+38 (063) 652-79-97
 • Головна
 • Блог
 • Переваги та недоліки інвестування у дорогоцінні метали

Переваги та недоліки інвестування у дорогоцінні метали

Все більше українців замислюються над створенням достатнього для нормального життя в старості капіталу, збереження зароблених грошей не просто в конверті, а про вибір фінансового варіанту, що приносить прибуток. Інвестиції в дорогоцінні метали в Україні – не новація. Такий метод використовується давно нарівні із грошовими вкладами. Багато хто вважає його найбільш надійним, адже дорогоцінні метали не потрапляють під вплив інфляції, не втрачають вартості. Але чи вигідно відкрити депозит у золоті в Україні, спробуємо разом розібратися.

Лише окремі банки нашої країни пропонують вклади в дорогоцінні метали, але все ж таки вони є. Процедура створення депозитного вкладу є простою. Для цього достатньо:

 • Прийти до банку з документами;
 • Написати заяву на відкриття вкладу чи рахунку;
 • Скласти та укласти договір із зазначеними в ньому умовами.

Важливо зважити, який метал купити для інвестицій. Сьогодні популярним варіантом вважається золото, на яке припадає 70% операцій. На другому місці – срібло (до 30%). Депозит із платиною, паладієм оформити практично неможливо.

Процедура відкриття металевого рахунку - фактично покупка конкретної кількості дорогоцінного металу у банку. Нерідко мінімальна вага його становить лише кілька грамів. Але не думай, що тобі видадуть цей шматочок золота на руки. Розрахунок ведеться за курсом над ринком на момент здійснення покупки. Звичайно, якщо збираєшся придбати цілий злиток, тоді його побачити наживо, швидше за все, зможеш. А тепер до найголовнішого: переваги та недоліки подібного варіанту.

Плюси та мінуси інвестування в дорогоцінні метали

Розглядаючи депозит у банківських металах в Україні, варто зауважити: існує кілька варіантів збільшення капіталу у такий спосіб. Кожен із них має свої переваги:

 1. Придбання золотих монет: перевагою стане можливість вибирати вагу, ціну, а також зберігання будинку, адже монети не займають багато місця. Мінуси: продати їхньому банку вже неможливо, а при пошкодженні ціна знижується.
 2. Відкриття металевого рахунку є актуальним можливістю виконувати операції на будь-яку суму, не прив'язуючись до ваги, а також продажем або покупкою частини рахунку в будь-який момент. Недоліки: Фонд гарантування депозитів не захищає такі вкладення, тому є досить високий ризик банкрутства через втрату накопичень.
 3. Викуп золотих злитків – хороший спосіб збереження великих сум грошей терміном від п'яти років. Головна перевага такого варіанту – захист від інфляції, адже золото ніколи не знижує своєї вартості, не боїться інфляції. Щодо недоліків, то вони є. Де купити зливок золота в Україні – легко знайти, а як його продати – завдання найважче. Невелика частина банків займаються скуповуванням злитків дорогоцінних металів.

Часто отримую питання про інвестування у коштовності. Вважаю таке вкладання нераціональним. Особливо неактуально купувати прикраси з камінням, оскільки при продажі їхня вартість розраховується окремо, тим самим знижуючи загальну ціну виробу. А витрати на роботу, за яку ти заплатиш при покупці, зовсім не враховуються.

Так стоїть чи ні?

Моя версія – довгострокова перспектива. Рекомендую використовувати подібний метод тривалий час. Обов'язково врахуй: на банківський вклад нараховується 1-5% річних, тому невеликий капітал на короткий час не принесе очікуваного прибутку.

До того ж, є кілька нюансів:

 • Існує додаткова плата кожну операцію, що знижує прибутковість вкладень;
 • Продати в іншому банку складно та невигідно. Якщо наважився накопичити на конкретні цілі саме так, вибирай банки, що пропонують послуги, що стосуються і купівлі та продажу;
 • Вартість дорогоцінних металів у нашій країні та світі відрізняється, тому іноді вигідніше вкладати кошти за допомогою брокерських компаній. І про це ти зможеш дізнатися у моєму блозі. Буде ще багато корисного.

Про те, як створити капітал для отримання пасивного доходу,  читай у моєму керівництві.

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 0
Рейтинг статті — 0

Коментарі ()

  Євген Зубковський Эксперт в галузі особистих фінансів
  • 12 років досвіду в інвестуванні та 3 роки інвестицій у фондовий ринок США
  • Під управлінням $1,3 млн.
  • Особистий капітал $200+ тис.
  • Допоможу Вам інвестувати надійно та безпечно!

  Інші статті автора

  13 звичок, які збережуть гроші у 2023 році

  Портфель
  Гасіть кредити або назавжди позбудьтеся думки про фінансове благополуччя Хороша кредитна історія…
  26.12.2022
  Читати

  Як скласти план досягнення мети за системою Франкліна

  Особисті фінанси
  Мати в житті ціль – треба. А ще важливіше – впевнено йти до неї, хоча це не завжди легко, адже…
  23.05.2022
  Читати

  Відкриття рахунку в Interactive Brokers. Як це зробити?

  Interactive Brokers
  Український біржовий ринок розвивається повільними темпами. Одним із факторів, що впливає на…
  23.05.2022
  Читати

  Десять випадків, коли інвестувати ще зарано

  Особисті фінанси
  Інвестування - відмінний спосіб отримувати прибуток без особливих зусиль. Вкладати гроші можна…
  23.05.2022
  Читати

  9 небезпечних звичок, що програмують на бідність

  Особисті фінанси
  Багато хто думає: вина їхнього грошового стану — відсутність спадщини батьків. Думка помилкова. Насправді,…
  23.05.2022
  Читати

  Популярні послуги