+38 (063) 652-79-97

Що потрібно для створення подушки безпеки

Сьогоднішнє життя настільки непередбачуване, що мінімальна подушка безпеки має бути в кожній родині. Бажано мати розмір накопичень, здатний забезпечити комфортне життя протягом 3-6 місяців. Якщо в тебе немає відкладених грошей, які врятують сім'ю від банкрутства будь-якої миті, раджу сьогодні почати створювати такий фінансовий щит.

 З чого почати

 Ти можеш заперечити, що в тебе низький дохід, і просто нема з чого відкладати. Але хочу довести, що резервний фонд може мати кожен. Щоб подушка безпеки з'явилася, потрібно зробити п'ять кроків.

Крок № 1: Поставити фінансову мету

Без мети будь-яка справа просувається тяжко, тому варто поставити собі конкретний фінансовий план. Наприклад: я маю зібрати 40000 гривень за 10 місяців (резерв на 3 місяці). А щоб мотивувати себе ще більше, можна запланувати наступне завдання: накопичити на автомобіль, відпустку на крутому курорті.

 Якщо подумати, то 4000 на місяць навіть за середньої зарплати – не так і багато, тому виконання такої мети цілком реальне. Але коли ти відчуваєш, що без цих грошей рівень твого життя змінюється, знизу планку, тобто розтягни створення сімейної подушки безпеки на трохи довше.

Зможеш накопичити швидше - отримаєш ще більше задоволення, адже маєш фінансовий захист і можеш розпочати інші завдання.

Крок № 2: Проаналізувати весь свій прибуток та витрати

 Можеш скачати на телефон спеціальну програму або зробити це вручну. Потрібні будуть два списки «доходи» та «витрати». Так ти точно знатимеш, скільки заробляєш на місяць і скільки витрачаєш. До доходів віднеси весь свій прибуток: офіційну зарплату або дивіденди від бізнесу, активів, державні виплати, бонуси, неофіційний прибуток, виплати за банківським депозитом.

 У списку витрат також має бути враховано все – навіть покупка кави, розваги та обслуговування банківських чи брокерських рахунків.

Крок № 3: Зменшити витрати

Непогано б і збільшити доходи, але спочатку знизу свої витрати. Планування витрат - саме той варіант, який дозволить "знайти" гроші для створення подушки безпеки, навіть коли здається, що це неможливо.

 Багато витрат ми навіть не помічаємо, але якщо почати слідкувати за ними, то вийде розподіляти свої доходи набагато раціональніше. Наприклад, можна перейти на більш дешевий тариф мобільного оператора, якщо він підходить, більше ходити пішки, заощаджуючи на бензині та одночасно підтримуючи відмінну фізичну форму, рефінансувати дорогий кредит на більш вигідний. Користуйся нагодою та купуй потрібне по знижці, а заощаджені таким способом кошти вкладай у фінансову подушку безпеки. Непоганий варіант - банківські картки з кешбеком. Вони приноситимуть хоч і невеликий, але певний прибуток.

 Також можна продати непотрібні речі, котрі давно не використовуються. Не варто зберігати їх про всяк випадок, адже він може не наступити. Якщо цього недостатньо, варто ще раз добре проаналізувати свої витрати, адже завжди можна знайти зайві без яких дуже легко обійтися.

Крок № 4: Почати накопичення

Раджу тобі відкладати хоча б 20% усіх доходів. Ця сума дозволить приблизно за рік-півтора створити подушку безпеки на 3-4 місяці. Чи не вдається відразу відкладати стільки? Почни з 10%, поступово збільшуючи цей показник.

 Обов'язково потрібно пам'ятати, що накопичені гроші – виключно для екстрених ситуацій. Їх не можна позичати нікому, навіть самому собі, збираючись купити новий телефон або одяг. Нехай фінансова подушка безпеки буде недоторканною.

 Важливо ще організувати правильне зберігання подушки безпеки. Є два варіанти: банківський депозит та будинки в конверті. У першому випадку варто вибрати вклад із можливістю поповнення та зняття. У другому – зберігати відкладене у різній валюті, адже це допоможе захистити його від інфляції. Ідеально – рівне співвідношення євро, доларів та гривень.

Крок № 5: Продовжувати

 Нехай подушка безпеки буде не єдиною фінансовою метою. Накопичивши її, можна перейти до інших завдань, одне з яких – створення капіталу, який дозволить почуватися впевнено та продовжувати комфортне життя навіть на пенсії. Зібрані гроші слід грамотно інвестувати, щоб отримувати в майбутньому пасивний дохід.

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 0
Рейтинг статті — 0

Коментарі ()

  Інші статті автора

  Як виховати в собі корисні звички

  Щодня кожен з нас виконує ті самі завдання. Вони для нас звичні, тому без таких справ важко уявити…
  23.05.2022
  Читати

  Шість звичок, що ведуть до бідності

  Заробляти достатньо – значить залишатися багатим. Життя може ставати біднішим, завдяки певним…
  23.05.2022
  Читати

  Які акції купувати у кризу?

  Епідемія коронавірусу захопила всю планету. Не дивно, що вона вплинула й на економіку. Інвесторів торкнулася не меншою…
  23.05.2022
  Читати

  Інвестиції, комісії, тарифи – Interactive Brokers

  Якщо ти ґрунтовно зважився зайнятися інвестуванням, повинен докладно вивчити нюанси роботи з брокерською компанією. Якщо…
  23.05.2022
  Читати

  7 способів накопичити собі пенсію в 1000 $

  У більшості європейських країн пенсіонери активно подорожують, снідають у улюблених кафе, присвячують час…
  23.05.2022
  Читати

  Популярні послуги