+38 (063) 652-79-97

Десять випадків, коли інвестувати ще зарано

Інвестування - відмінний спосіб отримувати прибуток без особливих зусиль. Вкладати гроші можна паралельно з основною роботою, і це дозволить забезпечити безбідну пенсію або досягти певних фінансових цілей. Все більше українців обирають такий шлях, дбаючи про своє майбутнє та майбутнє дітей. І це добре, адже інвестиції здатні стати стартом для накопичення капіталу. Але не всі спроби виявляються успішними. Іноді інвестори не досягають бажаного успіху, і причина може бути лише одна: вони ще не готові інвестувати.

 Сьогодні я розповім тобі про десять ситуацій, коли інвестувати поки що рано, адже таке вкладання грошей теж потребує певної підготовки.

Ситуація №1

Ти не маєш стабільного джерела доходу. Тут мають на увазі не відсутність роботи, а працю з фіксованою щомісячною зарплатою. Особистий бізнес, сезонна діяльність хоч і може приносити навіть більше, ніж робота по найму, але будь-якої миті прибуток здатний істотно зменшитися. За такої роботи раджу кілька разів подумати, перш ніж почати інвестувати.

Ситуація №2

Чи не накопичена подушка безпеки або, як ми раніше називали, - «гроші на чорний день». Вона має бути в такому розмірі, щоб забезпечити тобі комфортне життя протягом півроку. І обов'язково врахуй, її рівень у цей період має бути нормальним, а не економним. Якщо немає достатніх накопичень, не варто розпочинати інвестування, адже будь-який форс-мажор зможе вибити з колії.

Ситуація №3

 Кредити, борги навіть невеликі – поганий супутник інвестора. Що вже казати про кредит на авто чи квартиру. У будь-якому випадку виплачуючи розстрочку за техніку або віддаючи борг знайомим, потрібно спочатку з цим розібратися. І лише з чистою душею, тобто без кредитів та кредитних карток починати інвестувати. Вкладати гроші в активи у такій ситуації дуже ризиковано. Доцільно швидше виплатити всі кредити та віддати борги. А з іншого боку – така розстрочка, якщо за неї куплено пасиви, це теж певний фінансовий інструмент, просто наприкінці не отримуєш прибуток у грошовому еквіваленті.

Ситуація №4

Не варто починати інвестувати, якщо капітал збирається на покупку будинку, квартири, автомобіля, або він призначається на освіту дитини. Довгострокове інвестування для цього не зовсім підходить. Такі цілі – це про найближче майбутнє.

Ситуація №5

Страх втрати грошей та зіпсовані нерви із цього приводу означають моральну неготовність до інвестування. Адже ризик втратити частину вкладень справді існує. Навіть за хеджування ризиків втрачений капітал може становити до 50 %. Але з іншого боку, згодом прибуток покриє ці збитки і не в один раз. Але якщо інвестування викликає поки що лише негативні емоції, не потрібно примушувати себе.

Ситуація №6

 Відсутність страхування життя, нерухомого та рухомого майна, здоров'я – ще один «симптом» неготовності. Перед інвестуванням обов'язково слід оформити страховку насамперед від нещасного випадку. До речі, якщо обидва члени сім'ї вносять відчутну частину грошей до бюджету, страхуватися треба обом. Важлива також наявність медичної страховки, страховки нерухомості на випадок природних катаклізмів, а також пожежі, затоплення та багатьох інших факторів, які можуть призвести до його руйнування. Якщо в сім'ї є автомобіль, він також має страхуватися.

Ситуація №7

Проблеми зі здоров'ям – причина вкладати гроші у нього, а чи не в активи. Не зайнявшись ним, можна і не дати собі можливості насолоджуватися зібраним капіталом. Однозначно у цій ситуації важливіше та актуальніше медичне страхування, ніж інвестування. А коли серйозні хвороби відступлять, то завжди можна почати вкладати гроші.

 Ситуація №8

Короткострокове вкладання коштів – це не успішне інвестування. Наприклад, за п'ять років інвестиційний портфель може як вийти в невеликий плюс, так і залишитися в мінусі. Щоб отримати чудовий стартовий капітал, потрібно 20-30 років.

Ситуація №9

Інвестувати до певного моменту – також не найкраща ідея. Адже ринок може, як рости, так і падати. І ти також здатний потрапити на будь-яку його зміну.

Ситуація №10

Занадто емоційні або ті, хто любить легкі гроші, точно не готові до інвестування. Для інвестора потрібна врівноваженість, терпіння, критичне мислення, і навіть певні знання. Важливо створити свою стратегію, а не слідувати за чужою, роблячи необдумані кроки. Коли немає знань, досягти успіху нелегко.

Якщо ж ти готовий працювати з фінансовим консультантом, то готовий інвестувати. Таким фахівцем можу стати я – @e.zubkovskiy. Використовуючи мої поради, ти зможеш зрозуміти, чи актуальне для тебе інвестування, а також разом із особистою консультацією ми складемо успішний план твого фінансового майбутнього.

Зв'язатися зі мною можна в директі @e.zubkovskiy.

Чекаю на консультацію.

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 0
Рейтинг статті — 0

Коментарі ()

  Євген Зубковський Эксперт в галузі особистих фінансів
  • 12 років досвіду в інвестуванні та 3 роки інвестицій у фондовий ринок США
  • Під управлінням $1,3 млн.
  • Особистий капітал $200+ тис.
  • Допоможу Вам інвестувати надійно та безпечно!

  Інші статті автора

  Обмін криптовалют на готівку – способи вивести кошти

  Блокчейн
  Перевести в готівку криптовалюту через біржу Алгоритми дій щодо виведення коштів можуть відрізнятися,…
  15.09.2022
  Читати

  Компанія Interactive Brokers, ти чув про таку? Чим вона цікава?

  Interactive Brokers
  Фінансова незалежність – саме те, чого варто прагнути. Але накопичуючи гроші, недостатньо зберігати…
  23.05.2022
  Читати

  Чи варто накопичувати капітал дитині?

  Особисті фінанси
  Мені часто запитують: чи потрібно формувати капітал для дитини, як це робити. Упевнений, що тема…
  23.05.2022
  Читати

  Як отримати громадянство іншої країни через інвестиції

  Портфель
  Завітати практично до будь-якої країни сьогодні не проблема. У більшість європейських…
  23.05.2022
  Читати

  Шість помилок, що заважають досягти фінансової незалежності

  Особисті фінанси
  Кожен з нас прагне багатства та фінансової незалежності. Але вдасться досягти його лише деяким. А…
  23.05.2022
  Читати

  Популярні послуги