+38 (063) 652-79-97

Шість звичок, що ведуть до бідності

Заробляти достатньо – значить залишатися багатим. Життя може ставати біднішим, завдяки певним звичкам, що заважають заробити. Вибрав шість найпоширеніших, маю намір сьогодні розповісти. Відмовившись від фінансово неправильних звичок, побачиш: зменшились витрати, з'явилася можливість накопичувати капітал.

1. Бездумно витрачати гроші

 Як часто після отримання зарплати ти вирушаєш купувати задумане? «Святкуєш» дохід походом до кафе, ресторану, суші-бару, супермаркету, обираючи дорогі делікатеси, ледве дотягуючи до наступної зарплати? Щомісяця? Погана фінансова звичка. Ти — марнотратника. Виконувати мрії варто іноді, особливо бажаючи зробити нагромадження.

 До грошей потрібно ставитися з повагою, витрачати їх обдумано, щоб будь-який форс-мажор не став тобі неприємним сюрпризом.

Можливо, ти марнотратник або гравець, тому бездумно витрачаєш гроші і не знаєш, як це виправити. 

2. Ігнорувати можливість отримання знижки

Просити знижку вважається незручно, соромно, принизливо. Багато хто не випрошує нічого, готовий платити повну ціну. Ті, що торгуються часто отримують задоволення від самого процесу, а не результату.

 Працюй із шаблонами, адже немає приниження у можливості заощадити гроші. Найкращі варіанти попросити знижку:

 • будівельний магазин;
 • магазин косметики, одягу;
 • сайти оголошень;
 • ярмарки;
 • послуги, які надаються майстрами різного профілю. 

3. Не відкладати частину доходу

Фінансові цілі має кожен. Хочеться відкласти на них гроші, але ти цього не робиш. А якщо відкладав, міг витратити якусь спокусу. Знайомо? Думаю, так, навіть розумію пояснення. Відсутня мотивація, чітка стратегія, розуміння, навіщо треба збирати. Поки не зміниш мислення, поставивши конкретну мету забезпечити безбідне життя на пенсії, назбирати на житло, відкладати частину доходу важко. Часто захочеться зазирнути у свою скарбничку, купуючи щось для задоволення.

У будь-якому разі необхідно створити та зберігати свою грошову подушку безпеки. У моїй статті на цю тему ти знайдеш корисні поради

 

4. Звинувачувати інших у фінансових невдачах

Скарги на низьку зарплату, високі ціни, дорогі комунальні послуги не спричиняють нічого, крім зіпсованого настрою. Спосіб життя залишається ідентичним.

 Поки скаржитимешся, заздрити іншим, більш успішним, багатим, нічого не вийде. Сховай жалість, починай діяти: ти «коваль свого щастя».

5. Не планувати витрати, робити спонтанні покупки

Людині притаманні спонтанні покупки, розрахунок - все вирішити самостійно. З такими переконаннями приймається безліч рішень, в результаті губляться гроші. Позбутися такої звички допоможе чітке планування.

 За один день неможливо кардинально змінитись, але можна розпланувати своє життя на найближчі 5-10 років і сміливо йти до своєї мети. І навіть якщо на якомусь етапі ти відчуєш лінь, апатію, небажання продовжувати, зрозумій – вся справа в тому, що манери, сформованої роками, не так легко позбутися. Щоб виробити в собі нову, кориснішу, знадобиться 21 день, а то й більше.

Якщо тобі вдалося зробити це швидко, поділися з нами. Хотіли б порадіти за твій ентузіазм.

А в цій статті ти дізнаєшся  як виховати в собі корисні звички

 

6. Триматися за старе - звичка, що заважає заробляти більше

 Боятися змін, вірити, що без вищої освіти неможливо прожити та дружити з високопосадовцями для вирішення багатьох завдань – це той стереотип, карго-культ, який досі існує. Як і батьки, так і їхні діти живуть за одним сценарієм. Адже сьогодні не обов'язково навчатися п'ять років в університеті, щоб потім працювати не за фахом. Здобути потрібну професію можна і за пару місяців, перебуваючи в будь-якому куточку світу.

 Не треба боятися нового, хай не зовсім звичного. Якщо не рухатись уперед, можна деградувати.

Я описав не всю інформацію, які навички заважають більше заробляти. Багато хто витрачає гроші на те, без чого цілком можна обійтися. Наприклад, ти кажеш: «грошей немає», причому щодня витрачаєш 80 гривень на пачку цигарок, щомісяця — 2400 гривень, це просто нелогічно. Чи купуєш брендові речі, а потім заощаджуєш на обіді?

 Скажу тобі одне: все через відсутність мотивації жити інакше, займатися самоосвітою, підтягувати фінансову грамотність, починати менше витрачати, щоб мати можливість відкласти свої матеріальні цілі.

Хочу додати: пишу свої пости для тих, хто справді задумався про своє фінансове становище, намагається його змінити. Якщо ти вважаєш, це непотрібна інформація, про неї вже написано чимало книг, можу тебе переконати: книги читають набагато рідше, ніж блоги в соцмережах. Саме тому я вважаю свою роботу актуальною, необхідною для всіх, хто поставив собі за мету стати фінансово незалежними та успішними.

 Тепер ти знаєш, через які звички втрачають гроші більшість. Впевнений, з ними легко впоратись.

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 0
Рейтинг статті — 0

Коментарі ()

  Євген Зубковський Эксперт в галузі особистих фінансів
  • 12 років досвіду в інвестуванні та 3 роки інвестицій у фондовий ринок США
  • Під управлінням $1,3 млн.
  • Особистий капітал $200+ тис.
  • Допоможу Вам інвестувати надійно та безпечно!

  Інші статті автора

  Як вибрати брокера для торгівлі на фондовому ринку

  Портфель
  Хто такий брокер зрозумілою мовою Брокер - "посередник" або "попутник", фізична…
  29.09.2022
  Читати

  Як обрати фінансового консультанта

  Портфель
  Коли потрібен фінансовий консультант Жителі Західних країн користуються послугами фінансових…
  2.02.2023
  Читати

  10 кроків до створення надійного фінансового плану

  Портфель
  Що таке фінансовий план? Фінансовий план…
  9.01.2023
  Читати

  Інвестування в криптовалюту

  Блокчейн
  Я не даю консультації з інвестування в криптовалюту, але часто отримую питання щодо такого варіанту створення…
  23.05.2022
  Читати

  Популярні послуги