+38 (063) 652-79-97

Як відкрити брокерський рахунок у Interactive Brokers

Докладно і просто розповідаю, як уникнути помилок під час відкриття рахунку у брокерській компанії Interactive Brokers, зареєстрованій на території США.

Що для цього потрібно і в яких ситуаціях це вигідно

Весь процес відкриття рахунку відбувається онлайн. Вам не потрібно носити заявки по банках та офісах брокерських контор. Приготуйтеся витратити 30-40 хвилин, крок за кроком заповнюючи анкету на сайті Interactive Brokers. У часовому проміжку від 2-х годин до 20 днів ви отримаєте відповідь від брокера. У середньому на розгляд заявки йде 2-3 дні.

У цього брокера немає обмежень щодо мінімального депозиту. Торги доступні з будь-якої суми на рахунку, а перед внесенням депозиту ви можете вивчити інтерфейс майданчика і ознайомитися з продуктами, що вас цікавлять.

Вирішивши відправити заявку в Interactive Brokers, намагайтеся правдиво та уважно заповнити всі пункти, просто клікати тут не вийде.

Раджу зробити скан копії або фотографії документів, що засвідчують особу (закордонний паспорт та копію внутрішнього паспорта з пропискою або водійських прав). Незважаючи на те, що брокер є американським, на сайті присутній російськомовний інтерфейс і перекладати вам нічого не потрібно.

Як відкрити брокерський рахунок у Interactive Brokers

Сканувати необхідно лише першу сторінку закордонного паспорта, а з внутрішнього паспорта зняти копії першої сторінки та сторінки з пропискою. Для підтвердження особистості підійдуть обидва варіанти.

Краще підтверджувати особу за допомогою закордонного паспорта, а місце проживання – за допомогою внутрішнього документа або посвідчення водія. Брокер самостійно робитиме переклад всіх документів англійською, що займе додатковий час.

За місцем проживання у чорному списку для Interactive Brokers знаходиться: Донецьк, Луганськ, Білорусь, Крим, Іран, Ірак, Куба, Сирія, Північна Корея, Судан, Зімбабве та Кот-д'Івуар.

У випадку, якщо у вас є паспорт або прописка на одній з цих територій, вам необхідно пошукати інші шляхи для реєстрації (наприклад, реєстрація на родича).

З нюансів виокремлю, що при неприйнятті прописки з паспорта раджу надати витяг з банку із зазначенням вашого ПІБ, адреси, печатки банку. Суми, зазначені у виписці, не матимуть значення. Це відбувається через відсутність прописки в американських паспортах і брокер може не прийняти її з вашого паспорта. Виписку з банку нескладно отримати шляхом завантаження її з онлайн кабінету в додатку вашого банку.

У випадку, якщо ви громадянин країни, яка не входить до списку FATF (Україна та Казахстан не входить), список документів, за допомогою яких можна підтвердити вашу особу:

 • Квитанція за комунальні послуги. Траплялися епізоди, коли їх не приймали. Намагайтеся брати квитанції за воду, світло чи газ. Виписки про оплату інтернету не підійдуть;
 • Договір оренди квартири чи іншої житлової площі;
 • Свідоцтво про володіння рухомим чи нерухомим майном;
 • Водійські права;
 • Виписка про брокерський рахунок, зареєстрований на території США;
 • Рахунок про оплату страхового поліса;
 • Рахунок за встановлення системи безпеки для дому;
 • Повідомлення, отримані від органів управління. Наприклад, з податкової, військкомату, житлового господарства, запрошення на вибори або присяжні засідателі та інші листи від держустанов із зазначенням адреси та ПІБ клієнта;

Для підтвердження особи та місця проживання не можна використовувати один документ.

Як відкрити брокерський рахунок у Interactive Brokers

Якщо у вас відсутній будь-який документ зі списку, не впадайте у відчай і звертайтеся за допомогою до фінансового радника. Траплялися випадки, коли підтверджували адресу проживання, надаючи документи на нерухомість від родича разом з документом, що підтверджує спорідненість.
"Унікальні ситуації бувають, нерозв'язні - ні" - Є. Зубковський.

Для відкриття рахунку в Interactive Brokers вам потрібно буде надати:

 • Свої особисті та контактні дані;
 • Дані про доходи та податкове резидентство;
 • Інформацію про досвід та цілі торгівлі;
 • реквізити банківського рахунку;

Всю цю інформацію ви вносите при заповненні заявки на сайті Interactive Brokers. Не лякайтесь, коли вас перекине на сайт з індексом UK замість US – просто найближчий сервер компанії знаходиться у Великій Британії. Рахунок ви відкриваєте в американській компанії, а це просто технічне рішення.

Як відкрити брокерський рахунок у Interactive Brokers

Не обов'язково потрібно одразу заповнити всю заявку. Заповнити або змінити деякі моменти в заявці можна через деякий час, повернувшись до неї за допомогою введення логіну та паролю.Якщо у компанії виникнуть питання щодо правильності введення даних, ви отримаєте повідомлення на екрані комп'ютера або наприкінці у графі “статус заповнення заявки”.

Переваги рахунку та мінуси

Перший мінус, який може відштовхнути потенційного інвестора – це складний процес реєстрації в Interactive Brokers. Будьте готові, що вам потрібно буде підписувати багато угод, завантажувати багато документів. У деяких браузерах процес реєстрації вилітає.

У безкоштовному доступі ви отримуєте котирування із затримкою в 15 хвилин, для отримання актуальних котирувань вам доведеться заплатити від 1.5 до 4$.

Запросити поточні котирування можна і за допомогою кнопки "оновити" - це коштує близько одного цента. Відносно безкоштовно натискати на кнопку "оновити" можна до 100 разів на місяць, тобто до суми одного долара.

Система Interactive Brokers має незвичний і складний інтерфейс. Більш спрощений інтерфейс є у додатку, але на сайті, щоб до нього звикнути, потрібен час.

Повідомлення надходять після найменших дій з вашого боку. Interactive Brokers постійно перепитує: чи дійсно ви хочете зробити дію, чи ви впевнені? - "адже у вас немає того для отримання чогось".

Це зроблено через те, що брокер перебуває під найжорстокішим регулюванням із боку законодавства США і, якщо хтось із клієнтів втратить гроші з вини брокера, то відповідати перед законом доведеться дуже суворо.

При роботі з Interactive Brokers неприпустима ситуація, коли ф'ючерси, наприклад, на нафту - впали нижче за нуль, і всі інвестори повинні брокеру купу грошей. Interactive Brokers компенсував зі своїх грошей трейдерам збитки, бо в них закрилися позиції.

Перевантажений додаток. Іноді при виборі деяких функцій, наприклад: введення або виведення коштів, перед вами відкривається мобільна версія сайту. Щорічні запити від брокера щодо зміни структури доходу.

Ви повинні самостійно сплачувати податки, оскільки інтерактив брокерс не є вашим податковим агентом. Ви зобов'язані повідомити податкову про відкриття рахунку в Interactive Brokers і повинні подавати звіт, якщо сума коштів перевищує 400 000 тисяч гривень.

Обмеження "Freeride", якщо не маржовий, а кеш аккаунт і сталося так, що у вас на рахунку закінчилися гроші або ви купили якусь акцію, припустимо, "Coca Cola" і наступного дня її продали, купивши акцію "Pepsi". За правилами американського законодавства вважається, що "ви прокотилися без квитка", тобто гроші за акцію вам нараховують за програмою "Т+2" за два дні після її продажу. Ви, не чекаючи на фактичне отримання грошей, вже купили іншу акцію. У такому разі на ваш рахунок можуть накладатися обмеження і протягом 90 днів ви отримуватимете гроші від продажу акцій тільки через два дні. На це обмеження складно потрапити, але майте це на увазі. Найпростіший спосіб цього уникнути - поставити в акаунті галочку "маржовий рахунок".

Це американська компанія з дуже жорстким регулюванням з боку американського законодавства, навмисно вас ніхто не обманюватиме.

Ваш рахунок застрахований "SIPC" на суму 500 000 тисяч доларів, 250 000 тис. з яких - для повернення готівки.

Надійність брокера максимальна із усіх можливих. На відміну від вітчизняних аналогів, де рахунки не мають страховки. Безкоштовний доступ до будь-яких торгових майданчиків у світі.

Interactive Brokers має найнижчий розмір комісії за угоду - 0.0035$ і відсутня комісія за неактивність. Це явно стане плюсом перед мінусами, що відносяться швидше до бюрократії та консерватизму платформи.

Так, Interactive Brokers вимагає особливого підходу до ведення торгів, але разом із особистим фінансовим радником ви отримаєте коктейль із надійності та прибуткової стратегії для отримання пасивного доходу.

Умови обслуговування

Оскільки рахунки українців відкриває Interactive Brokers UK, то я про всяк випадок зайшов на сайт британського регулятора FSA і знайшов ліцензію 208159.

Брокер не надсилає гроші третім особам, а лише на рахунок власника. Він не може платити за навчання сина в Англії чи купувати нерухомість у Чорногорії.

У законодавстві України немає умови щодо зміни валюти на гривню для рахунків фізичних осіб.

У компанії Interactive Brokers своя структура власності, коли частка бізнесу публічна (18%), а рештою 82% володіють менеджмент і співробітники.

Ви можете знайти IBKR на NASDAQ, і вся звітність компанії зберігається у відкритому доступі.

На сайті компанії сказано, що за більш ніж двадцятирічну історію вони заробили кредитний рейтинг BBB + by Standard & Poor's. Це свідчить, що обслуговуватимуть вас не дилетанти, а компанія, яка приносить прибуток протягом двадцяти років.

Реєстрація користувача

ПІБ

Контактні дані введіть на латиниці, незалежно від обраної мови. Це робиться у тому випадку, якщо підтверджувати свою особу ви будете за допомогою закордонного паспорта.

Якщо ви оберете внутрішній паспорт, то заповнюйте тією мовою, яка там вказана.

Місце проживання та номер телефону

Адресу вводьте відповідно до інформації у документі підтвердження особи. Для двофакторної аутентифікації та отримання push-повідомлень вказуєте дійсний номер телефону. Номер телефону вводіть із кодом країни, але без плюса.

Краще це зробити в самому кінці, щоб у випадку, якщо ви вийдете і не заповните заявку перед кожним новим входом, вам буде необхідно підтверджувати його за допомогою смс, які приходять не так швидко і не завжди.

Адреса електронної пошти ім'я користувача та пароль

Адреса електронної пошти та ім'я користувача складається з 8-9 літер та цифр. Вводити можна лише маленькі літери та цифри, щонайменше 3 літери та три цифри без пробілів та інших символів.

Пароль вводьте до 40-ка символів з хоча б однією літерою або однією цифрою (великі та маленькі літери повинні відрізнятися). Збережіть та виберіть країну реєстрації. Вказуйте адресу пошти із закордонною реєстрацією, наприклад Gmail. Відповіді на вітчизняні поштові адреси надходять не завжди, якщо закордонної скриньки немає, то краще створити нову.

Очікуйте листи на пошту для підтвердження рахунку, це може тривати до 10 хвилин. Не варто панікувати та вимагати повторного відправлення листів.

Як відкрити брокерський рахунок у Interactive Brokers

Раптом трапитися, що перейти за посиланням неможливо, змініть закінчення з со.uk на com.hk. Після переходу на посилання введіть ім'я користувача та пароль, створені раніше.

Види брокерських рахунків у Interactive Brokers

В анкеті для відкриття рахунку в Interactive Brokers раджу обирати "Приватна Особа".

Можна вибрати і “Спільний рахунок”. У цьому випадку власниками рахунку будуть чоловік та дружина. Але враховуйте, що в українському законодавстві не передбачено наявності загального рахунку в банку і теоретично у вас можуть виникнути проблеми під час виведення коштів з рахунку. Вибір загального рахунку не вирішить питання щодо спрощення процедури передачі спадщини.

Як відкрити брокерський рахунок у Interactive Brokers

Ідентифікація даних

У розділі “Ідентифікація” ви повинні надати документ, який підтверджує введені дані. Вводьте точно з раніше підготовленими документами (скан-копія паспорта та документа з підтвердженням адреси).

Якщо адреса поточного проживання не збігається з наданим документом, ставте галочку і заповнюйте.

Як відкрити брокерський рахунок у Interactive Brokers

Дані про працевлаштування

При заповненні графи з назвою роботодавця, вказуйте його без лапок.

Джерелі "достаток" заповнюйте абсолютно чесно. Вказуйте лише джерело доходу, яке можете підтвердити. Якщо представлені на вибір варіанти вам не підходять, вибирайте графу інше.

У будь-який момент Interactive Brokers може запросити у вас документ, що підтверджує походження коштів, що надходять на рахунок.

Якщо вказуєте, що ви найманий робітник, будьте готові, що брокер може запитати довідку 2 з ПДФО. Вказавши у статті доходу нерухомість, може знадобитися наявність договору оренди. При виборі пункту безробітний вказуйте наявність капіталу від 100 000 тис доларів.

Вибір типу рахунку та базової валюти

Базовою валютою вказуєте американський долар і після заповнення анкети до кінця переконайтеся, щоб вона не збилася на гривню або інші. Це робиться, щоб уникнути сплати додаткових комісій за конвертацію при поповненні вашого рахунку.

У типі рахунку вибираєте "готівковий", далі ви зможете змінити його на "маржовий", якщо збираєтеся позичати гроші у брокера.

Як відкрити брокерський рахунок у Interactive Brokers

Вказуйте правдивий річний дохід, бажано не найменший, хоч би від 40-50 тис. доларів на рік. Власний капітал 75-100 тис. - це квартира та машина наприклад. Ліквідний 5-20 тис - готівка, портфель цінних паперів, криптовалюта, загалом усе, що можна швидко продати.Вибір базової валюти не впливає на вид або курс валюти, якою ви будете поповнювати ваш рахунок, і за яку валюту ви будете купувати. За необхідності валюту можна змінити в особистому обліковому записі."Готівковий" тип рахунку доступний інвесторам з 18 років, "маржинальний" - з 21-го року. Якщо виберете маржинальний, то у випадку із сумою на рахунку меншою ніж 25 000 тис. доларів, ви будете обмежені в кількості угод, що здійснюються.Якщо ви припускаєте момент поповнення рахунку у валюті, відмінної від тієї, яку вибрали базовою, то поставте позначку в пункті “конвертація”, щоб уникнути подальшої витрати часу на схвалення.У спільноті Interactive Brokers на Facebook стверджують, що у 50% відсотків випадків брокер запитує підтвердження зазначеного капіталу.

Торгові дозволи та досвід

Вказуєте щонайменше один рік досвіду з кількістю угод 25-50 за рік. На рівні знань обираєте “хороші знання”. Якщо вкажете “обмежені”, Interactive Brokers не дасть вам торгувати.

У вікні для вибору ринків рекомендую вибрати "Сполучені Штати" та "США торгівля дробовими акціями", зайвого вибирати не потрібно, якщо ви не розбираєтесь.

Як відкрити брокерський рахунок у Interactive Brokers

За бажанням додаєте опціони. Конверсія валюти стоїть апріорі. Можете додати облігації у додаткові продукти або інші.Не ставте позначку "складні біржові продукти", для цього вам необхідно буде пройти тестування.

Особиста інформація

У цій графі ви вказуєте дату народження, ваш сімейний стан та кількість дітей. В особистій інформації вказуєте, що ви є податковим резидентом України та надаєте свій ідентифікаційний номер.

Якщо у вашій країні не надають податковий номер, як, наприклад, в Азербайджані, то зніміть позначку у вікні, що у вас є податковий номер і вкажіть причину його відсутності.

Нормативна інформація

У розділі “нормативна інформація” система задасть вам питання про те, чи є ви чи хтось із власників рахунку директором чи керівником будь-якої компанії чи власником 10% акцій?

Це питання задається для того, щоб ви не займалися торгівлею за інсайдерською інформацією. Вибирайте "ні".

У вікні, де пропонується взяти участь в акції для підвищення прибутковості, можете поставити позначку, але рівень прибутковості там невеликий. Натомість ви втрачаєте страховку вашого рахунку в розмірі 500 000 тис. доларів, хоча ймовірність банкрутства Interactive Brokers мізерно мала. Ця функція також дозволить дати брокеру ваші акції у борг.

Як відкрити брокерський рахунок у Interactive Brokers

Підтвердження інформації про оподаткування

Як відкрити брокерський рахунок у Interactive Brokers

Поставте відмітку, що згодні на податкові пільги та введіть підпис у вигляді свого імені та прізвища. Необхідно підтвердити, що ви є податковим резидентом України, щоб уникнути подвійного оподаткування.

До вас будуть застосовані положення щодо договорів з України та США, але головне у цій формі – це підтвердження того, що ви не є податковим резидентом США.

Загальні угоди та повідомлення

На вкладці “Угоди та сповіщення” не знімаєте жодних позначок і також ставте свій підпис.
У цьому пункті на ваш огляд буде представлений список угод, на основі яких здійснюється діяльність Interactive Brokers. Ви можете ознайомитися з ними, але думаю, що там ви знайдете мало інформації для розуміння, тим більше вони шаблонні для брокерської діяльності.

Завершення реєстрації

Якщо наприкінці заповнення не з'явилося вікно, куди потрібно вставити паспортні дані, ви не підтвердили номер телефону.

Не варто погоджуватися з пропозицією профінансувати власний рахунок, оскільки у вашого банку можуть виникнути запитання до вас. Ігноруйте листи з вимогами поповнити рахунок до схвалення заявки. Поповнюйте рахунок лише після схвалення.

Скачайте мобільний додаток, він спростить процес проходження двофакторної аутентифікації.

Листи з підтвердженням надсилайте не в листі у відповідь, а надсилайте на адресу newaccount@interactivebrokers.com .

Наприкінці реєстрації не лякайтеся вікна “торгівля обмежена”, воно спливає через відсутність коштів на рахунку.

Кому НЕ потрібен рахунок у Interactive Brokers

Американські брокери і, зокрема, Interactive Brokers не підійдуть новачкам або людям, позбавленим понять про “фондовий ринок”. Для них працювати з цим брокером можна лише за наявності фінансового радника.

Інвесторам-початківцям з капіталом до 10 000 тис. доларів буде складно заробити на цій платформі без чіткого розуміння принципів американського фондового ринку та наявності стратегії.

Інтерфейс та процес реєстрації може здатися надто складним, але тільки людям, які не розібралися у перевагах, що відкриваються після завершення процесу реєстрації.

Інвесторам-початківцям з великим капіталом без досвіду тільки в присутності радника можна реально розібратися і заощадити.

Interactive Brokers інвестори вибирають усвідомлено, щоб отримати максимум вигоди, не шкодуючи часу на навчання або інвестують разом з фінансовим радником.

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 4
Рейтинг статті — 5

Коментарі ()

 1. Анастасія 20 вересень 2022, 11:43 # 0
  Дуже детально описана інструкція як відкити рахунок з картинками. Дуже зручно! Завдяки статті змогла розібратися як відкрити рахунок. Жду підтвердження
  1. Ілля 23 вересень 2022, 15:57 # 0
   Стаття дуже цікава, але головне питання, як платити податки?
   1. Міша 23 вересень 2022, 15:59 # 0
    Відкрив рахунок ib за день. Увечері залишив заявку, а зранку вже отримав підтвердження. Дякую за докладну інстукцію!
    1. Ольга 23 вересень 2022, 16:02 # 0
     Супер стаття! Вичерпні відповіді на часті запитання щодо Interactive Brokers. Дуже корисно!
     1. Андрей 23 вересень 2022, 16:29 # 0
      Євгене, а яким методом краще вводити кошти на рахунок?
      1. Данило 04 листопад 2022, 16:54 # 0
       Довго не міг відкрити рахунок. І тільки після прочитання даної статті зрозумів, що підтвердження треба було надсилати на окрему пошту, а не через відповідь. Дякую автору, Ви мене врятували!
       1. Вікторія 04 листопад 2022, 17:05 # 0
        Дуже порадувало, що брокер Interactive Brokers має ліцензію Британського регулятора. Особисто для мене це запорука надійності, тому вже працюю над відкриттям особистого рахунку.

        Інші статті автора

        5 кроків для створення дійсно працюючого бюджету

        Особисті фінанси
        Крок 1. Встановіть мету бюджету Ключ до успішного складання бюджету - це розуміння, яку мету ви переслідуєте…
        28.11.2022
        Читати

        Військові облігації в Україні

        Що таке військові облігації Військові облігації - це різновид цінних паперів, які випускаються державою-учасницею…
        4.08.2022
        Читати

        Способи поповнення рахунку в Interactive Brokers

        Interactive Brokers
        ПРИВАТ Заходимо в систему Приват. Зверніть…
        1.09.2022
        Читати

        Як відкрити брокерський рахунок у Interactive Brokers

        Що для цього потрібно і в яких ситуаціях це вигідно Весь процес відкриття рахунку відбувається онлайн.…
        22.09.2022
        Читати

        Чому не багато хто стає багатим, хоча "секрет" фінансового успіху відомий

        Особисті фінанси
        Стан забезпечує фінансову незалежність, дозволяє дозволити собі більше. До нього прагне…
        23.05.2022
        Читати

        Популярні послуги