильним. Створення пасивного доходу ніколи не буває по-справжньому пасивним; коли доходить до фінансової мобільності, за все треба платити!

Роздуми про доходи в категоріях активного та пасивного можуть мати деякі переваги для тих, хто оцінює своє поточне фінансове становище і розробляє стратегію накопичення багатства. З цієї причини я розберу основні відмінності між активними та пасивними потоками доходу, а також найвідоміші способи отримання активного чи пасивного доходу.

Плюси та мінуси активного доходу

Плюси:

 • Дозволяє послідовно розвивати певні навички та досвід;
 • Забезпечує соціальну взаємодію між людьми, пов'язану із традиційним місцем роботи.

Мінуси:

 • Забирає час замість грошей;
 • Забирає час від інших справ;
 • Неможливо масштабувати потенційний дохід межі тимчасових обмежень;
 • Основний прибуток від вашої праці дістається роботодавцю.

Плюси та мінуси пасивного доходу

Плюси:

 • Генерує гроші під час сну, відпочинку тощо;
 • Вивільняється більше часу для активного відпочинку;
 • Масштабує потенційний дохід поза тимчасовими обмеженнями;
 • Не потребує фізичної присутності на робочому місці;

Мінуси:

 • Часто потрібно, щоб спочатку ви створили активний дохід;
 • Зазвичай складніше створити, ніж активний дохід.

Види активного доходу

Заробітна плата

Найголовніша та очевидна форма активного доходу – це заробітна плата, яку ви отримуєте на традиційній роботі. Заробітна плата - це фіксована сума, яку ви одержуєте за роботу за звичайним графіком, наприклад, з 8 до 17 з понеділка по п'ятницю або від вільного графіка роботи. Хоча зарплата і є постійною формою активного доходу, вона може зникнути будь-якої миті через звільнення чи скорочення штату.

Бонуси та надбавки

Бонуси та надбавки – ще одна форма активного доходу. Цей вид доходу не є фіксованим і може сильно змінюватись в залежності від типу роботи, що виконується. Багато робочих місць можуть мати бонус або комісійний елемент, доданий до базової заробітної плати, в той час як інші робочі місця можуть бути засновані на 100% комісійних. Комісійні - це відсоток від прибутку, який отримує підприємство, що виплачуються у вигляді зарплати.

Ріелтори з нерухомості, самозайняті бухгалтери або юристи та інші продавці, як правило, потрапляють у цю категорію доходів. 100% комісійні робочі місця мають більш високий потенціал заробітку, порівняно з фіксованою виплатою зарплати. Тим не менш, вони також висококонкурентні, а їхня прибутковість схильна до зльотів і падінь залежно від економіки, сезонності та інших факторів.

Консалтинг і фріланс

Плата за фріланс і консультації - це види активного доходу, які можуть становити 100% доходу, або бути підробітком. Люди, які мають цінні навички, що мають попит, часто можуть побудувати свій власний бізнес, продаючи свій час для конкретних короткострокових проектів або довгострокових контрактів.

Забігаючи вперед, дедалі більше компаній зазначають, що готові наймати фрілансерів для реалізації своєї місії та доходів.

Робота фрілансером чи консультантом потребує підприємницького духу, оскільки цей тип роботи може бути дуже непослідовним та потребує створення сильного бренду та репутації. Деякі з найпопулярніших видів позаштатної роботи включають графічний дизайн, розробку програмного забезпечення, копірайтинг та фотографію.

Приріст капіталу

Купівля та продаж певних видів активів, таких як акції та нерухомість, може призвести до приросту капіталу, якщо ціна продажу активу була вищою, ніж первісна ціна покупки. Наприклад, ви можете купити акції компанії, коли ціна її акцій була невисока, а потім продати ці акції пізніше, коли їхня ціна зросте. Різниця між ціною, яку ви заплатили, та ціною, за якою ви продали, є приростом капіталу.

Отримання приросту капіталу як джерела постійного доходу потребує значного обсягу роботи, досвіду та ухвалення ризиків. Приріст капіталу також оподатковується різним податком залежно від цього, як і коли його було отримано.

Здача нерухомості в оренду

Розміщення вашої нерухомості на таких сайтах як OLX, Dom.ria, Booking, Airbnb може допомогти вам отримувати активний дохід. Хоча здача вашої нерухомості в оренду може не вимагати значних витрат часу та енергії, це не джерело доходу, яке можна отримати за принципом "постав та забудь".

Активне керування вашими оголошеннями, спілкування з орендарями та обслуговування вашої власності, безумовно, потребує участі (якщо у вас немає керуючого нерухомістю).

Види пасивного доходу

Відсотки та дивіденди

Отримання відсотків від ваших заощаджень або отримання дивідендів від акцій – одна з найпопулярніших форм пасивного доходу. Відсотки від заощаджень можуть бути отримані з високоприбуткових ощадних рахунків або шляхом інвестування в облігації.

Дивіденди виплачуються акціонерам громадських компаній. Не всі підприємства виплачують дивіденди, а обсяг виплачуваних дивідендів значно відрізняється. Хоча отримання дивідендів є пасивним доходом, вибір правильних інвестицій, що приносять дивіденди, є дуже активним та трудомістким процесом.

Для опрацювання стратегії з отримання максимальних дивідендів звертайтеся на мою безкоштовну 15-хвилинну консультацію.

Отримайте відповідь на запитання, що Вас цікавить за 15 хвилин
Зроби свій перший крок до системного інвестування вже сьогодні!
Залиш заявку на безкоштовну консультацію

За моїм досвідом, ті, хто хоче отримувати дивіденди, зазвичай можуть розраховувати на прибуток у розмірі 1-5% річних у валюті.

Рентний дохід

Ви можете отримувати пасивний дохід від нерухомості, інвестуючи в нерухомість, що здається в оренду, комерційну нерухомість, державні інвестиційні фонди нерухомості або платформи краудфандингу в сфері нерухомості.

Однак незалежно від того, в який тип нерухомості ви інвестуєте, він все одно включає управління нерухомістю, роботу з орендарями, управління відносинами з кредиторами або інвесторами, вибір правильних проектів у сфері нерухомості для інвестицій. Деякі форми інвестування в нерухомість можуть займати так багато часу, що експерти з особистих фінансів задають питання: інвестування взагалі можна вважати пасивним?

Цифровий продукт, онлайн-курс або розвиток спільноти

Створення цифрових продуктів, курсів та онлайн-спільнот може стати одним із найкращих способів отримання пасивного доходу, якщо ви зможете запакувати свої навички та знання та продати їх групі клієнтів. Сьогоднішній цифровий процес створення курсу, цифрового продукту чи спільноти не потребує великих витрат, і все, що вам дійсно потрібно, – це комп'ютер та трохи творчості.

Є багато випадків, коли звичайні люди заробляють мільйони на своїх цифрових продуктах. Не забувайте, що для досягнення цього, ймовірно, знадобилося багато роботи. Підтримка актуальності цих типів продуктів після запуску також потребує часу, зусиль і уваги, не кажучи про необхідність просування свого продукту.

Дохід від реклами на YouTube

Заробіток на YouTube або Tik Tok зазвичай зводиться до збільшення аудиторії вашого каналу та монетизації контенту за допомогою реклами або партнерських маркетингових посилань. Як тільки ваша аудиторія досягне критичної маси, кожне створене вами відео може стати активом, що приносить дохід.

На перший погляд заробіток на YouTube здається легким, але, знову ж таки, для цього потрібно багато роботи та самовіддачі. На отримання популярності може знадобитися кілька років, а публікувати відео потрібно не менше трьох разів на тиждень. Найчастіше потрібна аудиторія в десятки чи сотні тисяч підписників, щоб заробити хоч якісь гроші.

Але якщо ви зможете створити численну аудиторію, ви матимете великий потенціал для отримання значного пасивного доходу від YouTube. Середній ютубер може заробляти від 3 до 5 доларів за 1000 переглядів відео, а найкращі ютубери можуть заробляти мільйони на рік.

Висновок

Пасивний дохід може бути відмінним способом заробити більше, працюючи за звичайним графіком, або може потенційно повністю замінити ваш поточний потік (і) активний дохід.

Однак, коли справа доходить до створення реального багатства, дискусія про активний і пасивний дохід стає складнішою.

Було проведено п'ятирічне дослідження серед 233 заможних людей. Їх об'єднало те, що вони мільйонери, які досягли успіху самі, і отримують дохід із кількох джерел. Фактично, 65% з них мали три джерела доходу, 45% - чотири джерела доходу і 29% - п'ять і більше джерел доходу.

Ці цифри говорять про те, що коли справа доходить до накопичення багатства, то справа не просто в розстановці пріоритетів між пасивним та активним доходом. Швидше, йдеться про створення кількох джерел доходу та масштабування вашого часу.

Особисто я маю три джерела доходу:

 • Активний дохід (їх теж кілька джерел);
 • Приріст інвестиційного капіталу;
 • Дивіденди;

Ви можете мати свої джерела доходу, виходячи з власних умінь та цілей, щоб знайти, які саме джерела доходу найкраще підійдуть для вас. Але пам'ятайте, незалежно від того, чи ви хочете створити пасивний або активний дохід, за все треба платити. Будь-яке джерело доходу, яке, зрештою, стає пасивним, починається з дуже активного заняття.

 

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 1
Рейтинг статті — 5

Коментарі ()

  Євген Зубковський Эксперт в галузі особистих фінансів
  • 12 років досвіду в інвестуванні та 3 роки інвестицій у фондовий ринок США
  • Під управлінням $1,3 млн.
  • Особистий капітал $200+ тис.
  • Допоможу Вам інвестувати надійно та безпечно!

  Інші статті автора

  Чому не багато хто стає багатим, хоча "секрет" фінансового успіху відомий

  Особисті фінанси
  Стан забезпечує фінансову незалежність, дозволяє дозволити собі більше. До нього прагне…
  23.05.2022
  Читати

  Компанія Interactive Brokers, ти чув про таку? Чим вона цікава?

  Interactive Brokers
  Фінансова незалежність – саме те, чого варто прагнути. Але накопичуючи гроші, недостатньо зберігати…
  23.05.2022
  Читати

  Дивідендні акції: різновиди та відмінності

  Портфель
  Що таке дивідендні акції? Аналітика показує, що, як правило, дивіденди платять компанії, у яких…
  26.01.2023
  Читати

  10 продуманих стратегій інвестування в період кризи ринку

  Портфель
  Перечекати Коли акції починають падати в період кризи ринку, може виникнути бажання скоротити втрати…
  6.02.2023
  Читати

  Десять питань, які варто поставити фінансовому раднику перед початком співробітництва

  Особисті фінанси
  Для Європи та Америки мати надійного фінансового радника – звична річ: і для тих, хто має високий рівень…
  23.05.2022
  Читати

  Популярні послуги