+38 (063) 652-79-97

Як заробити на дивідендах

Чимало українців пам'ятають, а деяка частина й досі береже серед документів акції підприємств, на яких колись працювали. На початку 90-х на зорі приватизації була нормальною практика ставати пайовиками своєї ж фабрики або заводу та отримувати ваучери. Їх можна було продати перекупникам або обміняти на акції, але мало хто скористався подібною можливістю. А все тому, що ні на той час, ні зараз немає цивілізованого ринку цінних паперів в Україні. Мало хто знає реальну ціну акцій підприємств, тож заробити на дивідендах нелегко.

 Але це не означає, що такий пасивний дохід неможливий. Вкладати кошти можна і іноземні компанії. І краще вибирати ті, що рейтингове агентство Standard & Poor's оцінило як «дивідендних аристократів», тобто привласнило їм S&P 500 Dividend Aristocrats. А щоб зрозуміти, наскільки це буде можливо, варто розібратися, що таке дивіденди.

 У чому полягає суть дивідендів

 Дивіденди – це частина чистого прибутку після виплати заробітної плати, сплати податків та інших витрат, що їх підприємство ділить між своїми акціонерами. Чим компанія більше заробляє, тим більше можуть отримати ті, хто в неї інвестував. Виплата дивідендів здійснюється від одного до чотирьох разів на рік.

 Виплачувати дивіденди може лише юридична особа, для фізичних осіб немає такої можливості. Якщо ж підприємство має статус ТОВ, то прибуток розподіляється між акціонерами лише після погодження всіма учасниками організації.

Щоб мати змогу отримувати дивіденди, потрібно спочатку придбати акції. Зробити це досить легко, володіючи стартовим капіталом. Подібне придбання складається з кількох етапів:

  • вибір брокера;
  • Відкриття та поповнення рахунку;
  • Купівля акцій та володіння ними на дату фіксації реєстру акціонерів.

День фіксації реєстру визначається зборах, коли розраховується і розмір дивідендів. Придбати акції можна за 2 дні до нього, але рекомендується все ж таки зробити це набагато раніше, адже ціна активів в останні дні перед виплатами може підвищитися.

 Існує кілька варіантів акцій, які можна придбати: прості, іменні – записуються у спеціальний журнал про акції, привілейовані, які отримують привілеї під час виплат.

Що треба пам'ятати акціонеру

 Дивіденди – це вид доходу, який підлягає оподаткуванню, тому з цього приводу інвестора вони приходять вже з відрахуванням податків. Виплата має здійснюватись протягом 25 робочих днів після дати фіксації реєстру. Вибираючи своєю стратегією заробітку саме дивіденди, необхідно врахувати кілька важливих моментів під час виборів компанії:

1. Дивідендна прибутковість – це відсоткове співвідношення розміру річного дивіденду на акцію її ціни при купівлі. Якщо історичне зростання цього показника слабке, варто звернути увагу на інше підприємство.

2. Стабільність виплат. Чим довше компанія виплачує акціонерам, тим вища ймовірність того, що така дивідендна політика продовжиться і в майбутньому навіть за нестабільності біржового ринку.

3. Потенціал зростання виплат. Компанія, що віддає весь чистий прибуток акціонерам, має невисокий потенціал зростання, тому варто вкладати гроші в ті підприємства, які виплачують дивіденди щодо прибутку.

4. Швидкість закриття гепа. Геп – це зниження ціни акції після закриття реєстру на розмір виплачених дивідендів. Чим швидше підніметься вартість активів, тим вигідніше інвестування у таке підприємство.

Найстабільніші світові компанії

 Купувати акції можна різних компаній. Це можуть бути як тільки початківці свій шлях, так і підприємства, що працюють не одне століття. За даними дивідендних виплат стабільними сьогодні є відомий у всьому світі виробник Coca-Cola та компанія Johnson & Johnson, що випускає ліки та засоби гігієни. Вони без перерви здійснюють виплати своїм акціонерам протягом 56 років. Практично на такому рівні мережа гіпермаркетів Target, яка вже 51 рік відрізняється дивідендною стабільністю.

 До таких компаній входить і біофармацевтична компанія AbbVie (46 років), телекомунікаційний гігант AT&T — 35 років, а також нафтова компанія Chevron — 31 рік поспіль.

Якщо у вас є питання про дивіденди, інвестування та реінвестування, читайте мій блог, де є корисні поради, а також записуйтесь на онлайн-консультацію.

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 1
Рейтинг статті — 5

Коментарі ()

    Євген Зубковський Эксперт в галузі особистих фінансів
    • 12 років досвіду в інвестуванні та 3 роки інвестицій у фондовий ринок США
    • Під управлінням $1,3 млн.
    • Особистий капітал $200+ тис.
    • Допоможу Вам інвестувати надійно та безпечно!

    Інші статті автора

    Дивіденди та порядок їх отримання

    Портфель
    Що таке дивіденди Дивіденди - це частка від прибутку компанії, що розподіляється між її акціонерами.…
    19.08.2022
    Читати

    Облігації - що це таке і як на них заробити

    Портфель
    Що таке облігації Історія облігацій починається з 17-го століття, коли Нідерланди випустили…
    15.12.2022
    Читати

    Шість звичок, що ведуть до бідності

    Заробляти достатньо – значить залишатися багатим. Життя може ставати біднішим, завдяки певним…
    23.05.2022
    Читати

    Військові облігації в Україні

    Що таке військові облігації Військові облігації - це різновид цінних паперів, які випускаються державою-учасницею…
    4.08.2022
    Читати

    Грошові типи особистості. Хто ви і що з цим робити

    Особисті фінанси
    Типологія Гольдберга та Льюїса Згідно з теорією чеських психологів Х. Гольдберга та Р. Льюїса, гроші…
    16.11.2022
    Читати

    Популярні послуги