+38 (063) 652-79-97

Чи варто накопичувати капітал дитині?

Мені часто запитують: чи потрібно формувати капітал для дитини, як це робити. Упевнений, що тема актуальна багатьом, хочеться дати дітям краще, але одночасно не розбалувати їх, не перекреслити бажання самостійно досягти успіху.

Детально вивчав подібну тему, збирав думки з цього приводу і зумів визначити: існує дві кардинально протилежні відповіді на подібне питання. Одні батьки вважають за обов'язок сформувати дітям заощадження, другі навпаки - воліють відправляти дитину у вільне плавання, щоб вона самостійно досягала фінансових цілей. У другому варіанті аргументом стає думка: кошти здатні розбалувати, розслабити, виключити необхідність досягнення фінансових цілей.

У мене особливий приклад накопичення для дітей, але вважаю важливим, необхідним, актуальним розібратися в думках, а наприкінці поділюся, щоб ти вибрав свою схему з теорії та практики одночасно.

Створення капіталу: переваги, недоліки

 Якщо ти визначив варіант створювати, варто дізнатися не лише про накопичення грошей для дітей приклади та правила, а й його плюси, мінуси. До переваг хочеться віднести:

 • Можливість здобути бажану освіту. Невідомо, яким буде фінансове благополуччя сім'ї через 10-15 років, тому важливо подбати про накопичення завчасно. Зібрані кошти стануть чудовою підмогою в здобутті освіти в Україні або за кордоном. Щоб отримати потрібну суму, необхідно починати накопичувати зараз;
 • Свобода вибору. Розслабленість у виборі, чим зайнятися після 18, сприяє генеруванню ідей. Маючи заощадження, сине, дочка може, як піти вчитися, так і відкрити свою справу;
 • Відмінний початок для бізнесу, ширші можливості для стартапу. Розумна і підприємницька людина здатна знайти засоби для розвитку справи, але коли капітал вже є, процес стає швидше, простіше;
 • Заспокоєння батьків у будь-якій ситуації, можливість швидше вийти «на відпочинок» не в 60, а раніше. 

Мінусів подібний варіант має небагато. Один із них — капітал прибирає фінансову незалежність. Діти, які мають доступ до грошей, не намагаються самостійно досягти благополуччя. Нерідко вони неправильно використовують кошти, залишаючись зрештою «у розбитого корита».

Плюси та мінуси відмови від накопичення

Я сказав би, що в цьому випадку батьки не відмовляються накопичувати, а просто не думають про подібний варіант, вважаючи: нащадки повинні досягати успіху самі. Тут є свої переваги, недоліки.

 Плюси:

 1. Досягнення цілей, здобуття освіти без підтримки батьків приносить певне задоволення. Власні зусилля цінніші за готову допомогу.
 2. Без заощаджень доводиться викручуватись, можливе генерування геніальних ідей. Наш мозок влаштований у такий спосіб — у стиснених умовах працює інтенсивніше.
 3. Не накопичуючи дітям, можна зібрати гроші на безбідну пенсію.

Мінуси варіанта однозначно є. Важко здобувати освіту за кордоном. Без грошей молоді люди не мають почуття розслабленості, їх переслідує постійна напруга – потрібно самому шукати роботу, крім навчання, а це не завжди сприяє отриманню потрібних знань.

Для себе я вибрав золоту середину: збираю гроші, інвестую, накопичую, але з деякими умовами. Збираюсь формувати активи лише до 18 років, потім запропоную дітям робити це самостійно. Якщо протягом 7 років це буде успішно виходити, накопичення перейдуть до їхніх рук. Якщо діти відмовляться, збираюся сплатити за освіту, забезпечити житлом, але основні засоби залишу собі.

 Але найважливіше, що я маю намір зробити, — навчити дітей фінграмотності, щоб вони змогли правильно розпорядитися грошима, стати фінансово незалежними, досягти бажаних цілей. Якщо ти теж цього хочеш, читай мої пости: тут багато корисного. Наприклад,  у цій статті  ти дізнаєшся про навчання дітей фінансової грамотності.

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 1
Рейтинг статті — 5

Коментарі ()

  Інші статті автора

  Як виховати в собі корисні звички

  Щодня кожен з нас виконує ті самі завдання. Вони для нас звичні, тому без таких справ важко уявити…
  23.05.2022
  Читати

  Військові облігації в Україні

  Що таке військові облігації Військові облігації - це різновид цінних паперів, які випускаються державою-учасницею…
  4.08.2022
  Читати

  Як скласти план досягнення мети за системою Франкліна

  Мати в житті ціль – треба. А ще важливіше – впевнено йти до неї, хоча це не завжди легко, адже…
  23.05.2022
  Читати

  Interactive Brokers

  Плюси та мінуси Interactive Brokers: Плюси Interactive Brokers: Доступ…
  7.09.2022
  Читати

  Як отримати громадянство іншої країни через інвестиції

  Завітати практично до будь-якої країни сьогодні не проблема. У більшість європейських…
  23.05.2022
  Читати

  Популярні послуги