+38 (063) 652-79-97

Як досягти фінансового благополуччя

Бути фінансово вільним здається більшості людей далеким та недосяжним, але насправді це те, до чого ми всі можемо прийти. Концепція фінансового благополуччя включає підготовку до майбутнього, маючи під рукою заощадження, пенсійні плани і тримаючи свої кредитні обов'язки та борги на керованому рівні.

1. Створіть бюджет, який працює на вас

Ваша мета - скласти бюджет на основі щомісячних доходів, видатків та заощаджень, а потім жити відповідно до своїх достатків. Якщо виникне дефіцит, краще скоригуйте свій бюджет, а не покладайтеся на кредитну картку. Якщо ви не можете скоригувати бюджет, ваші заощадження у разі надзвичайної ситуації повинні бути використані для покриття витрат. Старанно працюйте, щоб повернутися на правильний шлях наступного місяця.

Детальніше про те, які є кроки для складання бюджету, який дійсно працюватиме читай у статті

2. Розгляньте можливість об'єднання ваших кредитів в один

Якщо всі невеликі борги, які у вас були, помножилися і перетворилися на більші борги, ви можете спробувати об'єднати їх в один кредит і зменшити суму, яку ви платите у вигляді комісій і відсотків. Це може допомогти вам заощадити значну суму грошей і спростити управління вашими виплатами, оскільки потенційно вам потрібно буде робити лише один щомісячний платіж, а не жонглювати кількома. Головне, важливо переконатися, що ви платите менше, ніж зараз, коли йдеться про відсоткові ставки та збори, і що ви дисципліновано виплачуєте свої платежі.

3. Намагайтеся регулярно відкладати трохи грошей

Навіть невелика сума готівки, що вноситься на депозит на регулярній основі, може мати велике значення для досягнення ваших цілей. Деякі поради, які, за словами людей, допомогли їм на цьому шляху, полягали в наступному:

 • переказ вільних коштів на фактичний ощадний рахунок,
 • налаштування автоматичних переказів на ощадний рахунок (щоб не доводилося переказувати гроші вручну),
 • розміщення коштів на рахунку, до якого не буде легкого доступу для імпульсних покупок.

4. Відкладіть трохи готівки на випадок непередбачених обставин

Оскільки дослідження показують, що резервного фонду у розмірі від 4000 до 5000 доларів зазвичай достатньо, щоб пом'якшити непередбачені витрати більшості українців, які працюють. Запас готівки на випадок надзвичайної ситуації може дати вам душевний спокій та зменшити необхідність звертатися за кредитом під високі відсотки, якщо ви зіткнетеся зі зламаним телефоном, автомобільною гумою або поганим орендодавцем, який залишив вас у скрутному становищі .

5. Встановіть фінансові пріоритети

Якщо ви прагнете покращити відносини з грошима, важливо знати свої фінансові пріоритети. Рекомендуємо запитати себе, що для вас найважливіше, а потім подумати, як ви можете погодити своє поточне фінансове становище та фінансові рішення з цими пріоритетами.

Поставте собі такі питання:

 • Де я хочу бути через 5 років?
 • Чи маю надійний пенсійний план?
 • Чи я готовий до надзвичайної ситуації?
 • Яку головну фінансову мету я маю досягти в найближчі рік, десять і 30 років?


Коли ви зрозумієте, які пріоритети щодо грошей, у вас буде більше мотивації приймати рішення, які їх підтримують.

Якщо ви розумієте, що однією з ваших головних цінностей є, наприклад, освіта, це допоможе вам почуватися краще, коли ви щомісяця відкладаєте гроші у фонд коледжу для своїх дітей або відкладаєте гроші на дороге навчання собі. Якщо ви розумієте, що цінуєте відвідування нових місць, то направити частину свого доходу на подорожі буде доцільно.

У всіх цих випадках фінансове благополуччя не обов'язково досягається за рахунок менших витрат або більших заробітків; мова йде про використання ваших грошей таким чином, щоб ви почували себе добре щодо себе та свого вибору. І це перемога для вашого емоційного здоров'я. (Наприклад, витрачання грошей на інших людей та справи, які вам небайдужі, пов'язане з підвищенням щастя, настрою та загальної задоволеності життям.)

6. Працюйте з фінансовим консультантом

Якщо ви ще не зустрілися зі спеціалістом з фінансового планування, це може бути пов'язано з тим, що ви боїтеся зіткнутися зі своїм поточним фінансовим становищем або змінити свої звички щодо витрат та заощаджень. Але робота спеціаліста з фінансового планування полягає в тому, щоб допомогти вам прийняти рішення про ваші гроші таким чином, щоб допомогти вам з вашими пріоритетами витрат та заощаджень.

Робота фінансового радника полягає в тому, щоб допомогти вам ухвалити рішення під час вибору пріоритетної грошової поведінки, яка стосується витрат і заощаджень. Звертайтеся по допомогу, записавшись на мою безкоштовну 15-хвилинну консультацію.

Отримайте відповідь на запитання, що Вас цікавить за 15 хвилин
Зроби свій перший крок до системного інвестування вже сьогодні!
Залиш заявку на безкоштовну консультацію

Фахівець із фінансового планування об'єктивно розгляне ваші фінанси та запропонує експертні поради про те, як ви можете досягти різних цілей, від виплати боргу до пенсійних накопичень. І, що важливо, вони не можуть вказувати вам, що робити. Як ви витратите свої гроші, як і раніше, залежить від вас.

Фахівець із фінансового планування може допомогти вам скласти дорожню карту для досягнення ваших фінансових цілей, а це має вирішальне значення для фінансового благополуччя. Робота з експертом може допомогти вам зберегти звітність, дасть вам можливість отримати експертну думку про ваші фінансові плани та допоможе вам відчути, що ви краще контролюєте свої фінанси загалом.

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 1
Рейтинг статті — 5

Коментарі ()

  Інші статті автора

  Інвестиції під час війни

  Особисті фінанси
  Безпечні форми збереження грошей під час війни Початок військових дій – це завжди негативні наслідки…
  4.08.2022
  Читати

  Як спланувати 2023 рік, щоб він став проривним

  Особисті фінанси
  Планування та підготовка Процес організації та побудови плану на наступні 365 днів потребує…
  2.01.2023
  Читати

  Навіщо потрібна фінансова подушка безпеки та як її зберегти

  Особисті фінанси
  Що таке фінансова подушка і навіщо вона потрібна Саме слово "подушка" у підсвідомості людини…
  1.12.2022
  Читати

  Як скласти план досягнення мети за системою Франкліна

  Особисті фінанси
  Мати в житті ціль – треба. А ще важливіше – впевнено йти до неї, хоча це не завжди легко, адже…
  23.05.2022
  Читати

  Компанія Interactive Brokers, ти чув про таку? Чим вона цікава?

  Interactive Brokers
  Фінансова незалежність – саме те, чого варто прагнути. Але накопичуючи гроші, недостатньо зберігати…
  23.05.2022
  Читати

  Популярні послуги