+38 (063) 652-79-97

Як виховати в собі корисні звички

Щодня кожен з нас виконує ті самі завдання. Вони для нас звичні, тому без таких справ важко уявити своє життя. Це і є звички. Вони можуть бути як корисними, так і не дуже. Якщо тобі хочеться привчити себе до чогось хорошого, можеш прочитати інформацію, якою я вирішив поділитися з тобою. Знаючи, як це зробити, ти поступово набудеш корисних звичок, які допомагають досягти в житті набагато більшого, зберегти своє здоров'я, підвищити дохід. І це далеко не всі здібності.

Як підготуватися до формування гарної звички

 Перш ніж слідувати моїм порадам, тобі варто чітко зрозуміти, що таке звичка. Цим терміном називають добре засвоєне вплив, у якому людина відчуває постійну потребу. Іншими словами, сформувавши її в собі, ти вже не зможеш відмовитись від виконання звичних завдань. І від цього однозначно буде лише користь, адже читаючи книги, харчуючись правильно, економлячи та вкладаючи гроші, зможеш досягти певних цілей, у тому числі й фінансових.

 Але пам'ятай, що навіть корисні справи спочатку робляться з зусиллям, тому готуйся до того, що спочатку дуже важко і, можливо, захочеться відмовитися від витівки. Але що далі проходитимуть стадії формування звички, то легше їх виконуватиме. Згодом процес повністю автоматизується, тому тобі не доведеться витрачати багато енергії та часу навіть на нудні справи, які раніше приносили стрес і дискомфорт.

У тебе не виходить збирати гроші? Це можна виправити. Дізнайся як!

 Важливі правила формування звички

 Перші етапи формування звички будуть найважчими, тому обов'язково врахуй кілька важливих правил.

Не кидайся у вир з головою

  Ніколи не починай відразу з серйозних змін та величезних цілей. Краще «з'їж слона частинами», тобто розділи завдання на кілька дрібних. Наприклад, якщо ти вирішив з понеділка почати бігати по 40 хвилин на день, щоб підтягнути своє тіло і стати витривалішим, не потрібно відразу примушувати себе до такого серйозного навантаження. Це фізично нелегко, і емоційно. А як тільки ти пропустиш один раз, то всі наступні дні шукатимеш відмовки, щоб не продовжувати.

 Моя порада – вводи звичку легко та поступово. Спочатку бігай по 5-10 хвилин, потім згодом збільшуй час. Так ти дійдеш до того, що 40 хвилин будуть даватися легко і приносити задоволення.

 Яку мету б ти собі не поставив - біг, прибирання, вивчення англійської, використовуй принцип японської методики Кайдзен. Її сенс у виконанні завдання протягом 60 секунд кожен день в один і той же час. Коли сформується звичка, можна розпочинати час.

Зрозумій психологію та фізіологію виховання корисних звичок

Розуміючи, як формується звичка, які фізіологічні та психологічні процеси задіяні, ти зможеш налаштувати себе та досягти бажаної мети у цьому процесі. Склавши план, тобі буде легше виконати завдання.

Будь готовий до помилок

 Поки в тебе вдасться сформувати звичку, ти точно не один раз здійсниш помилку чи промах. Але не потрібно засмучуватися, навіть якщо на правильному харчуванні ти «зірвешся» на подвійний бургер. Нехай кожна невдача стане ще одним етапом на шляху до прогресу в твоєму прагненні. І в жодному разі не відмовляйся від мети, адже програна битва не означає поразки у війні.

Став реальні цілі

 Перебуваючи на емоційному підйомі можна переоцінити свої можливості. Починай із менших завдань, а вже потім переходь до великих. І пам'ятай: що далі, то легше стає, головне – не зупинитися.

До речі, ти хочеш, щоби твої діти виросли з уже сформованими правильними фінансовими звичками? Тоді займись їх навчанням вже зараз! 

 Які техніки можна використовувати

 Існує безліч методик, які допомагають у формуванні звички. Я хочу тобі розповісти про кілька найпопулярніших:

 • створіння 
 • тригерів . І тут під тригером мають на увазі певне нагадування, яке активує звичку. Наприклад, якщо ти вирішив вивчити англійську, то можеш сформувати тригер – кілька іноземних слів дорогою на роботу чи навчання. Побачиш, згодом ти перестанеш змушувати себе це робити, а завдання виконуватиметься на автоматі;
 • Метод 21 дня . Американські вчені визначили, що для формування звички потрібний у середньому 21 день. Але іноді може знадобитися трохи більше, тоді потрібно виконувати заплановані дії. Вважається, що звичка повністю закріплюється за 40 днів. Щоправда, такий метод має плюси і мінуси. Серед мінусів – обнулення результатів щоразу, коли ти перестанеш виконувати;
 • Асоціації із задоволенням . Якщо звичка матиме приємну мотивацію, її легше у собі виховати. Наприклад, за бажання схуднути та дотримання дієтичного харчування, можна винагороджувати себе новим одягом.

Декілька корисних порад

І насамкінець хочу дати тобі кілька порад, які, певен, допоможуть тобі у вихованні звичок. По-перше, не здавайся, навіть якщо зірвався з наміченого шляху. По-друге, спробуй знайти однодумців, які підтримуватимуть тебе. По-третє, завжди шукай мотивацію для себе, адже від ентузіазму також залежить, яким буде результат. І ще: забудь усі міфи про звички, які ти чув до цього. Читай літературу, знаходи статті, і успіх до тебе точно прийде.

А зараз ти можеш дізнатися про свій рівень інвестиційного ризику. Для цього відповідай на 14 питань

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 0
Рейтинг статті — 0

Коментарі ()

  Євген Зубковський Эксперт в галузі особистих фінансів
  • 12 років досвіду в інвестуванні та 3 роки інвестицій у фондовий ринок США
  • Під управлінням $1,3 млн.
  • Особистий капітал $200+ тис.
  • Допоможу Вам інвестувати надійно та безпечно!

  Інші статті автора

  Ф'ючерси - що це таке і як на них заробляти

  Портфель
  Що таке "ф'ючерс" Ф'ючерс - від англійського…
  16.02.2023
  Читати

  Чому не багато хто стає багатим, хоча "секрет" фінансового успіху відомий

  Особисті фінанси
  Стан забезпечує фінансову незалежність, дозволяє дозволити собі більше. До нього прагне…
  23.05.2022
  Читати

  Інвестиції під час війни

  Особисті фінанси
  Безпечні форми збереження грошей під час війни Початок військових дій – це завжди негативні наслідки…
  4.08.2022
  Читати

  Інвестиції, комісії, тарифи – Interactive Brokers

  Interactive Brokers
  Якщо ти ґрунтовно зважився зайнятися інвестуванням, повинен докладно вивчити нюанси роботи з брокерською компанією. Якщо…
  23.05.2022
  Читати

  Способи поповнення рахунку в Interactive Brokers

  Interactive Brokers
  ПРИВАТ Заходимо в систему Приват. Зверніть…
  1.09.2022
  Читати

  Популярні послуги