+38 (063) 652-79-97

Як спланувати 2023 рік, щоб він став проривним

Складання плану на рік може стати вашою секретною зброєю для досягнення успіху. Уявіть, як приємно буде досягти всього, що ви запланували. Чи готові ви до успішного 2023 року?

Планування та підготовка

Процес організації та побудови плану на наступні 365 днів потребує підготовки. Як йдеться в цитаті Томаса С. Монсона: "Минуле позаду, вчіться на ньому. Майбутнє попереду, готуйтеся до нього".

 • Спочатку розмірковуйте

За рік може статися багато чого, тому дуже важливо озирнутися назад, щоб зрозуміти, що ви вже вмієте і чого вам не вистачає для досягнення мети. Аналіз та оцінка результатів минулого року допоможуть вам чітко уявити своє майбутнє. Перед плануванням нового, зосередьтеся на підбиванні підсумків минулого року.

 • Відзначайте свої перемоги

Дуже легко зосередитися на тому, що ви хочете мати, і забути про те, чого вже досягли. Перш ніж думати, як організувати свій рік, приділіть час святкуванню своїх перемог. Незалежно від розміру ваших досягнень, важливо цінувати шлях, який ви пройшли.

Чудовий спосіб відзначити свої досягнення - скласти їх список. Після того як ви переглянете список, то можете повісити його на видне місце, щоб використовувати для мотивації в майбутньому.

 • Визначте свої прагнення

Після того як ви себе похвалили, настав час більш критично поглянути на 2022 рік. Витратьте час на те, щоб зрозуміти, що пішло не так? Які перешкоди стояли на вашому шляху до досягнення цілей? Які відволікаючі чинники заважали вам зосередитися? Пам'ятайте, що ви намагаєтеся визначити зони для зростання і не будьте занадто категоричними до себе.

 • Встановіть міні-цілі

Коли ви проаналізували своє минуле, настав час поставити кілька хороших цілей на майбутнє. При постановці цілей важливі як великі, так і маленькі завдання. Фактично, міні-плани допоможуть вам досягти більших результатів. Наприклад, якщо ви хочете знайти нову роботу, міні-ціллю може бути оновлення резюме або освоєння нової навички, наприклад, інвестування.

Виділіть час для планування

Для того щоб успішно спланувати 2023 рік, вам необхідно виділити час для складання плану. В ідеалі, це приблизно одна або дві години. Важливо, щоб у цей проміжок часу вас практично нічого не відволікало.

Переведіть телефон в авіарежим, закрийтеся в кабінеті або вирушайте в затишну кав'ярню. Цілі на майбутній рік прийдуть до вас самі, якщо ви перебуваєте в тому місці, де почуваєтеся творчо і продуктивно.

Виберіть правильний інструмент планування

Інструмент номер один при складанні плану на рік - це календар. Можна використовувати фізичний або цифровий.

Наявність щоденника або навіть простого настінного календаря допоможе вам запам'ятати важливі події, бо доведеться їх записувати. Цей інструмент зазвичай найкраще працює, якщо у вас є конкретний графік із невеликими змінами.

Якщо ви ведете більш спонтанний спосіб життя, то варто звернути увагу на цифровий календар. Використання цифрового календаря має безліч переваг. Інформацію в ньому можна легко змінювати, використовувати на особистому ноутбуці або смартфоні, а також ділитися з іншими людьми. Завдяки додатковим інструментам, як-от, наприклад, встановленню нагадувань і попереджень, ви можете бути більш пунктуальними й уважними до майбутніх подій.

Залежно від того, як влаштоване ваше життя, доречно використовувати обидва види календарів. Фізичний календар може бути корисний для особистого користування, наприклад, для запам'ятовування днів народжень, важливих заходів дітей і відпусток. Цифровий календар же можна використовувати для бізнесу, зустрічей і конференцій.

Створіть щоденний і щотижневий розпорядок дня

Наявність щоденного та щотижневого розпорядку допомагає створити структуру у вашому житті. Розпорядок дня знімає стрес від вибору того, що вам потрібно робити щодня. Це дає змогу автоматично бути продуктивним і налаштовувати себе на успіх.

Щотижневий розпорядок - це те, що ви будете робити раз на тиждень або раз на два тижні, щоб допомогти собі досягти своїх цілей. Це може бути щотижнева зарядка, щотижневе складання бюджету або проведення часу з друзями та сім'єю раз на певний день тижня.

Складіть план своїх фінансів на рік

Якщо при думці про фінанси на 2023 рік у вас пітніють долоні, то складання плану допоможе знизити вашу тривожність. Щоб вам було легше, почніть зі створення фінансових цілей.

Фінансові цілі - це просто план, як досягти чогось за допомогою ваших грошей. Це може бути виплата боргу, накопичення коштів на навчання, створення пасивного доходу або відкриття брокерського рахунку.

Коли ви визначитеся з метою, наступним кроком буде створення міні-цілей. Наприклад, якщо ви хочете накопичити $10 000 до кінця року, міні-мета може полягати в тому, щоб відкладати близько $830 на місяць для досягнення цієї мети.

Створіть календар бюджету

Календар для вашого бюджету - це спосіб упорядкувати свої фінанси, але у формі календаря. До нього ви можете включити такі речі, як терміни оплати рахунків, дні зарплати і виплати за боргами.

Додавши дані про свої фінанси в календар, ви будете готові вчасно вносити необхідні платежі та краще розпоряджатися грошима для майбутніх витрат.

Плануйте розмір податкових витрат

Більшість людей ненавидять мати справу з податками і навіть думати про них до останньої хвилини. Така стратегія уникнення проблем часто призводить до ще більшого стресу, коли наблизиться податковий сезон. Щоб уникнути зайвого занепокоєння та поганого настрою від розставання з частиною ваших доходів, ознайомтеся з усіма змінами в податковому законодавстві.

 • Проаналізуйте податки за минулий рік

Переглянувши податки за минулий рік, ви можете приблизно оцінити, скільки вам доведеться заплатити наступного року. Якщо ви заробляли приблизно стільки ж, скільки й минулого року, то можете очікувати, що заплатите приблизно стільки ж податків.

Якщо ваш дохід різко збільшився, то вам краще відкласти трохи грошей, щоб компенсувати різницю.

 • Створіть фінансову подушку безпеки

Фінансовий резерв дуже важливий у разі скорочення на роботі, хвороби або інших надзвичайних ситуацій. Рекомендована сума фінансової подушки становить від 3 до 6 місячних зарплат. З інформацією про те, як сформувати фінансову подушку, ви можете ознайомитися тут

 • Створіть систему погашення боргів або управління ними

Плануючи свій 2023 рік, переконайтеся, що ви точно все знаєте про свої борги: суму боргу, відсоткову ставку та розмір щомісячних платежів.

Отримавши цю інформацію, ви можете скористатися калькулятором погашення кредитів, щоб дізнатися, скільки часу вам буде потрібно, щоб їх закрити.

Якщо ви хочете погасити борг швидше, можете використовувати різні стратегії виплат. Наприклад, метод снігової кулі - це поширений метод, суть якого в тому, щоб спочатку погасити найменшу суму.

Плануйте кар'єрні цілі на рік

Коли ваші фінанси приведені до ладу, наступний крок - зосередитися на кар'єрі. Для цього подумайте про кар'єрну мету, яку ви хочете досягти до певного моменту наступного року. Це може бути підвищення зарплати, просування кар'єрними сходами або запуск процесу отримання пасивного доходу.

Поставивши перед собою велику мету, розбийте її на міні-цілі і додавайте їх у свій календар. Наприклад, якщо ви хочете отримати пасивний дохід до травня, визначте, що вам потрібно робити щотижня і щомісяця для досягнення цієї мети.

Якщо в голові виникла дилема, яким способом можна заробити у 2023 році, то я можу дати кілька рекомендацій на безкоштовній консультації.

Отримайте відповідь на запитання, що Вас цікавить за 15 хвилин
Зроби свій перший крок до системного інвестування вже сьогодні!
Залиш заявку на безкоштовну консультацію

Організація і планування особистого життя

Планування 2023 року не обмежується тільки бізнесом і фінансами. Воно також охоплює підготовку до важливих подій у вашому житті. Наприклад, це може бути день народження, ювілей, футбольний матч, батьківські збори або інший захід, який ви будете відвідувати в новому році. Внесення цих суспільних подій до календаря допоможе вам заздалегідь до них підготуватися.

Також важливо не забути запланувати такі цікаві аспекти вашого життя, як відпустка та спеціальний час для відпочинку.

У процесі планування дуже важливо не тільки обміркувати щорічну поїздку Україною, а й скласти план тренувань для догляду за своєю зовнішністю. Склавши "фізкультурний" календар, ви зможете розставити пріоритети й уникнути перевтоми.

Зробіть свій рік успішним, думаючи наперед!

У зв'язку з додатковими обов'язками, які з'являються наприкінці року, у вас може виникнути спокуса вирішити все на ходу. Такий хід думок не принесе високої продуктивності, а буде тільки переслідувати вас.

Складання розкладу і цілей на рік збільшує ваші шанси на досягнення бажаного, а також допоможе провести 2023 рік легше, продуктивніше і веселіше.

Незалежно від того, чи будете ви планувати рік за допомогою фізичного або цифрового календаря, не забудьте прописати такі аспекти: фінанси, кар'єра, сім'я, бізнес, громадські заходи та особистий час. Пам'ятайте, що ваш план не обов'язково має бути ідеальним. Закладіть хороший фундамент з основних положень і залиште місце для гнучкості та спонтанних рішень.

Пам'ятайте, що план на рік - це не важка ноша. Навпаки, план на рік більше схожий на GPS, який допоможе вам провести успішний рік і внести позитивні зміни у своє життя.

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 2
Рейтинг статті — 5

Коментарі ()

  Інші статті автора

  Обмін криптовалют на готівку – способи вивести кошти

  Блокчейн
  Перевести в готівку криптовалюту через біржу Алгоритми дій щодо виведення коштів можуть відрізнятися,…
  15.09.2022
  Читати

  Шість помилок, що заважають досягти фінансової незалежності

  Особисті фінанси
  Кожен з нас прагне багатства та фінансової незалежності. Але вдасться досягти його лише деяким. А…
  23.05.2022
  Читати

  Метод бюджетування 50/30/20

  Особисті фінанси
  Що таке метод бюджетування 50/30/20? Бюджет 50/30/20 виділяє 50% вашого доходу на потреби, 30% на бажання…
  14.11.2022
  Читати

  Пасивний дохід vs активний дохід: що обрати для створення багатства?

  Портфель
  Що таке активний дохід? Активний дохід заробляється шляхом обміну вашого часу, знань чи вмінні…
  21.11.2022
  Читати

  Як отримати громадянство іншої країни через інвестиції

  Портфель
  Завітати практично до будь-якої країни сьогодні не проблема. У більшість європейських…
  23.05.2022
  Читати

  Популярні послуги