+38 (063) 652-79-97

Чи варто починати інвестувати, якщо вам 30-40-50-60+

Я неодноразово нагадував тобі, що чим швидше візьмешся за накопичення, тим більшим виявиться твій капітал після 60 років. Впевнений, ти вже знаєш, з якого віку можна інвестувати. Але сьогодні хочу розібрати не менш важливе питання: чи є межа віку для інвестування. Багато хто задає мені його, вважаючи, що в 50-60 років немає сенсу вкладати гроші в активи. Впевнено стверджую: це не так! Ти можеш стати інвестором у будь-якому віці. Наведу приклад, здатний тебе надихнути. Німецька домогосподарка Індеборг Моотц розпочала свій шлях до багатства у 76 років, продавши цінні папери, що залишилися від чоловіка, вклавши їх в акції. Розпорядження біржовому брокеру вона віддавала по стаціонарному телефону, а новини дізнавалася з газет. Лише десять років їй знадобилося, щоб нагромадити 3 000 000 євро.

Відкинь усі сумніви, пам'ятай, що оптимальний вік для інвестування – той, коли ти маєш бажання, можливість, знання. Але є важливе уточнення: стратегії, суми інвестицій залежно від кількості років відрізнятимуться.

Починаючи інвестувати, врахуй:

 • Можливий термін активного накопичення. Плануючи вийти на пенсію у 60, у 50 у тебе буде десять років;
 • Рівень свого заробітку, актуальну для відкладання його;
 • Прийнятний рівень ризиків. У 20-30 років більше можливостей ризикувати, адже навіть у разі втрати накопичення можна почати збирати заново. У 50-60 на цей час немає, тому інструменти з високим ризиком – не для тебе.

Немає такого поняття, коли не пізно починати інвестувати. Починати свій шлях варто у будь-якому віці. Краще невеликий капітал, ніж його повна відсутність.

У цьому посібнику ти дізнаєшся , як створити капітал для подальшого інвестування.

Різний вік – різні стратегії

Стратегічний підхід – єдиний елемент, який відрізняє інвесторів різного віку. Принцип накопичення капіталу єдиний: заробляти, відкладати, інвестувати. Обов'язково пам'ятай про диверсифікацію портфеля. За класичною формулою «60/40» у ньому має бути 60% акцій, що працюють на збільшення капіталу, 40% - облігацій, призначених для збереження коштів. Чим старший інвестор, тим істотніше видозмінюється принцип формування інвестпортфеля - ризикові інструменти займають меншу частину, що знижують ризик - більшу.

Залежно від віку, варто підібрати оптимальну стратегію, індивідуальну для кожного. Але я накидав основні принципи для різних вікових груп:

 1. До 30-ти: задумайся про майбутнє, починай накопичувати, активно цікавися інвестуванням. Поки що не бійся ризикувати – можна суттєво збільшити капітал. А за втрат є час знову його створити. Європейці кажуть: першого дня влаштування на роботу думай про пенсію.
 2. 30-40: до цього віку вже зроблено серйозні кроки кар'єрними сходами. Заробіток стабільний, високий, порівняно з попереднім десятком. Можна більше заробляти, відкладаючи значну частину. Ще можеш дозволити собі ризикувати, але краще вибирати найменш агресивні торгові стратегії. Балансуй високоприбуткові та ризиковані активи.
 3. 40-50: фінансова зрілість, що вимагає задуматися про своє майбутнє і фінансові цілі для навчання, старту дітей. Агресивне зростання активів – менш актуальне, інвестуй спокійно, ретельно аналізуючи ринок. Втративши капітал, буде важко «піднятися з колін». Впевнений, досвід та інтуїція допоможуть упоратися із завданнями.
 4. 50-60: до виходу на пенсію зовсім небагато. Без накопичень доведеться докласти максимум зусиль. З одного боку, процес піде легко, адже діти вже дорослі, рідко вимагають фінансової допомоги. З іншого – заробіток може знизитися, але водночас і кількість витрат на потреби нижчі за попередні періоди.
 5. Після 60 можна продовжувати працювати, щоб накопичити на старість. З огляду на те, що в нашій країні мінімальна пенсія не досягає 100$, це буде серйозною допомогою. Навіть якщо зараз доведеться жити трохи економніше, у майбутньому буде набагато легше. Зусилля того варті, адже нарешті можна спокійно насолоджуватися навколишнім світом.

Успіху, скільки років не показував паспорт!

Підписуйся на мій  Інстаграм  і дізнавайся ще більше корисного.

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 0
Рейтинг статті — 0

Коментарі ()

  Інші статті автора

  4 способи гарантовано отримувати щомісячний пасивний дохід

  Займатися улюбленою справою, доки гроші працюють – ідеальний сценарій. Про таке мріє багато хто,…
  23.05.2022
  Читати

  Що таке інвестиційний портфель

  Типи інвестиційних портфелів за рівнем ризику Вибір стратегії впливає на складові вашого портфеля. Насправді,…
  3.11.2022
  Читати

  Чи варто накопичувати капітал дитині?

  Мені часто запитують: чи потрібно формувати капітал для дитини, як це робити. Упевнений, що тема…
  23.05.2022
  Читати

  Як обрати ETF для інвестицій

  Коротко про ETF Усі люди, які намагалися вивчити питання біржової торгівлі на фондовому ринку, стикалися…
  6.10.2022
  Читати

  Як виховати в собі корисні звички

  Щодня кожен з нас виконує ті самі завдання. Вони для нас звичні, тому без таких справ важко уявити…
  23.05.2022
  Читати

  Популярні послуги