+38 (063) 652-79-97

8 переваг і недоліків біткоїна

Незалежно від того, яку позицію ви займаєте у світі фінансів - традиціоналіст, який віддає перевагу готівці, або прихильник інвестицій - у наш час ви напевно чули про криптовалюту і, можливо, навіть про деякі її плюси та мінуси. За останні кілька років криптовалюта набуває дедалі більшої популярності. Її власниками є близько 13% українців (близько 3 млн. осіб) і понад 90% з них купили біткоїни.

Переваги біткоїна

Хоча біткоїн був створений у 2009 році, він все ще вважається відносно новим видом валюти, що супроводжується великою кількістю дезінформації. Дізнавшись про переваги біткоїна, ви зможете вирішити, чи підходить він вам для інвестицій.

Доступність і ліквідність

Головною перевагою біткоїна є його доступність та універсальність. Переказ біткоїнів між користувачами займає всього кілька хвилин, їх можна використовувати для придбання товарів і послуг, а списки закладів, які приймають їх, постійно зростає. Це полегшує витрату грошей в іншій країні та обмін на інші валюти, а також дає змогу практично не оплачувати комісію. Біткоїни можна з легкістю продати в будь-який момент.

Анонімність і прозорість користувачів

Хоча біткойн і не є повністю анонімним, його користувачі ідентифікуються за цифровими кодами і можуть мати кілька відкритих ключів. Це гарантує відсутність публічного відстеження, а транзакції не можуть бути ідентифіковані користувачем.

Попри те, що транзакції можна постійно переглядати, що забезпечує прозорість, вони, як і раніше, захищені від шахрайства завдякитехнології блокчейн. Крім того, тільки ви, як власник гаманця, можете знати, скільки у вас біткоїнів.

Для додаткової безпеки та анонімності, навіть якщо адреса вашого гаманця стане публічною, ви зможете згенерувати нову адресу гаманця, щоб зберегти свою інформацію в безпеці. Порівняно з традиційною валютною системою, в якій особиста інформація може стати доступною після витоку з банку, для проведення операцій з біткоїнами не потрібно ніякої додаткової особистої інформації, що підвищує конфіденційність користувачів.

Незалежність від державної влади

Біткоїн - децентралізована валюта, тобто вона не регулюється жодним урядом або центральним банком. Це означає, що держава не може заморожувати або вимагати ваші активи. Крім того, для біткоїна не запроваджено оподаткування. Теоретично, це дає користувачам автономію і контроль над своїми грошима, оскільки ціна біткоїна не пов'язана з політикою.

Високий показник прибутковості

Ціни на біткоїн можуть бути дуже волатильними, різко змінюючись на щомісячній і навіть щоденній основі. Наприклад, у березні 2017 року ціна біткоїна становила $975,70, а всього за кілька місяців у грудні вона підскочила до $20 089. За кілька років у листопаді 2021 року ціна біткоїна досягла історичного максимуму в $69 000, а в січні 2022 року знову опустилася до позначки в $21 000.

Це свідчить про те, що, незважаючи на високу волатильність цін, користувачі криптовалюти можуть розглядати це як одну з переваг біткоїна, оскільки він може принести великий дохід за умови різних маніпуляцій у правильний момент.

Зі зростанням кількості користувачів біткоїна, багато інвесторів і підприємств почали додавати його у свої портфелі. Це допомагає збільшити потенційну прибутковість, особливо для тих, хто купив його за нижчою ціною.

Крім того, деякі інвестори вважають, що в довгостроковій перспективі біткоїн ще дорожчатиме, і до 2025 року його ціна може наблизитися до 500 000 доларів. Це пояснюється тим, що його пропозиція обмежена 21 мільйоном монет. Це обмеження пропозиції, найімовірніше, відбудеться в певні терміни, що, на думку багатьох, підвищить цінність біткоїна в довгостроковій перспективі.

Недоліки біткоїна

Незважаючи на швидке зростання і збільшення кількості користувачів, у біткоїна є деякі недоліки, які слід враховувати. Як і в багатьох інших аспектах інвестування, чим більше ви знаєте, тим більш виважене рішення ви можете прийняти. Нижче наведено основні недоліки біткоїна.

Волатильність

Коли біткоїн був створений Сатоші Накамото, було встановлено обмеження в 21 мільйон біткоїнів, які коли-небудь можуть існувати, тому деякі вважають біткоїн абсолютно дефіцитним. Саме ця обмеженість робить біткоїн таким цінним, але також змушує ціни на нього варіюватися, оскільки ціна виступає єдиною змінною, що може змінюватися залежно від попиту.

Існують й інші фактори, що впливають на волатильність біткоїна, такі як новини, які сприймаються інвесторами як погані, невизначеність щодо його майбутньої вартості та використання, а також порушення в системі безпеки.

Відсутність державного регулювання

Звісно, децентралізовану валюту можна розглядати як одну з переваг криптовалюти, але це також можна вважати й недоліком біткоїна, оскільки це означає, що інвестування в цю криптовалюту не регулюється. На відміну від валюти, регульованої центральним банком, транзакції біткоїна не мають юридичного захисту і, як правило, є безповоротними, що робить їх привабливими для різних видів шахрайства.

Ще одна проблема децентралізації біткоїна полягає в тому, що немає гарантовано мінімальної вартості. Тому, якщо велика група інвесторів вирішить припинити використання біткойнів і продати їх, його вартість може сильно знизитися і розорить вкладників, які тримають багато цієї криптовалюти.

Безповоротність операцій

Оскільки транзакції в біткоїні анонімні та не регулюються, ще одним недоліком є відсутність безпеки. Транзакції, що здійснюються через Bitcoin, незворотні й остаточні, тому нічого не можна зробити, якщо надіслано помилкову суму або невірно вказано одержувача.

Крім того, багато користувачів біткоїнів віддають перевагу зберіганню своїх монет в криптовалютному гаманці, що наражає їх на ризик втрати інвестицій у разі втрати доступу до закритого ключа. У разі поломки жорсткого диска або пошкодження вірусом записів чи гаманця, ваші кошти можуть стати недоступними або повністю зникнути за лічені хвилини.

Обмеженість у використанні

Незважаючи на те, що зростає кількість компаній, які приймають біткоїни, наприклад, українські компанії: Okko і мережа аптек АНЦ, він все ще не набув широкого поширення. Це накладає обмеження на те, куди ви можете витратити свої гроші, на відміну від використання кредитної або дебетової картки.

Підсумок: Чи варто інвестувати в біткоїн?

Незважаючи на низку переваг криптовалюти і плюси конкретно біткоїна, багато людей, як і раніше, вважають його ризикованим вкладенням. Але, як і будь-яке інше вкладення, інвестування в біткоїн вимагає попереднього вивчення.

Перелік плюсів і мінусів біткоїна - це тільки перший крок. Непогано також ознайомитися, як працює ця криптовалюта і криптогаманці, а також пов'язані з ринком прогнози і можливі ризики. Про це ви зможете дізнатися на моїй безкоштовній 15-хвилинній консультації.

Отримайте відповідь на запитання, що Вас цікавить за 15 хвилин
Зроби свій перший крок до системного інвестування вже сьогодні!
Залиш заявку на безкоштовну консультацію

Вопросы для закрепления материала

У листопаді 2021 року ціна біткоїна становила 69 000 $.

Основними плюсами біткоїна є: доступність і ліквідність, анонімність і прозорість користувачів, незалежність від державної влади, високий рівень прибутковості.

Біткоїн має такі мінуси: волатильність ціни, відсутність державного регулювання, безповоротність операцій, обмеженість у використанні.

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 1
Рейтинг статті — 5

Коментарі ()

  Євген Зубковський Эксперт в галузі особистих фінансів
  • 12 років досвіду в інвестуванні та 3 роки інвестицій у фондовий ринок США
  • Під управлінням $1,3 млн.
  • Особистий капітал $200+ тис.
  • Допоможу Вам інвестувати надійно та безпечно!

  Інші статті автора

  9 небезпечних звичок, що програмують на бідність

  Особисті фінанси
  Багато хто думає: вина їхнього грошового стану — відсутність спадщини батьків. Думка помилкова. Насправді,…
  23.05.2022
  Читати

  Скільки заробляють найбагатші люди нашої планети

  Портфель
  Найбагатші люди: демографічна структура Перш ніж розглядати демографічні характеристики найзабезпеченіших…
  13.02.2023
  Читати

  Як заробити на дивідендах

  Портфель
  Чимало українців пам'ятають, а деяка частина й досі береже серед документів акції підприємств, на яких колись…
  23.05.2022
  Читати

  Накопичення грошей – звичка чи обмеження: мій особистий досвід

  Щоб у майбутньому отримати результат, треба діяти вже сьогодні. І якщо ти вирішив забезпечити…
  23.05.2022
  Читати

  Як спланувати 2023 рік, щоб він став проривним

  Особисті фінанси
  Планування та підготовка Процес організації та побудови плану на наступні 365 днів потребує…
  2.01.2023
  Читати

  Популярні послуги