+38 (063) 652-79-97

Військові облігації в Україні

Словосполучення "заробіток на війні" у більшості громадян викликає змішані почуття. У випадку з військовими облігаціями вам не доведеться боротися з докорами совісті, адже цю форму заробітку пропонує вам держава. Військові дії займають провідну позицію у статті витрат українського бюджету. Тож чому б не допомогти своїй країні, купивши в неї цінні папери. Купуючи облігації, ви, по суті, позичаєте державі гроші, які вона гарантує повернути з відсотками.

Що таке військові облігації

Військові облігації - це різновид цінних паперів, які випускаються державою-учасницею військових дій для покриття витрат, вкладених у ведення військової кампанії.

Чим відрізняються військові облігації від звичайних

Головною відмінністю військових облігацій від ОВДП став метод використання державою виручених грошей. Усі гроші, отримані від їхнього продажу, спрямовуються на покриття потреб Збройних Сил України. Цей вид інвестицій сконцентрований на фінансуванні військової кампанії, метою якої є збереження державності. Купуючи військові облігації, ви автоматично станете спонсором ЗСУ.

Особливості інвестицій у військові облігації

Темпи знецінення національної валюти зростають у період ведення воєнних дій, адже бюджет поповнюється переважно здійсненням зовнішніх позик.

Вкладення грошей у купівлю військових облігацій стане надійним способом запобігання фатального впливу інфляції. Виграшною стороною ОВДП, порівнюючи з депозитом, стане відсутність податку на прибуток від отриманих виплат за відсотками.

Працюючи над пошуком резервного фонду для своїх заощаджень, зверніть увагу на можливість придбання військових облігацій із різними термінами отримання виплат.

Розділивши свій резервний фонд на частини, купуйте облігації з послідовними датами виплат, наприклад, після закінчення трьох або шести місяців. Цей спосіб дасть вам ліквідність або, якщо простіше, доступ до своїх заощаджень кілька разів за період зберігання.

Для тих, хто шукає можливість, як узаконити свої доходи, купівля військових облігацій стане чудовим вибором. Жодна фінансова установа не дасть вам покласти на рахунок понад 400 тисяч гривень без надання довідки про доходи. На купівлю військових облігацій це правило не поширюється. Будьте готові, що після закінчення терміну виплат, банк може вимагати від вас документи та дані, що підтверджують дохід, на підготовку яких у вас піде принаймні ще один рік.

Зверніть увагу, що військові облігації, на відміну від звичайних ОВДП, не можна достроково продати, тому чітко орієнтуйтеся за термінами.

Різновиди військових облігацій

Облігації відрізняються за часом, протягом якого держава гарантує повернути вкладені кошти разом із відсотками. Україна пропонує кілька варіантів. Мінімальний термін, на який вам доведеться розраховувати – це півроку.

Залежно від терміну, на який ви придбали ОВДП, змінюється відсоткова ставка за ними. Тут все просто: чим менший термін, тим менша відсоткова ставка.

Розрізняються облігації і за типом валюти, за яку вони були куплені. Відсоткова ставка відрізнятиметься.

У випадку, коли ви збираєтесь накопичити гроші на конкретну мету, то раджу відкладати у тій валюті, за яку збираєтеся купувати. Найкращим варіантом стане поділ вкладів за типом валюти: гривневий та доларовий.

Прибутковість та умови вкладів у військові облігації

Процентна ставка при купівлі за гривні становить 11% річних, що обґрунтовано робить цей інструмент надійним засобом протидії інфляції*.

При вкладі у доларах ви отримуєте 3,7% річних, а в євро – 2,5*. Враховуйте, що дохід ви отримаєте без сплати відсотків, які витратите, якщо вирішите відкрити депозит.

*Інформація актуальна на липень 2022 року.

Хто може інвестувати у купівлю ОВДП

Тут немає жодних обмежень. Інвестором може стати будь-який громадянин, на рахунку якого є понад 1 тисяча гривень. Саме таку ціну встановлено державою за одну військову облігацію.

Залежно від вибору фінансової установи для їх купівлі, змінюється і поріг входу. Українські банки мають право встановлювати мінімальну кількість облігацій, яку ви зможете у них купити: від однієї до кількох десятків чи тисяч.

Як придбати військові облігації

Військові облігації доступні для продажу у первинних дилерів, якими є банки. В Україні налічується 11 банків, які торгують облігаціями. Також облігації можна придбати у брокерів, тут звертайте увагу на комісії при купівлі та мінімальний поріг входу.

Як приклад наведу поріг входу в деяких банках:

 • від 20 000 грн. - Кредит Дніпро

 • від 50 000 грн. - Ощадбанк

 • від 100 000 грн. - Приватбанк (комісія від 1000 грн)

 • від 500 000 грн. - Райфайзен Банк Аваль

Банки з мінімальним порогом входу у розмірі 1000 грн., які працюють без комісії:

 • Пумб

 • Укргазбанк

 • Укрексімбанк

 • Альфа Банк

 • Банк-Південний

 • Монобанк

За способами купівлі розрізняють: онлайн та офлайн методи.

Онлайн купівлю, шляхом встановлення програми, пропонують банки:

 • Монобанк - на вибір: короткострокові вклади з доходом 10,5% та довгострокові пропозиції, що обіцяють прибуток у розмірі 12% у гривневому еквіваленті*. Купувати можна незалежно від відкриття або закриття ринку випуску продажу облігацій, на вкладці “заощадження” залишаєте заявку і через деякий час отримаєте повідомлення про купівлю.

*Ця прибутковість актуальна на липень 2022 року.

 • Альфа-банк пропонує умови аналогічні монобанку через встановлення програми Sens Super App.

 • Приватбанк - через додаток Приват24.

Альтернативою купівлі облігацій у банках є брокери, в яких мінімальний поріг входу та відсутня комісія, наприклад:

 • ICU

 • Універ Капітал

 • Драгон Кепітал

 • БТС брокер

 • Кінто

Зазначу, що сервіс у брокерських компаніях значно вищий, ніж у банках, адже вони безпосередньо працюють з цінними паперами.

Плюсом стане можливість викупити облігації у брокерів онлайн. Банки, крім трьох, описаних вище, вимагають фізичної присутності вкладника. Для цього необхідно надіслати скан-копії своїх документів і вже наступного дня ви отримаєте новини та можливість користуватись своїм рахунком.

Як відбувається отримання грошей за облігаціями

Від вас буде потрібно лише дочекатися терміну, визначеного при купівлі ОВДП, і кошти разом із нарахованими відсотками будуть зараховані на ваш рахунок. Гроші з рахунку можна в будь-який момент перевести в готівку або провести необхідні вам операції (поповнити банківські реквізити, здійснити невідкладні платежі тощо)

Як придбати військові облігації за валюту

Придбати військові облігації за валютними ставками можна лише за валюту, за гривню - ні. Мінімальну комісію та поріг входу пропонує Укрсімбанк, Укразбанк та ПУМБ. Мінімальна сума входу складає 1000 доларів чи євро.

У доларах мінімальний термін сягає 10-11 місяців із ставкою 3,7. Виплати по євро можна отримати через шість місяців із прибутковістю 2,5 %*.

*Ця прибутковість актуальна на липень 2022 року.

Необхідно прийти до банку з паспортом та ідентифікаційним кодом, потім відкрити інвестиційний рахунок та внести готівку до каси.

Операції з готівкою проходять без комісії, у разі переказу з рахунку в інший банк комісія сягатиме щонайменше 1%. Брокери на сьогоднішній день не пропонують валютних операцій з облігаціями.

Що буде при банкрутстві банку чи брокера

Військові облігації належать до цінних паперів та їх купівля фіксується Національним Банком України. В разі банкрутства банку або брокера, всі зобов'язання переходять до іншої фінансової установи. Про назву, адресу та новини ви отримаєте повідомлення. Виплату за облігаціями гарантує не банк чи брокер, а держава.

Плюси інвестицій у військові облігації:

 • Повернення коштів гарантує держава;

 • Дохід вищий у порівнянні з депозитами;

 • Відсутність податків;

 • Фіксована ставка прибутків.

Купівля військових облігацій у цей складний для країни час стане актом непідробного патріотизму та наблизить перемогу нашої України, яка дала вам можливість заробити свій капітал.

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 3
Рейтинг статті — 5

Коментарі ()

 1. Андрій 20 вересень 2022, 11:36 # 0
  1
  1. Андрій 20 вересень 2022, 11:36 # 0
   Дякую за інформацію! Мені було цікаво і корисно
   1. Андрій 20 вересень 2022, 11:36 # 0
    Дякую за інформацію! Мені було цікаво і корисно
    Євген Зубковський Эксперт в галузі особистих фінансів
    • 12 років досвіду в інвестуванні та 3 роки інвестицій у фондовий ринок США
    • Під управлінням $1,3 млн.
    • Особистий капітал $200+ тис.
    • Допоможу Вам інвестувати надійно та безпечно!

    Інші статті автора

    Як відкрити брокерський рахунок у Interactive Brokers

    Що для цього потрібно і в яких ситуаціях це вигідно Весь процес відкриття рахунку відбувається онлайн.…
    22.09.2022
    Читати

    Як обрати фінансового консультанта

    Портфель
    Коли потрібен фінансовий консультант Жителі Західних країн користуються послугами фінансових…
    2.02.2023
    Читати

    4 фінансові помилки, яких я припустився, будучи новачком

    Портфель
    Стрімке вивчення всього Через страх перед невідомим я одразу ж після отримання ступеня бакалавра…
    27.02.2023
    Читати

    Як змусити гроші працювати для збільшення капіталу

    Портфель
    Як змусити гроші працювати на себе У процесі отримання активного доходу, або, по-простому, працюючи…
    12.01.2023
    Читати

    Які акції купувати у кризу?

    Портфель
    Епідемія коронавірусу захопила всю планету. Не дивно, що вона вплинула й на економіку. Інвесторів торкнулася не меншою…
    23.05.2022
    Читати

    Популярні послуги