+38 (063) 652-79-97
 • Головна
 • Блог
 • Як збирати гроші: чому не вдається це робити і як виправити

Як збирати гроші: чому не вдається це робити і як виправити

Сьогодні хочу поділитися з тобою інформацією, як можна нагромадити гроші на свій будинок чи квартиру, придбання автомобіля та навіть на відпочинок. Але перед цим варто розібратися, навіщо це робити. Мотивацій для відкладання особистих фінансів може бути безліч, але всі вони мають три основні цілі:

 • Створити фінансову подушку, що у будь-яких форс-мажорних ситуаціях допоможе вести комфортний спосіб життя протягом 3-6 місяців. З нею можна буде протриматися під час втрати роботи головним годувальником сім'ї;
 • Отримати фінансову свободу у виборі місця навчання або роботи, відпочинку та улюбленої справи;
 • Забезпечити майбутнє дітей – зібрати їм на освіту, квартиру та багато іншого.

Чи можна навчитися збирати гроші

 Не лише можна, а й потрібно, і ці навички не залежать від рівня прибутку. Але перш ніж починати збирати, варто провести аналіз фінансової ситуації, в якому допоможуть поради професійних економістів.

1. Облік витрат

 Неможливо накопичити, а тим більше зберегти кошти, якщо ти сам не знаєш, куди йде твій заробіток. Для обліку всіх витрат можна вести ручний підрахунок просто на папері або завантажити на смартфон спеціальні програми. Упевнений, ти здивуєшся, скільки йде на не зовсім потрібні речі. І саме така чіткість дозволить зрозуміти, на чому можна заощадити, а від чого взагалі відмовитися.

Облік не потрібно вести цілий рік, щоденно записуючи всі витрати. Для аналізу достатньо двох місяців на рік. Бажано, щоб один із них був у передсвятковий період – наприклад, грудень. Витрати цими днями особливо відчутні.

2. Витрати менше заробітку

Просто, але ефективно. Усім зрозуміло, що якщо витрачати менше, ніж заробляєш, різницю між цими сумами можна відкласти. Але коли грошові потоки збільшуються, з'являється спокуса дозволити собі більше. Його можна контролювати: достатньо взяти із собою менше грошей, вирушаючи за покупками або на зустріч із друзями у ресторані. Маючи обмежений бюджет, ти не зможеш витратити більше, ніж заплановано. І обов'язково намагайся платити готівкою, адже так легко обмежити себе. Використовуючи банківську картку, особливо кредитну, можна влізти у борги.

 Цей спосіб не можна назвати інноваційним. Він відомий давно, але лише деякі його використовують, адже за місяць він дозволяє пристойно заощадити та відкласти ці гроші для створення капіталу.

 Якщо ж ти будеш витрачати більше заробітку, то мінус у фінансовому балансі гарантований. Створити накопичення у такому варіанті точно неможливо.

3. Планування

Збирати гроші на певну мету завжди простіше. Якщо ти збиратимеш їх на «чорний день», вони точно не принесуть позитивних емоцій, адже він може ніколи не наступити, а якщо й настане, то радості не буде. Накопичення краще прив'язати до чогось приємного, поставивши собі за мету і визначивши терміни її виконання. Наприклад, можна зробити своєю мотивацією покупку техніки для дому або вибрати більш глобальну мету – придбання автомобіля. Щоб досягти її, необхідно знати точну вартість та визначити щомісячний розмір накопичень. Таке планування дозволяє накопичити набагато швидше ніж без конкретизації.

 

 

4. Відкладання відразу після зарплати

Стратегія досягнення мети накопичення, за якої відкладаються гроші, що залишилися наприкінці місяця, – неправильна. Варто виділити фінанси для створення капіталу відразу після отримання зарплати. Вони мають стати таким самим важливим пунктом розподілу бюджету, як і оплата комунальних послуг або заправка автомобіля.

 Поставивши собі певну мету, відразу ж відкладай потрібну суму за місяць, а решту грошей використовуй для життя. Так ти матимеш фінансові рамки, які також дозволяють збирати.

5. Використання стратегії Save More Tomorrow

Не всі готові обмежувати себе сьогодні, щоб у майбутньому досягти фінансової мети. Якщо ти маєш страх, що грошей може не вистачити, після того, як ти відкладеш їхню частину, використовуй стратегію економіста Шломо Бенарці – «Копи більше завтра». Він запропонував збільшувати заощадження поетапно, тобто за кожної надбавки до заробітку. Таким чином, можна досягти плавного зростання накопичень.

6. Вигідні вкладення

 Інвестування у вільні активи - чудовий варіант збільшити накопичення. Не варто всі кошти зберігати просто в конверті. Відкривай депозит, купуй цінні папери, вкладай їх у нерухомість.

Що робити, якщо не вдається накопичити

 Якщо намагаючись слідувати порадам професіоналів, ти все одно не можеш досягти потрібного рівня фінансової незалежності і накопичити потрібну суму, вирішуй це питання радикальніше: сідай на «дієту». Так називають спосіб накопичення, при якому забираються всі витрати, крім життєво необхідних. Її автор Мішель Сінглтарі – фінансовий консультант, який пропонує у такий спосіб швидше розплатитися за кредитами та почати грамотно планувати бюджет.

 Під час фінансової дієти виключаються витрати на:

 • Розваги;
 • Елітні продукти;
 • Харчування у кафе чи ресторані;
 • Купівля нового взуття, одягу;
 • Походи до салонів краси;
 • Використання таксі чи особистого автомобіля.

Одним словом - все, що не особливо потрібне. Автор підходу рекомендує сидіти на дієті 21 день, щоб сформувати фінансові звички. Застосовувати її можна іноді, коли витрати перевищують заробіток.

Пам'ятай, що гроші не з'являються звідки. Для створення капіталу потрібно працювати, планувати та правильно інвестувати. Запишися до мене на консультацію, і я поділюся корисною інформацією, необхідною для цього.

 

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 0
Рейтинг статті — 0

Коментарі ()

  Євген Зубковський Эксперт в галузі особистих фінансів
  • 12 років досвіду в інвестуванні та 3 роки інвестицій у фондовий ринок США
  • Під управлінням $1,3 млн.
  • Особистий капітал $200+ тис.
  • Допоможу Вам інвестувати надійно та безпечно!

  Інші статті автора

  4 фінансові помилки, яких я припустився, будучи новачком

  Портфель
  Стрімке вивчення всього Через страх перед невідомим я одразу ж після отримання ступеня бакалавра…
  27.02.2023
  Читати

  Як обрати ETF для інвестицій

  Портфель
  Коротко про ETF Усі люди, які намагалися вивчити питання біржової торгівлі на фондовому ринку, стикалися…
  6.10.2022
  Читати

  7 порад багатих людей, яким вони не слідують

  Особисті фінанси
  Бідність уособлюють із фінансовим станом, коли важко дозволити зайве, доводиться виживати, маючи нескінченні…
  23.05.2022
  Читати

  Як почати інвестувати - інструкція для новачків

  Портфель
  Що таке інвестування Заняття інвестуванням - це вершина…
  9.02.2023
  Читати

  Популярні послуги