+38 (063) 652-79-97

Які акції купувати у кризу?

Епідемія коронавірусу захопила всю планету. Не дивно, що вона вплинула й на економіку. Інвесторів торкнулася не меншою мірою, ніж інших, тому багато хто замислився: у які акції інвестувати зараз, щоб не тільки не втратити свій капітал, а й продовжувати накопичувати. Інформація буде актуальною для професіоналів, і для новачків.

Насамперед хочу сказати: кризи боятися не варто. Падіння та зростання фондового ринку постійно чергуються. Важливо вчасно зробити правильні кроки, що дають змогу залишатися в плюсі. Наведу приклад: 2008 року інвестор Девід Теппер скупив акції банків за низькою ціною. Криза минула, вартість цінних паперів різко підвищилася, він заробив відмінний капітал. Сьогодні Девід Теппер включено до списку Forbes. Ти зможеш так само, якщо знатимеш, як правильно купувати акції.

Докладніше про те, як заробити на дивідендах, можеш дізнатися із моєї статті.

Типи акцій, що ростуть під час кризи

Сьогодні навіть експерти фондового ринку не впевнені у точній даті його обвалу, тож готуватися варто заздалегідь. Якщо ти цікавився, чи зараз купувати акції, можу відповісти: так. Але важливо звернути увагу на ті варіанти, які є найбільш стійкими в умовах кризи, мають тенденцію до зростання. Таких акцій є кілька типів:

  • Вартості. Групу представляють недооцінені ринком компанії, які не привертають увагу ЗМІ чи інвесторів. Їхня особливість у можливості генерації коштів у довгостроковій перспективі. Бізнес такого типу зрозумілий, будь-хто може розібратися, як заробляє підприємство, які його перспективи. Найвідоміші світові інвестори дотримувалися такої стратегії, купуючи акції вартості;
  • «Захисних» секторів. Компанії, які пропонують такі активи, належать до сфер, найбільш захищених від коливань економіки. Вони працюють у секторах, якими споживачі продовжують користуватися, попри події у світі – продукти, комунальні послуги, фармацевтичні та медичні послуги;
  • Blue chips. Таким терміном називають цінних паперів представників бізнесу з високою капіталізацією. Це стабільні потужні підприємства з низькою волатильністю, які готові протистояти кризі. Часто вони продовжують виплачувати дивіденди у найскладніші для світової економіки періоди.

Від теорії до практики

Зрозуміти, про що я говорю, можна на конкретних прикладах, адже теоретичних знань, які закордонні акції купувати, замало. У період епідемії можна розподілити інвестиційний портфель між:

  1. Фармацевтичним сектором. Попри погіршення фінансової ситуації, продаж ліків, медичної техніки навпаки підвищився. В найближчому майбутньому навряд чи відбудеться падіння цієї галузі
  2. Рітейл – мережі супермаркетів, основною частиною товару яких є продукти харчування. При кризі, пов’язаній саме з епідемією коронавірусу, споживчий кошик не лише не зменшився, а й розширив свій асортимент. Виною цьому обмеження на відвідування ресторанів, кафе
  3. Онлайн-бізнеси з доставкою їжі, одягу, товарів першої необхідності
  4. Соцмережі. Необхідність ізоляції збільшила час, який люди проводять у соцмережах. Відповідно, подібне вплинуло на вартість їхніх акцій.

Не буду уточнювати, які акції вигідно купувати в кризу конкретних компаній, адже перед їх додаванням в інвестиційний портфель необхідно провести аналіз ціни, тенденцій зростання та інших важливих показників. Але актуально придивитися до таких гігантів, як Coca-Cola (дивіденди виплачуються стабільно більше 50 років), Procter & Gamble (як акція вартості), Tyson Foods, McDonald’s (захисний сектор), Apple, Intel (Blue chips).

І ще: у період кризи спробуй максимально позбавитися від зобов’язань, боргів, кредитів, у майбутньому плануючи своє життя без них. Фінансова подушка – теж має бути. Як її створити – читай у моїй статті. 

Допомагаю створити капітал для отримання пасивного доходу
Зроби свій перший крок до системного інвестування вже сьогодні!
Залиш заявку на безкоштовну консультацію
Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 1
Рейтинг статті — 5

Інші статті автора

Найпоширеніші помилки, які можуть залишити вас без грошей

Вміти заробляти гроші – чудова навичка. Але важливо ще правильно керувати бюджетом, не робити…
23.05.2022
Читати

Чи варто починати інвестувати, якщо вам 30-40-50-60+

Я неодноразово нагадував тобі, що чим швидше візьмешся за накопичення, тим більшим виявиться твій капітал…
23.05.2022
Читати

Популярні послуги