+38 (063) 652-79-97
 • Головна
 • Блог
 • З чого варто починати інвестувати та як робити це правильно

З чого варто починати інвестувати та як робити це правильно

Доброго дня всім!

Я часто отримую питання про інвестування від новачків у цій сфері та вирішив сьогодні обговорити саме цю тему. Актуальної та корисної інформації не так багато, тому впевнений, що кожен знайде саме те, що його більше цікавить. Спробую пояснити все найбільш доступно, виклавши свою точку зору про різні види інвестицій та їх можливості.

 Чому інвестування стало дедалі більше цікавити багатьох? Відповідь проста, і ти сам це легко зрозумієш, коли перестанеш отримувати задоволення від роботи на когось, матимеш бажання відпочивати не тільки раз на рік за графіком. Ще гостріше зможеш відчути потребу в пасивному доході, коли захворієш або виникнуть такі обставини, через які працювати неможливо.

 Інвестиції – це те, що дозволяє збирати капітал, отримувати прибуток, не працюючи по 12 годин. І такий пасивний дохід займає мінімум часу. Варто подумати про них якомога раніше, адже від правильно зроблених інвестицій залежить, чи буде майбутнє цікавим, комфортним, а не сірим та нудним.

 У чому суть інвестицій

Внесок у майбутнє – саме так можна охарактеризувати суть інвестицій. Важливо розуміти, що вони робляться у грошовому еквіваленті, тому дозволяють отримувати прибуток, у своїй не працюючи. Дають свободу, не прив'язують до робочого графіку та одночасно роблять життя комфортним.

 Варіантів, куди можна інвестувати свої кошти настільки багато, що ніхто не знає їх повністю. А щодня з'являються нові можливості. Але щоб отримати прибуток, потрібно навчитися правильно оцінювати проекти та робити про них висновки. Якщо інвестувати в акції перших компаній, що попалися на очі, можна не досягти успіху.

Що таке Кодекс інвестора

 Інвестування – це не просто вкладання грошей та використання фінансових інструментів. Цей процес набагато складніший, тому й придумали Кодекс інвестора, який передбачає певні правила. Його ще можна назвати «Етикетом», тому вихований інвестор його слідуватиме.

 Можна навіть сказати, що він вчить, як правильно інвестувати, використовуючи два основні поняття: диверсифікація та управління капіталом.

 Диверсифікація

 Цей термін означає розподіл коштів у різні типи активів. Якщо говорити простіше – усі шматки пирога не варто ставити на одну тарілку. Вивчаючи, куди можна інвестувати, потрібно шукати різні місця. Саме так вихований інвестор формує інвестиційний портфель.

 Управління капіталом

 Це ще один важливий момент із Кодексу інвестора. Важливо пам'ятати, що інвестування – це як покупка, тобто має свої ризики. Наслідуючи «Етикет», інвестор не використовує останні гроші, тим більше вкладаючи їх в один проект. Він оперуватиме виключно вільними коштами, які зможе відкладати без зниження рівня життя. Обов'язково варто пам'ятати: інвестування є довгостроковим процесом.

З чого почати

 Тобі може здаватися, що такий пасивний дохід – прерогатива багатих. Але я навчу тебе, з чого почати, щоби створити свій інвестиційний портфель з нуля. А ще я маю безліч корисної інформації, що вигідно купити і куди вкласти свої гроші.

Спробуємо розібратися, навіщо інвестувати на простому прикладі. Це буде всім відомий та зрозумілий банківський внесок. Маючи 1000 доларів і відкриваючи в банку депозит під 12% річних на 50 років, вже через 3 роки у тебе буде 1400 доларів, через 10 – 3100, через 30 – 29960, а після 50-ти зі щорічною капіталізацією ця сума перетвориться на 289 Звичайно, приємно усвідомлювати, що капітал збільшився на 2890%, але для цього знадобилося цілих 50 років.

 Якщо в тебе немає стільки часу, то варто пошукати найцікавіші умови для вкладення коштів. Наприклад, обравши інвестиції по 20% річних, а не 12, як у банку, через 50 років можна отримати цілих 9 мільйонів. Змінилося не так багато, а сума зросла у 30 разів.

 Можна пошукати і ще вигідніший варіант. За 50% річних вже через 10 років можна отримати майже 60 тисяч доларів. Уяви собі, який може бути прибуток при 120% ставці! Державна пенсія в такому разі йтиме просто на хліб та булочки.

 Звідки взяти гроші

Логічне питання, яке в тебе точно виникне: де взяти кошти на інвестицій, якщо зайвих грошей немає. Але те, що їх не вистачає на інвестування, може лише здаватися. Усі ми витрачаємо частину коштів на непотрібні дрібниці. Адже без них цілком можна обійтися. Безумовно, без улюбленої кави з дорогої кав'ярні спочатку буде важко (це найпростіший приклад), але коли на рахунку з часом з'явиться кругла сума, ця душевна вага швидко пройде.

Ще один варіант отримання коштів для інвестування: продати пасиви та придбати за ці гроші активи. Наприклад, можна замінити дорогий телефон або аудіо-систему в автомобіль на більш скромні, а цю різницю використовувати для актуальних вкладень.

 Обов'язково потрібно переглянути свої витрати. Серед них точно знайдуться зайві.

Куди ж варто розпочати інвестувати

 Вкладати гроші можна у будь-які активи, але краще, якщо сфера інвестування зрозуміла та подобається. Якщо тобі хочеться дізнатися про найпопулярніші види інвестицій, запишися на особисту консультацію, адже в одному пості все описати неможливо. І пам'ятай, що особистий інвестиційний портфель, що стабільно приносить прибуток, – це крутіше, ніж новий телефон останньої моделі! Починай діяти просто зараз.

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 0
Рейтинг статті — 0

Коментарі ()

  Євген Зубковський Эксперт в галузі особистих фінансів
  • 12 років досвіду в інвестуванні та 3 роки інвестицій у фондовий ринок США
  • Під управлінням $1,3 млн.
  • Особистий капітал $200+ тис.
  • Допоможу Вам інвестувати надійно та безпечно!

  Інші статті автора

  Як досягти фінансового благополуччя

  Особисті фінанси
  1. Створіть бюджет, який працює на вас Ваша мета - скласти бюджет на основі щомісячних доходів, видатків…
  5.12.2022
  Читати

  Як отримати громадянство іншої країни через інвестиції

  Портфель
  Завітати практично до будь-якої країни сьогодні не проблема. У більшість європейських…
  23.05.2022
  Читати

  Чи варто накопичувати капітал дитині?

  Особисті фінанси
  Мені часто запитують: чи потрібно формувати капітал для дитини, як це робити. Упевнений, що тема…
  23.05.2022
  Читати

  Чи варто починати інвестувати, якщо вам 30-40-50-60+

  Особисті фінанси
  Я неодноразово нагадував тобі, що чим швидше візьмешся за накопичення, тим більшим виявиться твій капітал…
  23.05.2022
  Читати

  Популярні послуги