+38 (063) 652-79-97
 • Головна
 • Блог
 • Шість помилок, що заважають досягти фінансової незалежності

Шість помилок, що заважають досягти фінансової незалежності

Кожен з нас прагне багатства та фінансової незалежності. Але вдасться досягти його лише деяким. А все тому, що багато хто робить помилки, які прирікають їх на бідність.

Якщо ти хочеш убезпечити себе від цього і стати фінансово незалежним, я готовий розповісти про шість головних помилок, що заважають накопиченню капіталу.

 Помилка №1 Облік виключно витрат

Я називаю цю помилку «широко заплющеними очима». У цій ситуації людина ретельно контролює свої витрати, підраховує все до копійки, щодня записує, скільки пішло на їжу, дорогу на роботу, розваги на вихідні.

Але такий контроль видатків не зовсім правильний, і це доводять практичні приклади. Насамперед потрібно грамотно розподілити кожну частину свого доходу, адже без цього не досягти бажаного результату.

 Щоб уникнути подібної помилки, відразу після отримання зарплати, премії, доходу від бізнесу, оплати підробітків відкладай 10 % від цієї суми. Решта ж грошей витрачаєш, як хочеш, адже надмірна економія, щоб наприкінці місяця залишилися гроші, може дати протилежну реакцію. Ти можеш зірватись і витратити все, що тобі вдалося заощадити, відмовляючи собі у приємних дрібницях.

Помилка №2 «Ілюзія багатства»

Ти, напевно, знаєш, як можна заощадити Для цього ти маєш безліч способів, але економити на всьому неможливо. До того ж чим дешевші речі, які купуються з метою максимально зберегти свої кошти, тим швидше вони виходять з ладу і втрачають свій презентабельний вигляд. А це додаткові витрати. Невигідно, правда? Вибирай грамотну економію, тобто вона може бути суворою лише в тих випадках, коли дійсно потрібно дотягнути від зарплати до зарплати.

Довгостроковим подібний метод не варто робити, адже іноді він призводить до того, що людина вже не зважиться вийти за межі. Буває і навпаки: можна зірватись і почати витрачати гроші зі швидкістю світла та на зовсім непотрібні речі.

 Чим сильно економити, варто задуматися про додатковий варіант заробітку. Це ефективніше та корисніше.

Помилка №3 Фінансова залежність від партнера

Загальний сімейний бюджет – непоганий варіант. До того ж, він звичний для більшості сімей, які заробляють разом і досягають певних фінансових цілей також спільними зусиллями. Але коли всі пасиви (квартира, машина, заощадження) на одному з членів сім'ї, який до того ж контролює витрати, це говорить про повну фінансову залежність другого.

 Дружина не повинна просити у чоловіка гроші на косметику, одяг, салон краси, особливо якщо вона ці гроші приносить у будинок. Обов'язково варто відстояти особисті накопичення і як мінімум створити свою фінансову подушку, адже в житті буває всяке. Шануй мою статтю про те,  як створити фінансову подушку безпеки .

Помилка № 4 Постійна самопожертва

Результати соціологічних досліджень серед британців визначили, що порівняно з самотньою жінкою заміжня при тому рівні доходу має набагато менше вільних коштів. І це стосується не лише мешканок Британії. Усі жінки світу, виходячи заміж, намагаються облаштувати свій будинок, більше витрачають дітей, чоловіка, забуваючи про себе.

 При цьому і неодружені, і одружені чоловіки опиняються в однакових фінансових позиціях. Вони не жертвують собою та своїми грошима. Варто навчитися цьому у чоловіків і не приносити себе в постійну жертву. Це я до того, що жінкам теж потрібно спочатку відкласти заощадження, а вже потім облаштовувати будинок, купувати щось у сім'ю.

Помилка № 5 Невміння чинити опір

Як часто ти опиняєшся в ситуації, де хотів би відмовити, але не можеш? Якщо це стосується фінансів, то така інертність – пряма дорога до бідності. Наприклад, знайомі запропонували відпочити на вихідних у заміському клубі, де за добу проживання становить 3000 грн. Лише два дні відпочинку можуть призвести до того, що тобі доведеться майже півмісяця провести на сухому пайку, серйозно заощаджуючи. Безумовно, ти можеш погодитись і потім намагатися звести кінці з кінцями, а ще докоряти собі, що не зміг сказати «ні». Але можна розумно відмовитись, розуміючи, що бюджет цього не потягне. Якщо не можеш сказати прямо, адже вміння відмовляти – ціле мистецтво, вигадай поважну причину. Втім, визнання в тому, що зараз для тебе це непотрібна витрата, не впустить твоєї гідності.

Помилка №6 Покупки на емоціях

Шопінготерапія - це непоганий варіант позбутися неприємних емоцій, але її варто використовувати не завжди, інакше вона перетвориться на залежність. Безцільні імпульсні покупки під впливом емоцій – такий метод погано працює. До того ж часто в цьому випадку половина покупок непотрібні, а речі нерідко дешеві та неякісні, що швидко втрачають свій презентабельний вигляд. Тож раджу не купувати нічого необдуманого. А підняти настрій зможе рахунок у банку з непоганими накопиченнями, який можна щомісяця поповнювати, уникаючи вищезазначених помилок! А щоб навчитися інвестувати накопичення, рекомендую прочитати  цей посібник .

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 1
Рейтинг статті — 5

Коментарі ()

  Інші статті автора

  Десять випадків, коли інвестувати ще зарано

  Інвестування - відмінний спосіб отримувати прибуток без особливих зусиль. Вкладати гроші можна…
  23.05.2022
  Читати

  Чи повідомляти податкову про інвестиційні операції?

  Останнє десятиліття інвестування стає популярнішим серед наших співвітчизників. Основна…
  23.05.2022
  Читати

  Грошові типи особистості. Хто ви і що з цим робити

  Типологія Гольдберга та Льюїса Згідно з теорією чеських психологів Х. Гольдберга та Р. Льюїса, гроші…
  16.11.2022
  Читати

  Що потрібно для створення подушки безпеки

  Сьогоднішнє життя настільки непередбачуване, що мінімальна подушка безпеки має бути в кожній родині. Бажано…
  23.05.2022
  Читати

  Метод бюджетування 50/30/20

  Що таке метод бюджетування 50/30/20? Бюджет 50/30/20 виділяє 50% вашого доходу на потреби, 30% на бажання…
  14.11.2022
  Читати

  Популярні послуги