+38 (063) 652-79-97
 • Головна
 • Блог
 • 9 небезпечних звичок, що програмують на бідність

9 небезпечних звичок, що програмують на бідність

Багато хто думає: вина їхнього грошового стану — відсутність спадщини батьків. Думка помилкова. Насправді, до бідності призводять стереотипи, манери, шаблони, що програмують людину на бідність. Вчені визначили – у багатих та бідних вони кардинально різні. Якщо ти хочеш покращити свій фінансовий стан, стати незалежним, без позбавлення звичок бідної людини, які не приносять користі, просто не обійтись.

 

 Я підібрав дев'ять найпоширеніших, властивих практично всім. Якщо ти зможеш їх змінити, направити енергію правильним руслом, побачиш, як усе покращало. Головне – не повинно бути страху змін, твоя мета – фінансова незалежність.

Звичка 1: Нелюба робота

 Від наших батьків надійшла установка: робота потрібна стабільна, бажано державна. А що вона не приносить задоволення, особливого доходу – справа десята. Дотримуючись такої звички бідних людей неможливо стати багатим.

Поліпшити фінансовий стан зможе вибір справи до душі, що дає стимул досягти відмінних результатів.

Звичка 2: Страх життєвих змін

 Психологія бідності полягає у страху змінювати своє життя. Якщо людина боїться зробити крок – відкрити бізнес, здобути другу освіту після 40 років, поміняти діяльність у 50, переїхати в інше місто, йому не стати багатим. Відмінні перспективи, фінансове благополуччя дається готовим вийти із зони комфорту, ризикувати, не боятися нового.

 Якщо бачиш у собі цю манеру, обов'язково маєш її подолати, інакше шлях до багатства виявиться довгим, важким. Невідомо, чи можна отримати результат.

 Звичка 3: Низька самооцінка

 Перші два стереотипи формують третій – занижену самооцінку. І абсолютно зрозуміло, чому так відбувається: нелюба робота, відсутність цікавих подій у житті, постійне перебування на одному місці та низька оплата за працю призводить до думки «я ні на що не здатний, у мене нічого не вийде». З цим потрібно боротися, і, до речі, суттєво допоможе у цьому завданні зміна роботи, сфери діяльності, що дозволяє виявити професіоналізм та здобути заслужену нагороду.

Звичка 4: Жалість до себе

Жалість – ворог багатства. Постійно страждаючи: робота погана, батьки не дали фінансового старту, природа обійшла зовнішністю, не вдалося здобути освіту, неможливо вийти з кола бідності. Безумовно, пошкодувати себе іноді можна, але одночасно необхідно робити все, щоб причин для жалю ставало дедалі менше. Фігуру варто зробити ідеальною, із зовнішністю здатні попрацювати професіонали, освіту тепер легко здобути у будь-якому віці. Все це кардинально змінить життя на краще, у тому числі фінансове.

 Звичка 5: Відсутність налагодження відносин із оточуючими

 Багаті люди знають, що відмінні стосунки з колегами, партнерами з бізнесу та навіть просто знайомими важливі для фінансового успіху. Вони ніколи не забувають привітати їх із певними подіями у житті і навіть можуть спілкуватися просто так, без конкретної причини. Якщо рахувати налагодження контактів марною справою, то можна й не досягти фінансової незалежності. Спробуй перевірити це і сам зрозумієш – твій фінансовий стан почав налагоджуватися.

Звичка 6: Вибрати перегляд телевізора, а не читання книг

 Багаті практично не дивляться телевізор, натомість часто читають книжки та намагаються прищепити це своїм дітям. Ті ж, хто обирає серіали та реаліті-шоу, переважно бідні.

 До речі, не обов'язково підбирати книжки з професійного розвитку. Це може бути проста класична література, що підвищує інтелектуальний рівень, розвиває мислення, пам'ять.

Я підібрав тобі список книг, які допоможуть підвищити фінансову грамотність. 

Звичка 7: Закриватися у зоні комфорту

 Якщо незвичний крок викликає паніку, важко стати багатим. Щоб досягти успіху, обов'язково потрібно вийти із зони комфорту. Іншого варіанту немає.

Звичка 8: Заробляти менше витрат

Жити одним днем, отримувати задоволення, не думати про майбутнє – велика помилка. Ще гірше – витрачати більше заробітку. Такий підхід — погані звички, що призведуть до бідності, банкрутства.

 Щоб фінансова незалежність прийшла, потрібно:

 1. Створити фінансову подушку
 2. Навчитися розумно заощаджувати
 3. Не слухати радників, які кажуть: позбавляти себе багатьох насолод — неправильно. Неправильно бути у боргах, відчуваючи дискомфорт.

Рекомендую також подумати про інвестування. Гроші мають працювати, а не лежати у конверті. Якщо хочеш дізнатися про те, як створити капітал,  читай моє керівництво.

Звичка 9: Оцінювати гроші

 Багато хто думає: для щастя потрібні виключно матеріальні блага. Насправді багаті люди вважають інакше, обираючи дружбу, кохання, сімейні цінності.

 Кожна з дев'яти навичок, що призводять до бідності, впливає на фінансовий стан. Позбавившись всіх факторів, отримаєш «імунітет» від бідності. Пам'ятай: все у твоїх руках!

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 0
Рейтинг статті — 0

Коментарі ()

  Євген Зубковський Эксперт в галузі особистих фінансів
  • 12 років досвіду в інвестуванні та 3 роки інвестицій у фондовий ринок США
  • Під управлінням $1,3 млн.
  • Особистий капітал $200+ тис.
  • Допоможу Вам інвестувати надійно та безпечно!

  Інші статті автора

  Рух FIRE: як піти на пенсію раніше

  Портфель
  Що таке рух FIRE? Назва руху - FIRE означає "фінансова…
  6.03.2023
  Читати

  Ринкова капіталізація компанії — навіщо це знати інвестору

  Портфель
  Що таке капіталізація компанії Капіталізація компанії - це загальна вартість акцій компанії, що торгуються…
  19.01.2023
  Читати

  Які акції купувати у кризу?

  Портфель
  Епідемія коронавірусу захопила всю планету. Не дивно, що вона вплинула й на економіку. Інвесторів торкнулася не меншою…
  23.05.2022
  Читати

  Що таке Margin Call і як його уникнути

  Портфель
  Що таке маржа Слово "маржа" ніяк не синонім до слів "моржі" та "моржування". Поняття "маржин…
  2.03.2023
  Читати

  Популярні послуги