+38 (063) 652-79-97

Інвестування в криптовалюту

Я не даю консультації з інвестування в криптовалюту, але часто отримую питання щодо такого варіанту створення капіталу. Вважаю за потрібне обговорити його особливості. Можливо, це допоможе тобі вирішити, чи можна інвестувати у криптовалюту для забезпечення комфортного життя на пенсії.

Спочатку поговоримо про поняття «криптовалюта». Таким терміном називають віртуальну валюту, що складається з монет, захищених від підробки. Кожна має шифр, що робить її безпечною, захищеною. Найпопулярніший варіант цифрових грошей з'явився у 2009 році, отримавши назву Bitcoin. Сьогодні вартість однієї такої монети не менше 60000 $. Вона вважається найдорожчим засобом. Трейдери всього світу стежать за котируваннями Біткоїна, а є ті, хто зміг підняти ціле становище на цифровій валюті.

Як правильно інвестувати в криптовалюту, питання поки що спірне. Думки професіоналів про це розділилися, тому існує кілька варіантів вкладення грошей у Біткоїни:

 • Пряме інвестування – придбання віртуальних монет;
 • Придбання ф'ючерсів на Bitcoin;
 • Купівля акцій корпорацій, пов'язаних із цією криптовалютою;
 • Наповнення інвестиційного портфеля покупкою ETF, ETN, ETP на Біткоїн.

Нюанси прямого інвестування

Купівля криптовалюти – не мій напрямок у сфері інвестування. Якщо тобі цікаво, можу пояснити, чому не використовую такий спосіб:

 1. Рівень ризику досить високий. У нашій країні правовий статус валюти є нечітким. Біткоїн поки що не легалізований, хоча одночасно не заборонено.
 2. Віртуальні гроші не стосуються ні української, ні іноземної валюти, тому з цим у будь-який час можуть виникнути проблеми.
 3. Біржі, де можна придбати Bitcoin, офіційними не рахуються. Якщо для тебе важливо дотримуватися закону, створюючи капітал легальним шляхом, подумай над цим.
 4. Фактично, цифрові гроші не мають певного місця зберігання, тому при зникненні біржі можна стати банкрутом. Порівняй, Інтерактив Брокерс страхує і активи, і депозит на рахунку на суму до 500 000. Ти нічого не втратиш навіть за його банкрутства.

Якщо все ж таки інвестиції в криптовалюту викликають серйозний інтерес, можна пошукати альтернативні варіанти. Купівля ETF, ETP, ETN – те, що я вже згадував раніше. Це за фактом офіційний метод вкладення у цифрові гроші.

 Сьогодні найбільші за розміром активів фонди зареєстровані у Канаді. Прямого доступу українські інвестори до таких бірж не мають. Можливість торгувати ETF надає посередник – Інтерактив Брокерс – давно знайомий тобі з моїх постів. Купуючи Біткоїни у такий спосіб, потрібно оплачувати комісію за управління щорічно, що становить 1% від активів. Важливий нюанс: записи про віртуальні кошти подібні фонди ведуть у депозитаріях, тому ризики втрати капіталу однозначно менші.

 Інвестувати чи ні 2022-го

Якщо ти вже читав про інвестиції в криптовалюту відгуки, то стикався з «одами» цього виду вкладення коштів. Я дивлюся на ситуацію реалістично з невеликою нотою песимізму. Плюси подібних інвестицій дещо перебільшені. Вірю: з моїм блогом у тебе чимало знань у цій галузі, які дозволяють тонко відчувати межу можливого ризику. Холодна голова, управління розумом, а не емоціями, теоретичні знання, уміння аналізувати ситуацію - якості інвестора, здатного досягти багато чого. Грамотному інвестуванню можна навчитися.

Раджу почитати книги для підвищення фінансової грамотності,  добірка найкращих за посиланням .

Створювати депозит, здатний приносити прибуток для заможного життя через 25-30 років, варто повільними та впевненими кроками. Мчачи за швидкими грошима, можна втратити більше, ніж отримати дохід. Хоча, не сперечаюся, багато хто досягає вершин.

Я не категорично проти віртуальних коштів, їх покупки як активи. Просто вибираю інший шлях. Рекомендую залишитися зі мною, якщо хочеш у 60 відпочивати на березі океану в оточенні близьких людей.

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 0
Рейтинг статті — 0

Коментарі ()

  Євген Зубковський Эксперт в галузі особистих фінансів
  • 12 років досвіду в інвестуванні та 3 роки інвестицій у фондовий ринок США
  • Під управлінням $1,3 млн.
  • Особистий капітал $200+ тис.
  • Допоможу Вам інвестувати надійно та безпечно!

  Інші статті автора

  Що потрібно для створення подушки безпеки

  Особисті фінанси
  Сьогоднішнє життя настільки непередбачуване, що мінімальна подушка безпеки має бути в кожній родині. Бажано…
  23.05.2022
  Читати

  5 кроків для створення дійсно працюючого бюджету

  Особисті фінанси
  Крок 1. Встановіть мету бюджету Ключ до успішного складання бюджету - це розуміння, яку мету ви переслідуєте…
  28.11.2022
  Читати

  7 порад багатих людей, яким вони не слідують

  Особисті фінанси
  Бідність уособлюють із фінансовим станом, коли важко дозволити зайве, доводиться виживати, маючи нескінченні…
  23.05.2022
  Читати

  Що таке інвестиційний портфель

  Портфель
  Типи інвестиційних портфелів за рівнем ризику Вибір стратегії впливає на складові вашого портфеля. Насправді,…
  3.11.2022
  Читати

  Популярні послуги