+38 (063) 652-79-97
 • Головна
 • Блог
 • 10 кроків до створення надійного фінансового плану

10 кроків до створення надійного фінансового плану

Ніхто не подбає про ваш фінансовий добробут краще, ніж ви самі, а для цього потрібно скласти фінансовий план. Розуміння того, як його створити, забезпечить вам плавний перехід до життя, котре ви хочете.

Що таке фінансовий план?

Фінансовий план – це структурований підхід до фінансів, який допоможе вам досягти фінансових цілей. У ньому детально описується ваша поточна ситуація з грошима та фінансова модель, яка включає такі процеси, як інвестування, заощадження, фінансові цілі, плани стосовно майна тощо.

Окрім цього до цих ключових елементів можете додати етапи, які бажаєте дослідити на своєму фінансовому шляху задля досягнення успіху в довгостроковій перспективі.

Що ж таке фінансовий план у простому формулюванні? Це просто довгостроковий організований підхід до ваших грошей.

Почнемо зі складання списку речей, які вам необхідно мати або створити на шляху до фінансової безпеки. Перелічені нижче пункти необхідно включити до вашого фінансового плану:

 • щомісячний бюджет, дотримуючись якого ваші доходи завжди будуть більшими за витрати;
 • план погашення боргів і планування доходів;
 • фінансовий резерв на випадок надзвичайних ситуацій;
 • диверсифікований портфель інвестицій;
 • пошуки нових джерел доходу.

Запишіть свої фінансові цілі

Наявність фінансових цілей - це основа вашого успіху. Однак необхідно чітко визначити ці завдання і розставити їх за пріоритетами.

Здорово мати грандіозні та величні цілі! Але не забудьте розділити їх на міні-завдання. Таким чином, ви не будете перевантажені спробами їх досягнення і зможете легко оцінювати свій прогрес.

Ваші цілі стосовно грошей можуть містити в собі все що завгодно: від отримання нової роботи з вищим заробітком до отримання пасивного доходу.

Ви маєте аналізувати цифри. Скільки у вас боргів? Який вигляд має ваш фінансовий резерв? Чи є у вас інвестиції? Відповіді на ці запитання допоможуть вам зрозуміти, з чого почати.

Створіть резерв на випадок надзвичайних ситуацій

Дуже важливо, щоб одна з ваших цілей включала план дій у надзвичайних ситуаціях. Ваша фінансова подушка безпеки має бути достатньою для того, щоб покрити витрати на життя принаймні впродовж кількох місяців. Переконайтеся, що сума вас влаштовує і допоможе вам у разі непередбачених обставин.

Розплатіться з боргами

Коли ви складаєте фінансовий план, переконайтеся, що він містить у собі систему управління та погашення заборгованостей, якщо вони у вас є. На жаль, ви не зможете стати фінансово незалежним, якщо на вас висить купа споживчих боргів.

З огляду на високі відсоткові ставки, великі мінімальні щомісячні платежі, а також ту шкоду, яку велика заборгованість може завдати вашій кредитній історії, краще спочатку розплатитися з боргами.

Створіть стратегію погашення кредитів, будьте терплячі та послідовні в роботі над позбавленням від боргів.

Створіть фінансовий план для інвестування

Інвестування – це довгострокова діяльність, тому ви маєте приділяти цьому достатньо часу, якщо справді хочете, щоб ваші фінанси зростали.

Однак перш ніж вкладати свої гроші в інвестиції, важливо чітко визначитися з цілями. Подумайте про те, навіщо вам потрібні інвестиції, коли вам знадобляться гроші і як ви ставитеся до ризику.

Ви також маєте бути впевнені, що маєте базове розуміння (щонайменше) будь-якої інвестиції, в яку ви вкладаєте свої гроші (наприклад, фондовий ринок, нерухомість або малий бізнес).

Якщо ви серйозно налаштовані стати багатим і хочете знати, як скласти фінансовий план і змусити свої гроші працювати на вас за допомогою інвестування, то

Отримайте відповідь на запитання, що Вас цікавить за 15 хвилин
Зроби свій перший крок до системного інвестування вже сьогодні!
Залиш заявку на безкоштовну консультацію

Ваші плани з інвестування мають бути включені до вашого щомісячного бюджету, в якому ви виділяєте певний відсоток свого доходу на інвестиційні цілі.

Купіть страховку

Страхування – це ваш запасний план, який захистить ваші активи в разі виникнення життєвих обставин, що вимагають великих грошових витрат. Це може бути медичне страхування, автострахування, страхування життя, житла або оренди, а також бізнесу.

Страховка може перетворити те, що могло б стати серйозною катастрофою, на просту незручність.

Складіть план виходу на пенсію

Для того щоб вести той спосіб життя, про який ви мрієте на пенсії, вам необхідно скласти відповідний план. Вам потрібно визначити, якої суми буде достатньо на безбідну старість, звісно, з урахуванням інфляції.

Хоч може і здатися, що до виходу на пенсію ще ціле життя, ніколи не рано приступати до складання пенсійного плану! Підготовка до виходу на пенсію – це спосіб скласти фінансовий план, який дасть вам змогу жити у своє задоволення до кінця ваших днів.

Плануйте податки

Так-так, саме вони! Податки дратують, але вони точно не зникнуть найближчим часом. Тому переконайтеся, що ваші довгострокові прогнози доходів включають податки. Якщо не планувати їх, це може сильно вплинути на ваш грошовий потік.

Крім того, ви обов'язково повинні вивчити варіанти інвестування з метою економії на податках і бути в курсі всіх відповідних податкових відрахувань, які ви можете застосувати, щоб заощадити на податкових платежах.

Складіть заповіт

Планування спадщини дозволяє вам точно визначити, що станеться з вашим майном після вашої смерті.

Такий план включає в себе складання списку всіх ваших активів, створення заповіту і забезпечення доступу до нього необхідних людей. Фінансовий радник з питань спадщини допоможе вам правильно все оформити.

Регулярно переглядайте свій фінансовий план

Після того як ви склали свій фінансовий план, важливо регулярно його переглядати та вносити необхідні корективи, якщо цілі або обставини вашого життя змінюються.

Наприклад, можливо, вам необхідно змінити страховку, змінилася готовність до ризику, ви одружилися або у вас з'явилися діти. Як мінімум, ви маєте перевіряти свою загальну фінансову систему не рідше ніж один раз на півріччя.

Коли ви регулярно перевіряєте свою фінансову систему, вам легше впоратися з незапланованими життєвими ситуаціями, долати невдачі та досягати своїх фінансових цілей.

Подумайте про те, що ви робите для підтримки свого здоров'я. Ви регулярно чистите зуби та приймаєте душ, щоб підтримувати себе в чистоті й уникати непотрібних хвороб. Крім того, ви робите це щодня, це стало вашою рутиною – що ж, так само необхідно ставитися і до ваших фінансів!

Не звертайте зі шляху, уникайте надмірних витрат і вчіться на своїх помилках

Ваш шлях до фінансової незалежності не завжди буде легким. Будуть важкі дні, тижні й навіть місяці.

Майте надійний фінансовий план, будьте дисципліновані та уникайте надмірних витрат. Ви побачите, як чудово почуватиметеся, коли справді докладете всіх зусиль, щоб дотримуватися свого бюджету.

У процесі роботи над своїми фінансами ви можете робити помилки у поводженні з грошима і це нормально. Іноді ви не зможете встояти перед бажанням купити щось, що не входить у ваш безпосередній бюджет. А іноді вам захочеться перекреслити весь свій фінансовий план, тому що це просто нецікаво.

Однак, якщо ви не забуватимете про причини, через які ви хочете стати фінансово вільним, і спробуєте швидко виправити свої помилки, у вас все вийде.

Річ у тім, щоб оцінити допущені вами помилки, зрозуміти, чому ви їх зробили, та скласти план, як уникнути їх повторення. Потім вам потрібно буде взяти ці уроки і застосувати їх для досягнення успіху в майбутньому.

Як дотримуватися фінансового плану

Тепер, коли ви знаєте, як створити фінансовий план, ось кілька порад, які допоможуть вам виконувати поставлені цілі.

Встановіть розпорядок дня

Щотижня або щонайменше раз на місяць виділяйте час для перевірки фінансового стану.

Увімкніть приємну музику, візьміть чашку теплого чаю і проведіть деякий час за перевіркою справ. Ознайомтеся з додатками, які допоможуть вести облік ваших доходів і витрат

Встановіть нагадування в календарі, щоб не забути про це.

Встановіть і перегляньте свої фінансові цілі

Якщо ви ще не зробили цього, важливо визначити свої короткострокові та довгострокові фінансові цілі, щоб точно знати, на що ви витрачаєте гроші.

З плином часу ви повинні обов'язково переглядати й переоцінювати свої цілі. Переконуйтеся, що вони, як і раніше, є актуальними, а ви перебуваєте на шляху до їх досягнення.

Перевіряйте свої заощадження та інвестиції

Якщо у вас налаштовані автоматичні операції з переказу коштів на депозити, ощадні або інвестиційні рахунки, обов'язково перевіряйте їх. Якщо автоматизація не налаштована, ручні перекази також ретельно перевіряйте.

Крім того, плануйте переглянути свій загальний інвестиційний портфель, щоб за необхідності провести ребалансування та диверсифікацію вашого портфеля.

Перевіряйте свої "чисті" активи

Ваш чистий капітал можна назвати термометром для вимірювання вашого фінансового стану. За цим потрібно постійно стежити.

Головним пріоритетом має бути погашення якомога більшої кількості боргів, починаючи із заборгованостей з високими відсотками ставками. Потім збільшуйте свої активи, і з часом ваш чистий прибуток почне зростати.

Важливо також відстежувати свій чистий капітал, щоб переконатися, що він відповідає довгостроковим цілям і фінансовим завданням, які ви поставили перед собою.

Багато людей починають з від'ємним чистим прибутком, але в міру того, як вони працюють над поліпшенням своїх фінансів, з часом і за умови постійного застосування хороших фінансових звичок це зміниться.

Звірка рахунків і планування фінансів гарантує, що ви в курсі всього, що відбувається з вашими грошима і ви на правильному шляху до досягнення своїх цілей.

Запитання, які слід задати під час розгляду вашого фінансового плану

Деякі запитання, які допоможуть вам у цьому процесі:

 • Які кроки я зробив минулого місяця, щоб наблизитися до своїх цілей?
 • Що сталося такого, що віддалило мене від моїх цілей?
 • Чи відповідали мої витрати моїм основним цінностям?
 • Які грошові помилки я зробив за останній місяць? Чому я їх зробив?
 • Чи є мої фінансові цілі все ще реалістичними?
 • Які великі витрати заплановані найближчим часом?
 • Чи повністю укомплектована моя подушка безпеки на 6-9 місяців, виходячи з основних витрат, які я маю в даний час?
 • Чи достатньо я відкладаю коштів для комфортного виходу на пенсію відповідно до обраного розміру пенсії?
 • Чи виконую я інші короткострокові цілі щодо заощаджень та інвестицій?
 • Які кроки я можу зробити, щоб наступного місяця поліпшити своє фінансове становище?

Порада: ведіть щоденник, у якому ви відповідаєте на ці запитання, а потім переглядайте свої минулі записи кожні кілька місяців. Це чудовий спосіб зберігати мотивацію.

Висновок

Навчіться складати фінансовий план з урахуванням ваших цілей – це допоможе вам їх досягти! Пам'ятайте, що це ваш шлях, а не чийсь ще, тому створення плану для досягнення фінансового успіху дуже важливе.

Планування життя, до якого ви прагнете, на 100% виправдовує себе. Працюйте над створенням надійного фінансового плану і вчіться будувати багатство. Не думайте, що занадто рано чи пізно. Зовсім навпаки - зараз найкращий час, щоб почати!

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 1
Рейтинг статті — 5

Коментарі ()

  Інші статті автора

  9 небезпечних звичок, що програмують на бідність

  Особисті фінанси
  Багато хто думає: вина їхнього грошового стану — відсутність спадщини батьків. Думка помилкова. Насправді,…
  23.05.2022
  Читати

  Дивідендні акції: різновиди та відмінності

  Портфель
  Що таке дивідендні акції? Аналітика показує, що, як правило, дивіденди платять компанії, у яких…
  26.01.2023
  Читати

  Навіщо потрібна фінансова подушка безпеки та як її зберегти

  Особисті фінанси
  Що таке фінансова подушка і навіщо вона потрібна Саме слово "подушка" у підсвідомості людини…
  1.12.2022
  Читати

  Відкриття рахунку в Interactive Brokers. Як це зробити?

  Interactive Brokers
  Український біржовий ринок розвивається повільними темпами. Одним із факторів, що впливає на…
  23.05.2022
  Читати

  Популярні послуги