+38 (063) 652-79-97

7 способів накопичити собі пенсію в 1000 $

У більшості європейських країн пенсіонери активно подорожують, снідають у улюблених кафе, присвячують час приємному хобі. Порівняй українців після виходу на пенсію: продовжують працювати, щоб залишатися на нормальному фінансовому рівні, а більшість вважають гривні до наступної виплати. Якщо тебе не влаштовує подібна перспектива, то починай діяти сьогодні. Сьогодні я маю намір розповісти про способи накопичити на пенсію в Україні. Ти дізнаєшся: все не так складно, адже можливість забезпечити нормальне життя після 60-ти лише у твоїх руках.

У моєму блозі багато інформації про те, як забезпечити гідне життя собі та своїм близьким.

Раджу спочатку порахувати скільки потрібно накопичити на пенсію. Від подібної цифри залежить вибір варіанта накопичення. Важливо врахувати, скільки часу лишилося, особисті фінансові можливості. За приклад візьмемо 1000 $ за місяць. Якщо закінчити працю у 60 і прожити до 80, знадобиться 240 000 доларів. Розглянемо сім способів, як нагромадити на пенсію в Україні.

№1: Збирати в конверт

Найбільш популярний варіант, адже більшість українців не довіряють банкам, не мають достатньої інформації про інвестиції, щоб вкладати гроші в активи. Варіантів, де накопичують пенсію наші громадяни, є чимало:

 • У конверті готівкою;
 • на банківських картах;
 • У іноземній валюті.

Версія накопичення проста, не вимагає зусиль, крім заробітку. Спробуймо розібрати приблизні цифри залежно від віку. Якщо тобі 25 до 60 доведеться щомісяця відкладати 571 $, в 35 - 800, в 45 - 1333. Розумієш, чому я раджу починати сьогодні?

Нестача – можлива інфляція. Збирай саме у валюті, втратиш менше.

№2: Відкривати депозити

Сьогодні відсоткова ставка гривневих депозитів у середньому становить 7-8%, максимально – 11. Вклади у валюті у кілька разів менші. Враховуючи, що Фонд гарантування покриває до 200 000 гривень, доведеться відкривати подібні рахунки у понад 30-ти банках, щоб у разі їхнього банкрутства залишитися за капіталу. Не впевнений, що в Україні достатньо надійних фінансових установ.

№3: Оформити договір накопичувального страхування

Досить поширений тип накопичення, актуальний тим, що не підлягає оподаткуванню, не включається до декларації про доходи, захищений від зазіхання держави, бізнес-партнерів, родичів, виконавчої служби.

Сенс такого методу оформленні страхового договору певний період. Якщо після завершення його дії застрахована особа залишиться за життя, виплачується накопичена сума + відсотки. Ставка в подібних програмах невисока, приблизно як депозит у банку, тому щомісяця потрібно відкладати приблизно, як у першому варіанті.

№ 4: Придбати нерухомість та здавати її в оренду

Найзрозуміліша українцям версія накопичити на пенсію. Єдиний нюанс: для отримання достатнього доходу після 60 потрібно мати стартовий капітал, щоб придбати квартиру і здавати її в оренду. Як стверджують експерти, окупити вкладення можна за 12-15 років. За ці гроші можна купити ще одну квартиру, а через такий самий період – третю. Тож ти зможеш вийти на дохід у 800-1000 доларів.

№ 5: Вкласти кошти у банківське золото

У цьому вся методі накопичення є кілька напрямів: відкриття металевих рахунків, купівля золотих злитків у банку, вкладення коштів у золоті монети. Мінус: потреба вихідного капіталу. Плюс: на такі операції не нараховується ПДВ.

Інформація для роздумів: під час пандемії ціна золота зросла на 3,5% лише перші місяці.

№6: Інвестувати

Український фондовий ринок - поки що не найкращий для інвестування, але за допомогою міжнародних брокерів ти зможеш купувати акції, цінні папери практично будь-якої компанії світу. Прибутковість вкладення капіталу в індексні ETF фонди досить висока - у середньому 8% річних у $. Такого не пропонує жоден український банк, тому, порівняно з депозитом, потрібно відкладати щомісяця в 2-3 рази менше.

Якщо ти ще не чув про Interactive Brokers,  читай статтю про неї.

№7: Комбінувати кілька варіантів

Нормальна практика диверсифікувати свої фінанси. Ти можеш вибрати кілька актуальних для себе методів накопичення, на які маєш достатньо коштів. Але пам'ятай, у цьому випадку відповісти на запитання, як дізнатись, скільки накопичено пенсії, дещо складніше.

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 0
Рейтинг статті — 0

Коментарі ()

  Євген Зубковський Эксперт в галузі особистих фінансів
  • 12 років досвіду в інвестуванні та 3 роки інвестицій у фондовий ринок США
  • Під управлінням $1,3 млн.
  • Особистий капітал $200+ тис.
  • Допоможу Вам інвестувати надійно та безпечно!

  Інші статті автора

  Що дає інвестору диверсифікація інвестиційного портфеля

  Портфель
  Що таке диверсифікація Диверсифікація (diversification)…
  5.01.2023
  Читати

  Облігації - що це таке і як на них заробити

  Портфель
  Що таке облігації Історія облігацій починається з 17-го століття, коли Нідерланди випустили…
  15.12.2022
  Читати

  Рух FIRE: як піти на пенсію раніше

  Портфель
  Що таке рух FIRE? Назва руху - FIRE означає "фінансова…
  6.03.2023
  Читати

  4 фінансові помилки, яких я припустився, будучи новачком

  Портфель
  Стрімке вивчення всього Через страх перед невідомим я одразу ж після отримання ступеня бакалавра…
  27.02.2023
  Читати

  Популярні послуги