+38 (063) 652-79-97
  • Головна
  • Блог
  • Скільки заробляють найбагатші люди нашої планети

Скільки заробляють найбагатші люди нашої планети

Більшість людей під словом "багатство" розуміє наявність гарного будинку, автомобіля останньої моделі та дачі. Людям зі списку Forbes цього явно мало, для них "багатство" - це володіння великими корпораціями, багатомільярдними інвестиційними фондами та островами на Карибах.

Найбагатші люди: демографічна структура

Перш ніж розглядати демографічні характеристики найзабезпеченіших людей, важливо зрозуміти, скільки заробляє ця частина населення. За даними Інституту економічної політики, для потрапляння в ТОП потрібен середній річний дохід у розмірі $823 763*.

*ця цифра розрахована в доларах, станом на лютий 2022 року

Демографічний аналіз показує, що найзаможніші представники населення працюють у багатьох галузях економіки та мають різне походження. Серед них є медичні працівники, підприємці та керівники, а також ті, хто успадкував готові статки. До них можеш наблизиться і ти, записавшись до мене на консультацію, де я відкрию тобі умови, за яких ти зможеш почати інвестувати.

Отримайте відповідь на запитання, що Вас цікавить за 15 хвилин
Зроби свій перший крок до системного інвестування вже сьогодні!
Залиш заявку на безкоштовну консультацію

Згідно з даними Служби внутрішніх доходів (IRS), люди зі списку Forbes заробляють понад 20% від загального валового доходу (AGI) у США та сплачують трохи менше 40% усіх податків. На їхні доходи припадає третина всіх благодійних пожертвувань.

Коли пандемія COVID-19 створила труднощі для багатьох людей, забезпечені люди продовжували накопичувати свої статки. З кінця березня по кінець грудня 2021 року ТОП-10 додали до своїх статків близько 4,5 трильйона доларів.
Кількість мільярдерів, занесених до 35-го щорічного списку найбагатших людей світу, що складається журналом Forbes, збільшилася до безпрецедентних 2 668 осіб у 2022 році - на 87 менше, ніж у 2021 році. Їхні загальні статки склали 12,7 трильйона доларів США.

За даними Wealth-X, дослідницької та маркетингової компанії, що займається аналізом добробуту і входить до групи Euromoney Institutional Investor PLC Group, кількість мільярдерів у США становить 927 осіб. Загальний статок американських мільярдерів склав 3,71 трильйона доларів. У Китаї налічувалося 410 мільярдерів, а в Україні їх близько 20.

Збільшення розриву в доходах зумовлене цілою низкою чинників, включно зі зростаючим домінуванням найбагатших людей у державному та приватному капіталі, а також податковими пільгами.

Зростаюча різниця в матеріальному становищі

За даними Інституту економічної політики, чистий прибуток найбагатших людей постійно зростав. Наприклад:

  • У 1962 році чистий прибуток 1% найбагатших у США був приблизно в 125 разів більшим, ніж у середньої американської сім'ї.
  • До 2009 року їхній чистий прибуток у 225 разів перевищував чистий дохід сім'ї із середнім рівнем життя.
  • Розрив між найбагатшими й найбіднішими в США з 1982 по 2016 рік збільшився більш ніж удвічі.

Зростання матеріального стану середнього класу практично зупинилося десь на рубежі 21 століття. З 1970 по 2000 рік їхній середній дохід зростав на 1,2% на рік. З 2000 по 2018 рік цей показник сповільнився до 0,3% на рік. Фактично, найбагатші люди володіють статками більшими, ніж представники середнього і вище середнього класів разом узяті.

Середньорічна заробітна плата на 2020 рік

Група Заробітна плата
0,1% найбільш високооплачуваних працівників $3,212,486
1% найбільш високооплачуваних працівників $823,763
5% найбільш високооплачуваних працівників $342,987
Топ-10% тих, хто заробляє $173,176

Існує безліч причин такої нерівності, але одним із важливих чинників є те, що найбагатші люди володіють більшістю акцій, зокрема, понад 50% акцій як приватних, так і державних компаній. Значною мірою їхній добробут зумовлений стрімким зростанням цін на акції. З одного боку, це робить їх вразливими до падіння цін на акції, але вони можуть стати ще багатшими, якщо візьмуть частину цих доходів від акцій і реінвестують гроші в активи, розраховані на багатих інвесторів, такі як хедж-фонди та приватні інвестиційні компанії.

Основні причини розриву

Значною мірою зростаючу нерівність можна простежити за постійним потоком податкових пільг на доходи, подарунки та майно. Вони можуть давати непропорційно великі переваги багатим американцям. Наприклад, перші $12,06 млн. спадщини звільняються від податків з 2022 року. Ця цифра збільшується до $12,92 млн. у 2023 році.

Хоча середній клас також виграє від такого зниження податків, це дає змогу багатим зберегти набагато більшу частину своїх активів і передати їх у спадок. Насправді було багато суперечок про те, як Закон про скорочення податків і робочі місця (TCJA) 2017 року, ухвалений адміністрацією Трампа, вплинув на найбагатших американців. Білий дім послідовно захищав законопроєкт, стверджуючи, що він допоміг повернути гроші в кишені середнього класу. У своїй книзі "Тріумф несправедливості" (2019) економісти Еммануель Саєз і Габріель Зукман стверджували, що законопроєкт про податкову реформу дав найбагатшим людям фактично нижчу середню ставку податку, ніж решті населення США.

Станом на 9 січня 2023 року найбагатшою людиною у світі є Бернар Арно, власник Louis Vuitton, його статки в реальному часі перевищують $176,6 млрд.

Критика на адресу найбагатших

Останнім часом у світі багато критики в адресу найбагатших людей, особливо тих, хто живе у Сполучених Штатах. Їх звинувачують у тому, що вони накопичують своє багатство, вимагають податкових пільг і не виплачують справедливу частку податків.

Багато політиків хочуть підвищити податки для багатих. Сенаторка Елізабет Воррен (D-MA) запропонувала запровадити податок для мільйонерів, щоб стати кандидатом у президенти від Демократичної партії на виборах 2020 року. Сенатор Берні Сандерс (I-VT), також кандидат, наполягав на підвищенні податку на спадщину, що означатиме, що спадкоємці мільярдерів платитимуть більше податків. Але поки що це не набуло великого поширення.

Президенту Джо Байдену вдалося провести деякі заходи, спрямовані на отримання нових доходів від багатих американців, у своєму Законі про зниження інфляції 2022 року. До них належать:

  • Додаткове фінансування Податкового управління для стягнення несплачених податків з тих, хто заробляє $400 000 і більше.
  • Мінімальний корпоративний податок у розмірі 15%.
  • Податок у розмірі 1% на викуп акцій, щоб запобігти надмірному використанню прибутку для виплат акціонерам.

Висновок

Нерівність у доходах неминуча для капіталістичного суспільства та економіки. Нерівномірний вплив пандемії COVID-19 пролив яскраве світло на проблему, яка назрівала впродовж багатьох років: У США частка національного багатства, яка належить 1% найбагатших, збільшилася з 23% до майже 32% у період з 1989 по 2018 рік.

Щоб стати найбагатшою людиною в США, вам потрібно заробляти щонайменше шестизначну суму. З 1979 року найбагатші люди багатіли набагато швидше, ніж решта населення. Нерівність у доходах особливо помітна серед найбільш високо- і низькооплачуваних професій. Навіть такі мільярдери, як Воррен Баффет, висловлювали здивування тим, що вони часто платять менше податків, ніж їхні працівники. Питання про те, чи слід залишити ТОП найбагатших у спокої або необхідно якось розділити їхнє багатство, безсумнівно, буде предметом постійних дебатів і в майбутньому.

Вопросы для закрепления материала

ТОП-1% у світі формується найбагатшими людьми. Мінімальна сума чистих активів, необхідна для потрапляння в 1% найбагатших, становить $11,1 млн. Для того щоб стати частиною цього клубу, необхідно мати середній річний дохід у розмірі 823 763 доларів США.

Так. У період з 1979 по 2020 рік заробітна плата 1% найбагатших зросла на 119,2%.

Ваша річна зарплата має становити майже 3,21 мільйона доларів. Це рекордний показник станом на 2022 рік.

Згідно зі щорічним списком найбагатших людей Forbes за 2023 рік, кількість мільярдерів у світі скоротилася на 87 осіб. Водночас 1 000 із них стали багатшими, ніж рік тому.

Приблизно 10% американців мають чистий капітал у розмірі $1,22 млн або більше. В Україні близько 8,5% жителів задекларували дохід понад $1 млн.

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 0
Рейтинг статті — 0

Коментарі ()

    Євген Зубковський Эксперт в галузі особистих фінансів
    • 12 років досвіду в інвестуванні та 3 роки інвестицій у фондовий ринок США
    • Під управлінням $1,3 млн.
    • Особистий капітал $200+ тис.
    • Допоможу Вам інвестувати надійно та безпечно!

    Інші статті автора

    Переваги та недоліки інвестування у дорогоцінні метали

    Портфель
    Все більше українців замислюються над створенням достатнього для нормального життя в старості капіталу, збереження…
    23.05.2022
    Читати

    Як обрати фінансового консультанта

    Портфель
    Коли потрібен фінансовий консультант Жителі Західних країн користуються послугами фінансових…
    2.02.2023
    Читати

    Як інвестувати з нестабільним доходом

    Блокчейн
    Кожен із нас хотів би мати високий стабільний дохід. Але не всі професії дають можливість постійно…
    23.05.2022
    Читати

    Як почати інвестувати - інструкція для новачків

    Портфель
    Що таке інвестування Заняття інвестуванням - це вершина…
    9.02.2023
    Читати

    Як змусити гроші працювати для збільшення капіталу

    Портфель
    Як змусити гроші працювати на себе У процесі отримання активного доходу, або, по-простому, працюючи…
    12.01.2023
    Читати

    Популярні послуги