+38 (063) 652-79-97

Що таке біткоіни і чи варто його купувати

Що таке Біткоїн і чи варто його купувати

У статті подано інформацію для людей, які розглядають цифрові інвестиції як джерело доходу. Йтиметься про предка криптовалюти і одну з найпопулярніших форм інвестування в неї - Bitcoin.

Що таке біткоїн

Говорячи зрозумілою мовою, біткоїн - це різновид віртуальної валюти, що існує в рамках мережі, але її цілком реально обміняти на справжні гроші.

Біткоїн створений у Японії на стику 2008-2009 років групою програмістів на чолі з Сатоші Накамото. Біографія її творця вкрита таємницею. Дехто стверджує, що він взагалі вигадана особистість, чого не скажеш про сам біткоїн.

Головною відмінністю біткоїна стала відсутність виділеного адміністратора (власника) мережі. Це означає, що кожен його власник стає співзасновником і працює на благо мережі. Кожна нова операція з біткоїном фіксується за допомогою мережі блокчейн.

Регістр операцій у мережі шляхом створення нових блоків ведуть майнери, внаслідок чого отримують винагороду від мережі у вигляді біткоїнів.
Зі збільшенням кількості власників біткоїну зростає і його вартість. Якщо під впливом зовнішніх факторів власники біткоїнів почнуть їх різко продавати, то ціна на них миттєво почне падати.

Самі “битки” підконтрольні лише своїм власникам, так званим ком'юніті, і не схильні до впливу інфляції чи інших світових криз.
Абсолютно будь-яка операція з біткоїн фіксується онлайн і не має зворотного процесу, тобто відіграти операцію назад не вийде, як у випадку оплати банківською картою. Це і є основною особливістю мережі блокчейн, яка "намертво" фіксує всі операції, мінімізуючи зовнішній вплив та надає відносну прозорість.

Звідки беруться біткоїни

Після запуску системи біткоїн через інтернет кожен користувач може підключитися до роботи всередині неї. Система запускається на будь-якому комп'ютері і після цього ви стаєте майнером, тобто людиною, яка відстежує нові операції з купівлі або продажу біткоїну в мережі.

Біткоїн - це фактично довга цифрова адреса і баланс користувача, збережений в системі блокчейн. Сама система біткоїн запрограмована на постійне зростання, породжуючи нові біткоїни для оплати роботи майнерів, які ведуть контроль за її функціонуванням.

Коли хтось із власників біткоїну вирішує провести транзакцію, в роботу включається майнер, який записує її до блокчейну шляхом створення нового блоку на своєму обчислювальному устаткуванні.

За одну годину система біткоїн проводить виплату у розмірі 25 біткоїнів на всіх майнерів станом на 2019 рік. Таким чином, збільшується їх кількість, обмежена системою в 21 000 000 (за чутками, вона буде досягнута в 2140) і не на жоден більше. З кожним роком система виробляє все менше біткоїнів, а нові блоки блокчейн стають все більш складними.

Надалі одні майнери продають вам біткоїн, а інші вже записують цю операцію в блокчейн, підтримуючи безперервний ланцюг створення нових блоків.

З настанням моменту, коли система перестає генерувати нові монети, їхня цінність не знижується, а зростає, адже вони переходять у розряд ексклюзивних товарів. Це робить біткоїн дефляційною валютою, що дозволить витрачати їх навіть після завершення їхнього випуску.

Біткоїн схильний до поділу. Кількість частинок, на які можна розділити один біткоїн, досягає ста мільйонів одиниць, які називають Сатоші (на честь творця системи).

Як використовувати біткоїн

Криптовалюта, різновидом якої є біткоїн, може використовуватися для оплати товарів та послуг в інтернеті, але тільки в магазинах, які згодні її приймати. Безліч європейських країн пропонують платити біткоїном за перебування в готелі або навіть - за каву в ресторані.

На офіційному рівні криптовалюта визнана в таких країнах як Україна, Японія, США, Великобританія, Канада, Естонія, Австралія, Данія, Фінляндія, Нідерланди та інші. Інші держави насторожено ставляться до біткоїну і не поспішають визнавати його на офіційному рівні.

Альтернативою використання біткоїну є знайоме багатьом слово "Обмінник". Це електронні сервіси-посередники, які працюють за принципом звичних нам обмінів валют. Через них ви можете вивести біткоїни в електронні чи живі гроші, якщо обмінник вибрали фізичний.

Наступним способом, як перевести біткоїн в електронні гроші, може стати криптовалютна біржа. Зареєструвавшись на ній, ви зможете продавати біткоїн, купувати за нього фонди, що вас цікавлять або виводити необхідну вам суму на валютний рахунок.

Найпростішим, але ризикованим способом, стане укладання прямої угоди між продавцем і покупцем, що називається P2P (“person-to-person”, розшифровка якого “від людини до людини”). Ви відправляєте біткоїни покупцю, а він переказує гроші вам на карту. Існують майданчики, на яких продавці та покупці розміщують свої оголошення. Цей спосіб не дає жодних гарантій, але якщо ви впевнені в покупці, то P2P - найшвидший та найзручніший.

Пам'ятайте, що блокчейн не передбачає скасування операції з передачі біткоїну.
Незалежно від вибору операцій з біткоїном завжди враховуйте його високу волатильність. Він здатний як швидко рости, так і різко падати.

Чим біткоїн відрізняється від звичайних грошей

Основна відмінність біткоїну від звичайних грошей – це відсутність у нього фізичної форми та матеріального еквівалента. Для того, щоб звичайні гроші з'явилися у вас на банківській карті, їх спочатку необхідно внести фізично через банкомат або платіжний термінал. Що стосується звичайних грошей, їх електронна форма одна із форм їх фізичного втілення.

Біткоїн випускається безпосередньо самою мережею, не маючи жодного відношення до національної валютної системи, і випускається без прив'язки до курсу будь-якої світової валюти.

Його не можна побачити або торкнутися за межами мережі. Повноцінно відчути його наявність можна при купівлі за нього товарів та послуг або конвертації на рахунок банку.

Це законно?

Кожна окрема держава сама вирішує: вводити криптовалюту у своє правове поле чи ні. Але головним твердженням є те, що жоден уряд у світі не здатний видалити ланку в ланцюзі блокчейн, країна може лише легалізувати операції з її застосуванням та встановити відсотки за використання.

В Україні прийнята постанова уряду, яка визначає криптовалюту як віртуальний актив, тим самим легалізуючи її ринок та наділяючи його учасників правовим статусом. У країні дозволено легальну роботу криптовалютних бірж та інших профільних компаній.

Це дає право вкладникам у біткоїн не лише без побоювання ним користуватися, а й відстоювати своє право власності у суді. Під захистом держави перебувають і клієнти українських криптовалютних бірж, якщо станеться так, що біржа порушила їхні права. Поки що в Україні не йдеться про прийом біткоїну як оплату за товар чи послугу, але з часом є ймовірність, що можливість користуватися біткоїном без посередників таки настане.

Чому біткоїн коштує дорожче за золото?

За словами коміка Стівена Колберта, "Біткоїн - це золото, яке видобувають божевільні генії".

У світі часто використовують порівняння біткоїну з "електронним золотом". "Біток", як і золото, має свою ціну, оскільки на нього є попит. Але ціна його встановлюється не внаслідок зниження чи зростання видобутку, як у випадку із золотом, а формується самими учасниками операцій із застосуванням блокчейн.

У біткоїну відсутнє матеріальне забезпечення, а на курс все частіше впливає політика держави та збільшення кількості компаній, що приймають її як платіжний засіб. Оприлюднення новин про купівлю біткоїну кимось із світових знаменитостей може значно підвищити його курс, що не можна сказати про золото, ціна якого хоч і зростає, але з дуже маленькою швидкістю.

Як купити біткоїн через обмінник

Онлайн-обмінник є максимально простим сайтом, на якому користувачі можуть віддати свої електронні гроші і отримати "крипту".

Зайшовши на сайт, перед вами відкривається таблиця, де ви побачите товари, представлені до купівлі та їх цінники; у другій її частині – список платіжних коштів, доступних для використання. Вибираєте із списку форму платіжного засобу, наприклад (Visa, Mastercard); далі шукаєте у списку представлених до купівлі товарів USDT (криптовалютні долари).

До вашої уваги відкриється вікно, де зіставляється сума, на яку ви збираєтеся купити біткоїн з кількістю монет, які ви можете придбати. Далі вказуєте свою пошту, номер картки, копіюєте адресу USDT свого облікового запису на криптовалютой біржі.

Переходьте на вкладку з оплатою та оплачуєте. Через деякий час "крипта" буде зарахована на ваш рахунок. Тепер у вас на біржовому рахунку будуть криптовалютні долари, на які ви можете купити біткоїни.

Обмінник – це зручний спосіб для разової покупки криптовалюти. Якщо ваша мета займатися її покупкою регулярно, то постійно використовувати обмінник може виявитися не дуже зручно.

Топ - 10 найкращих криптообмінників, що працюють в Україні:

 • Coin 24
 • Changeit
 • Біткоїн 24
 • Buybank
 • E - гроші
 • 24Paybank
 • 100btc
 • 365cash.co
 • 7money
 • Enter Change

Як купити біткоїн через біржу

Для купівлі криптовалюти існують окремі види бірж за аналогією фондових. До їхніх послуг вдаються в тому випадку, якщо ваша мета не просто купівля біткоїнів, а й заробіток на них.

Їхнім плюсом перед обмінниками стане широкий спектр функцій і у випадку з Україною підтримка ваших прав з боку держави. Якщо у вас є бажання приховати свої паспортні дані, зверніть увагу на сервіс BTC-Trade.

Після реєстрації ви поповнюєте свій аккаунт національною валютою – гривнею. Потім переходьте на вкладку “торги” та купуєте біткоїн за ціною, яка актуальна на даний момент.

У випадку з біткоїном вам не обов'язково мати на рахунку десятки тисяч доларів, адже можна купити його частини - “сатоші”.

Топ - 10 криптовалютних бірж, що працюють в Україні:

 • Binance
 • FTX
 • Bybit
 • Huobi
 • Crypto.com
 • Coinbase
 • Куна. io
 • Kukoin
 • Gate. io
 • Qmall

Як продати біткоїн

Процес продажу біткоїну - це зворотні дії процесу його купівлі.

Можна використовувати як розглянутий вище спосіб обмінника, так і криптовалютную біржу. Якщо ви маєте вихід на надійного покупця, використовуйте метод P2P.

Відсоток за продаж біткоїну залежить від обраного вами майданчика. Існують майданчики, на яких ви знайдете оголошення як від продавців, так і від покупців. Робота цих майданчиків не класифікує їх як біржі, тому їх перевагою стане відсутність обов'язкового підтвердження особистості при реєстрації.

Як заробляти на біткоїнах

 1. Процесори для криптовалюти – цей спосіб передбачає заняття безпосередньо майнінгом. Купівля процесорів для обробки операцій з біткоїнами та отримання нагороди від системи у вигляді готових монет. Його різновидами стали: “Пули”, дистанційно об'єднані системи майнерів, які працюють над створенням блоків блокчейн. "Хмарний майнінг" так званий варіант для лінивих, де ви орендуєте віддалений сервер, на якому ведеться майнінг, і отримуєте пасивний дохід.
 2. Інвестиції. Для тих, хто вже знайомий із роботою фінансових ринків, цей спосіб стане найбільш зрозумілим. Можна купити біткоїни і чекати, поки їхній курс виросте; придбати пай у спеціальному хедж-фонді або вкладати гроші у створення майнінгових ферм чи пулів.
 3. Трейдинг – це класична торгівля на біржі криптовалют. Трейдинг - трудомісткий процес, власне, окремий вид роботи, так як потребує постійного моніторингу ринку для укладання вигідних угод. Але за бажання можна звернутися за допомогою до професійних трейдерів для розробки стратегії торгів.

Як зберігати біткоїн

Спочатку розглянемо ключові терміни, на які вам варто спиратися при виборі місця для зберігання біткоїнів.

Існує два види гаманців для зберігання:

 1. Гарячий - гаманець розташований на віддаленому сервісі з постійним підключенням до Інтернету.
 2. Холодний - гаманець, який не має постійного зв'язку з Інтернетом.

Різниця полягає в рівні безпеки, який вони здатні забезпечити, та у способах користування.

Операції з використанням "холодного гаманця" займають більше часу, у випадку з "гарячим гаманцем" - швидкість операцій зростає, але вони схильні до зламів. Власникам біткоїну варто вдаватися до обох способів зберігання. Гарячий - для проведення термінових операцій, а холодний - схожий на рахунок у банку.

Гарячі гаманці

 1. Біржі - автоматично створюють гаманець під час реєстрації, до якого ваші біткоїни відправляються після покупки на біржі. Біржі періодично зазнають хакерських атак і найкраще зберігати там лише кошти, необхідні для ведення торгів.
 2. Кастодіани – сервіс відомий у великих гравців на ринку криптовалюти. Це різновид гаманця з високим рівнем захисту, на якому зберігаються заощадження клієнтів. Для використання кастодіани вам доведеться поділитися своїм ключем для списання коштів з її власниками. Але це, у свою чергу, може стати плюсом: у ситуації, якщо ви забудете код доступу, його вам нагадають.
 3. Мобільні додатки – найзручніші у користуванні засоби зберігання. Завдяки онлайн доступу ви зможете керувати своїми біткоїнами, маючи під рукою лише свій смартфон. Такий спосіб підійде для довгострокового зберігання коштів.

Холодні гаманці

 1. Апаратний гаманець - це невеликий пристрій, схожий на флешку, який при підключенні до комп'ютера працює для переказу криптовалюти. Компактність апаратного гаманця дозволяє легко поводитися з ним у побуті та зберігати у надійному місці. При підключенні ви відразу отримуєте доступ до своїх заощаджень шляхом введення відомого тільки вам пароля.
 2. Паперовий гаманець, на перший погляд, може здатися дивним місцем для зберігання електронних грошей, але він вважається найнадійнішим з усіх перерахованих вище способів. Він складається з аркуша паперу з роздрукованими даними для надсилання та отримання коштів. Для підвищення рівня надійності та захисту від зовнішніх умов рекомендують наносити інформацію на металеву картку.

Пам'ятайте, що у разі втрати ключа доступу до своїх біткоїнів ви можете назавжди з ними попрощатися. Ставтеся до біткоїнів так само дбайливо, як і до паперових грошей. І пам'ятайте, що це ваші гроші, хоч ви і не можете їх помацати, а гроші, як кажуть, люблять рахунок, повернути який у бік заробітку вам допоможуть фахівці нашого сайту. Не чекайте, поки "біткоїн зробить з банками те саме, що електронна пошта зробила зі звичайною", - Рік Фолкліг, засновник Піратської партії Швеції.

Питання для закріплення матеріалу

Это самая популярная и дорогая криптовалюта в мире.

Постановление Верховного Совета № 3637 легализовало цифровые активы в Украине.

Доступно три способа: обменник, криптовалютная биржа и P2P.

Майнинг, инвестиции, трейдинг.

Два способа: горячий и холодный кошельки.

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 1
Рейтинг статті — 5

Коментарі ()

  Інші статті автора

  Способи поповнення рахунку в Interactive Brokers

  Interactive Brokers
  ПРИВАТ Заходимо в систему Приват. Зверніть…
  1.09.2022
  Читати

  Інвестиції під час війни

  Особисті фінанси
  Безпечні форми збереження грошей під час війни Початок військових дій – це завжди негативні наслідки…
  4.08.2022
  Читати

  Відкриття рахунку в Interactive Brokers. Як це зробити?

  Interactive Brokers
  Український біржовий ринок розвивається повільними темпами. Одним із факторів, що впливає на…
  23.05.2022
  Читати

  Як отримати громадянство іншої країни через інвестиції

  Портфель
  Завітати практично до будь-якої країни сьогодні не проблема. У більшість європейських…
  23.05.2022
  Читати

  Популярні послуги