+38 (063) 652-79-97

ТОП 7 найкращих книг з фінансової грамотності

Хто у наш час любить читати? Високий темп сучасного життя часто не дозволяє людям виділити час навіть на своїх близьких, а тут ще й витрачати його на читання. Інформаційне поле навколо нас настільки сильне, що часто змусити себе прочитати кілька сторінок уже подвиг

“Найбагатша людина у Вавилоні”

Книга американського вченого заснована на інтерпретації найдавніших грошових істин найбагатшого міста давнини Вавилона, які не змінилися й у наші дні. Я вважаю цю книгу Азбукою фінансової грамотності.

Це розповідь про двох друзів, які мріють стати багатими. Один із них був будівельником колісниць, а другий – музикантом. Вони обидва багато працювали, вважаючи, що тільки так можуть забезпечити собі фінансове благополуччя. Сюжет книги взятий автором із клинописних табличок, знайдених на території Межиріччя, датованих давньою вавилонською епохою.Історія починається зі звернення двох бідних товаришів до третього, який досяг значних висот, і став найбагатшою людиною у Вавилоні.

Теза, яку Самюель намагається донести читачеві полягає в тому, що не потрібно мати надздібності для досягнення багатства. Усі три друга вийшли з бідних сімей, але найбагатшого з них вирізняло не просто бажання стати успішним, а й пошук радника, яким для нього став позичальник грошей.

У книзі описано низку складних ситуацій, що виникли у житті тодішніх мешканців Вавилону, та їх вирішення з фінансової точки зору. Наприклад, міцні стіни Вавилону автор асоціює з фінансовим захистом людини у вигляді інвестицій, непорушних ощадних рахунків чи страховки.

На основі коротких історій із життя стародавніх людей формуються висновки, описані у вигляді законів багатства перших його володарів. Ці закони ви зможете відкрити для себе на сторінках книги “Найбагатша людина у Вавилоні”.

“Багатий тато, бідний тато” Роберт Кійосакі

Книга написана Робертом Кійосакі, насамперед успішним американським інвестором, підприємцем, у результаті - оратором та письменником. Матеріал у книзі поданий у вигляді автобіографії автора з особистими порадами щодо досягнення фінансової незалежності. Автор намагається донести читачеві істини, яким не вчить суспільство. Вони передаються лише з вуст у вуста від успішних бізнесменів, яким і був “Багатий тато” Роберта.

Чому “Багатий та Бідний тато”? Цей символізм у назві книги побудований на суперечності у світоглядах рідного, “бідного” тата Кійосакі та його наставника – “багатого” тата, батька його друга та успішного бізнесмена.

Книга підходить для тих, хто втомився від повсякденного ведення справ, коли грошей вистачає від зарплати до зарплати, а майбутнє малює лише похмурі картини неповноцінного існування. Бестселер "Багатий тато, Бідний тато" вчить тому, як змінити своє ставлення до грошей, зупинити свої "щурячі перегони" і змусити працювати гроші на себе, пізнавши науку інвестування.

Інвестор з Роберта Кійосакі вийшов чудовий, про що свідчать його статки, оцінені більш ніж у 80 млн. доларів.

Кійосакі навчить, як вийти з-під тиску суспільства, що бажає підкорити вас його законам, повернувши суспільні потреби у джерело безперервного доходу.

На сторінках книги на вас чекають приклади стратегії поведінки, які допоможуть почати працювати не на “дядька”, а на себе. Роберт загострює свою увагу на необхідності фінансової самоосвіти. На його думку, нею потрібно займатися паралельно з основною роботою для того, щоб потім залишити її, і з багажем знань перейти до роботи мрії, а не похмуро працювати в офісі з ранку до вечора в очікуванні авансу.

“Квадрант грошового потоку” Роберт Кійосакі

Не можу пройти повз ще одного творіння геніальної людини, яке покликане змінити нашу свідомість і допомогти досягти багатства - автора 25 книг про інвестування, Роберта Кійосакі.

У книзі “Квадрант грошового потоку” продовжується невичерпний потік знань успішного інвестора, в якому розповідається про правильний вибір грошової моделі, які Кійосакі виклав у “квадрант”.

У геометрії квадрант - це одна з чотирьох частин площини, розділена взаємно перпендикулярними осями. Квадрант Роберта детально відображає роль людини, як одну з його складових частин у процесі розподілу капіталу.

Квадрант грошового потоку складається із чотирьох частин:

 • Робота по найму;
 • Самозайнятість;
 • Великий бізнес;
 • Інвестиції.

Описуючи кожен із цих секторів, Роберт аналізує переваги та недоліки кожного з них. Далі розкриває секрет переходу особистості від найманого робітника до фрілансера, від фрілансера – до творця власного бізнесу, а від власника бізнесу – до інвестицій у бізнес.

Дві паралельні лінії поділяють квадрант на частини, що характеризуються безпекою або свободою. У безпечній частині квадранта знаходяться працівники та малий бізнес, а власники великого бізнесу та інвестори знаходяться у вільній його частині, набуваючи незалежності та діючи за обраною стратегією.

У цій книзі кожен може знайти свій поточний сектор перебування і, за бажанням, перейти на іншу сторону квадранта, дотримуючись порад генія Кійосакі.

“Шлях до фінансової свободи” Бодо Шефер

Хто такий Бодо Шефер? Це один із найуспішніших фінансових радників у Європі, що розкриває очі людям на справжні причини їхніх невдач в грошовому просторі. Народившись у небагатій сім'ї юристів, він пройшов усі стадії на шляху до досягнення фінансової незалежності.

Бодо впевнений, що чітко дотримуючись його порад, кожен може заробити свій перший мільйон за сім років. Ставши на шлях високих досягнень, людина, за твердженням автора, має бути максимально впевненою у собі та не піддаватися на зміни у зовнішніх обставинах. А як це зробити, вчить Бодо у своїй книзі.

"Невпевнена в собі людина нічого не навчить і нічим не володіє", - стверджує Шефер на перших сторінках своєї книги. Сьогоднішній спосіб мислення привів нас до того, якими ми є, але він не може привести нас до того, ким ми хочемо стати. Ми повинні взяти на себе відповідальність за свої дії та усвідомити, що тільки самі повинні домагатися та ставати фінансово незалежними, а не покладатися на допомогу ззовні. Не варто спиратися на допомогу батьків, чоловіка чи просуванню по знайомству, тоді, опинившись у будь-якій ситуації, ви зможете "піднятися".

Книга "Шлях до фінансової свободи" стане для вас поштовхом до зміни способу мислення і його переорієнтування не на користь загальноприйнятим правилам поведінки, а на досягнення фінансової мети.

"Мані, або абетка грошей" Бодо Шефер

Книга "Мані, або абетка грошей" показує практичне застосування ідей, описаних у попередній книзі автора "Шлях до фінансової свободи".

Другий твір Шефера, написаний у жанрі повісті, в якій собака, що вміє говорити, на прізвисько Мані вчить дванадцятирічну дівчинку Кіру фінансовій грамотності. Не подумайте, що книга для підлітків, на переконання Шефера, фінансові істини непорушні і їх необхідно виховувати з раннього віку, чого не робить наша загальноосвітня система.

Формат оповідання торкнеться серця читача завдяки зворушливим моментам з життя підлітка і його друга - розмовляючої собаки Мані, яка навчає господиню фінансовій грамотності.

"Абетка грошей" написана для читачів, які не знаються на фінансових термінах, і максимально по-простому на прикладах пояснює дію різних прийомів заробітку, відкриваючи серця читачів на зустріч багатствам.

Читання повісті допомагає відкритися потенціалу до заробляння грошей, адже, якщо з цим справляється дванадцятирічна дівчинка, то чому не впораєтеся ви. Простота викладу не буде відволікати увагу читача від міркувань про значення сторонніх слів.

Історія є максимально робочою, адже Бодо Шефер - практикуючий фінансовий радник, який заробляє тоді, коли його поради допомагають іншим. Чи йому не знати, як налаштувати людину на правильну грошову поведінку, про типи якої я розповідав у своїй попередній статті.

“Наука грошей” Браян Трейсі

Книга написана людиною, яка починала заробляти на життя чорноробом, а, влаштувавшись хлопчиком на побігеньках у букмекерську контору, через п'ять років заробляла більше мільйона доларів на рік.

Так, упродовж цих п'яти років він щодня відзначав котирування акцій на дошці, але якщо ви не маєте такої можливості, то за вас це може зробити фінансовий радник.

У книзі детально описаний жорсткий реалізм капіталістичної дійсності, процеси та суть роботи біржі. Формат книги побудований у вигляді інтерв'ю, в якому автор відповідає на питання про економічні принципи та їх вплив на досягнення багатства.

Автор визначає навмисне знецінення оплати праці простих робітників для збільшення заробітку великих бізнесменів. Для розуміння книги вам необхідно абстрагувати висновки автора від зовнішніх проблем, пов'язаних із вашим способом життя. Зробивши це, ви зможете засвоїти для себе корисні ідеї та міркування людини, яка вийшла з “низів” і шляхом максимальної самовіддачі досягла висот, не маючи при цьому видатних здібностей.

Книга підійде тим, хто вже трохи розуміє принципи роботи фінансового ринку, оскільки автор є експертом у цій галузі. Основним акцентом у творі Трейсі стала особлива увага до вибору роботи, яка зможе забезпечити вам успішне майбутнє, а не виживання. На його думку, не потрібно мати особливий талант, необхідно лише багато трудитися, а цього можна домогтися, обравши справу, яка вам до душі.

Книга написана розумно, без розбіжностей із реальністю та незрозумілих обіцянок.

“Думай та багатій” Наполеон Хілл

Наполеон Хілл - американський журналіст та дослідник психології "створення щастя". Книга “Думай і багатій” доносить до читача ідею, як стати багатим, перебуваючи в будь-якій відправній точці, будь то робота продавцем, чи просування спортсмена-початківця, що подає надії.

У творінні Хілла читачеві подається чітка філософія, яка застосовується до будь-яких життєвих ситуацій і допомагає не тільки думати по-богатому, а й стати багатим.

Чому варто прислухатися до цієї філософії? А тому що вона створена на основі інтерв'ю Хілла з 500-ма успішними американцями, зі слів яких автор вивів свою формулу успіху.

Книга складається з п'ятнадцяти розділів, кожен з яких можна розбити на цитати, і звертатися до них перед тим, як захочете зробити чергову необдуману дію. Як і більшість авторів, Хілл вважає головною умовою досягнення багатства наявність хоча б однієї цільової ідеї. Якщо у вас такої немає, книга допоможе до неї прийти, мотивуючи мислити категоріями успіху, описаними в ній.

Прочитавши до кінця, ви отримаєте готову мантру, повторюючи яку вранці та ввечері, вам буде легше не збитися зі шляху, а направляючими на цьому шляху стануть ситуації, описані автором.

Висновок

На закінчення скажу, що звернення до першоджерел у вигляді книг значно підвищить ваше критичне мислення до сприйняття інформації з інтернету, відео та різних ЗМІ.

З книг ви засвоїте основи успішної поведінки, упаковані у сотню сторінок, які автори втілювали протягом усього життя.
До речі, ви зауважили, що майже всі автори американського походження? Можливо, рівень життя американців знаходиться на такому високому щаблі, тому що вони мислять, як свої знамениті співвітчизники.

Читаючи обрану вами книгу, замисліться над продовженням ідеї - стати фінансово незалежним, купивши акцію на брокерській платформі або, звернувшись за консультацією до фінансового радника, який живе за рахунок своєї фінансової грамотності.

Отримайте відповідь на запитання, що Вас цікавить за 15 хвилин
Зроби свій перший крок до системного інвестування вже сьогодні!
Залиш заявку на безкоштовну консультацію

Вопросы для закрепления материала

Фінансова грамотність - це здатність розуміти й ефективно використовувати різні фінансові навички з управління особистими фінансами, складання бюджету та інвестування. Фінансова грамотність дає змогу людині заробляти більше та витрачати менше.

"Багатий тато, бідний тато", "Шлях до грошової свободи", "Думай і багатій" та інші книжки, перелічені в цій статті, містять цінну інформацію та практичні поради з цілої низки тем, включно зі складанням бюджету, інвестуванням та накопиченням капіталу. Читання книг з фінансової грамотності - чудовий спосіб отримати знання і досвід у світі особистих фінансів.

Фінансова грамотність дає змогу розумно розпоряджатися грошима, ухвалювати виважені фінансові рішення, домогтися стабільності в житті та пережити надзвичайні ситуації, наприклад, раптову втрату роботи.

Почніть з основ: складіть бюджет, читайте книжки з фінансової грамотності, переглядайте новини, присвячені особистим фінансам, використовуйте додатки для складання бюджету, економії та інвестування, а також записуйтеся до мене на консультацію.

Розгляньте свій бюджет, зокрема, витрати. Далі можете використовувати популярний метод складання особистого бюджету - це правила 50/20/30. Цей метод передбачає поділ вашого доходу після сплати податків на три області: потреби (50%), заощадження (20%) і бажання (30%).

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 2
Рейтинг статті — 5

Коментарі ()

  Євген Зубковський Эксперт в галузі особистих фінансів
  • 12 років досвіду в інвестуванні та 3 роки інвестицій у фондовий ринок США
  • Під управлінням $1,3 млн.
  • Особистий капітал $200+ тис.
  • Допоможу Вам інвестувати надійно та безпечно!

  Інші статті автора

  Як змусити гроші працювати для збільшення капіталу

  Портфель
  Як змусити гроші працювати на себе У процесі отримання активного доходу, або, по-простому, працюючи…
  12.01.2023
  Читати

  Накопичення грошей – звичка чи обмеження: мій особистий досвід

  Щоб у майбутньому отримати результат, треба діяти вже сьогодні. І якщо ти вирішив забезпечити…
  23.05.2022
  Читати

  Що таке біткоіни і чи варто його купувати

  Блокчейн
  Що таке Біткоїн і чи варто його купувати У статті подано інформацію для людей, які розглядають цифрові…
  11.08.2022
  Читати

  Як отримати громадянство іншої країни через інвестиції

  Портфель
  Завітати практично до будь-якої країни сьогодні не проблема. У більшість європейських…
  23.05.2022
  Читати

  4 фінансові помилки, яких я припустився, будучи новачком

  Портфель
  Стрімке вивчення всього Через страх перед невідомим я одразу ж після отримання ступеня бакалавра…
  27.02.2023
  Читати

  Популярні послуги