+38 (063) 652-79-97
 • Головна
 • Блог
 • 4 фінансові помилки, яких я припустився, будучи новачком

4 фінансові помилки, яких я припустився, будучи новачком

Фінансові помилки у 20 років - це майже як обряд посвяти в доросле життя. Помилки з грошима, які я зробив, будучи новачком, не були моїми найяскравішими моментами в житті, але вони, безумовно, навчили мене, як рухатися вперед, керуючи своїми особистими фінансами.

Стрімке вивчення всього

Через страх перед невідомим я одразу ж після отримання ступеня бакалавра вхопився за можливість продовження освіти. Я заплатив за вступ до аспірантури та навіть записався на кілька онлайн-курсів в університеті. Я думав, що мені потрібно більше кваліфікації та професійної підготовки. Я думав, що мені потрібно щось більше. Можливо, навіть абсолютно новий кар'єрний шлях.

Хоча вивчати варіанти - це більш ніж нормально, особливо коли ви ще молоді, поспішне ухвалення будь-якого такого рішення пов'язане з фінансовим ризиком. У підсумку я не пішов в аспірантуру і кинув свої онлайн-курси.

Замість цього я набув досвід роботи, що виявилося набагато кращим для мого життя і заробітку, ніж курси.

Не складав щомісячний бюджет

Під час складання бюджету після закінчення університету я не враховував свої доходи та витрати, а також не складав бюджет. Потім не міг згадати, куди я витратив частину грошей, а це була кругленька сума. І хоча, на перший погляд рахунки, звісно, були невеликі, накопичувальний ефект я у своєму бюджеті не враховував. Ознайомившись із цією статтею, ви дізнаєтеся, як я створив справді працюючий бюджет.

Думав, що я занадто молодий, щоб інвестувати

Велика грошова помилка, якої припускаються багато людей - це недооцінювання своїх здібностей до інвестування. Принаймні, так було зі мною! Якби на початку свого шляху я інвестував невеликі суми грошей, я б зміг отримати солідний старт для своїх заощаджень і познайомитися зі світом інвестування набагато раніше.
Багато хто вважає інвестування складним фінансовим заняттям. Звичайно вам доведеться трохи повчитися, але найбільша помилка в інвестуванні - не інвестувати взагалі. Зробіть перший крок, записавшись на мою 15-хвилинну консультацію.

Отримайте відповідь на запитання, що Вас цікавить за 15 хвилин
Зроби свій перший крок до системного інвестування вже сьогодні!
Залиш заявку на безкоштовну консультацію

Імпульсивні витрати

На початку свого шляху я регулярно зазнавав невдач у пошуку роботи. Я подавав заявки на масу вакансій, проходив співбесіди на кількох етапах, і все одно робота діставалася кандидату з великим досвідом. Важко відчувати мотивацію у своїй кар'єрі, коли перебуваєш на стартовій лінії та просто сподіваєшся, що хтось спробує дати тобі шанс. З кожною відмовою виникало бажання купити що-небудь, що на певний час змусило б мене почуватися добре.
Я шкодую про те, що піддався імпульсу, замість того, щоб подбати про себе або спланувати свої наступні кроки. Психічне здоров'я і фінанси нерозривно пов'язані. І я думаю, що фінансові помилки, яких ви припускаєтеся у свої 20 років, є гарним прикладом цього. Це вразливий, бурхливий час у вашому житті, і важко уникнути витрачання грошей на те, що справді хочеться, чи то велике замовлення їжі на винос, чи то пара туфель - тільки для того, щоб заповнити порожнечу від пошуку роботи, який здається нескінченним.

Але, озираючись назад, якби я замість цього приділив певний час, щоб бути уважним і подбати про себе і свої фінанси, я б почувався набагато краще. Тож прийміть приємну спокійну ванну, візьміть ручку і папір і напишіть свої кар'єрні цілі або навіть відкладіть гроші, які ви збиралися витратити даремно, у вашу фінансову подушку

Фінансові помилки - це нормально...

... доти, доки ви намагаєтеся вчитися на них.

Фінансові помилки трапляються і траплятимуться. Але перетворити ці помилки на уроки, які поліпшать ваше фінансове майбутнє - це вибір, який ви можете і повинні зробити. Найімовірніше ви, як і я, з часом зрозумієте, що вже можете робити краще, і спробуєте зробити ще одне зусилля.

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 0
Рейтинг статті — 0

Коментарі ()

  Євген Зубковський Эксперт в галузі особистих фінансів
  • 12 років досвіду в інвестуванні та 3 роки інвестицій у фондовий ринок США
  • Під управлінням $1,3 млн.
  • Особистий капітал $200+ тис.
  • Допоможу Вам інвестувати надійно та безпечно!

  Інші статті автора

  Як змусити гроші працювати для збільшення капіталу

  Портфель
  Як змусити гроші працювати на себе У процесі отримання активного доходу, або, по-простому, працюючи…
  12.01.2023
  Читати

  Навчання дітей фінансової грамотності: навіщо, як і коли це робити?

  Особисті фінанси
  Кожен із нас хотів би не лише заробляти достатньо, а й уміти правильно витрачати гроші та вкладати…
  23.05.2022
  Читати

  7 способів накопичити собі пенсію в 1000 $

  Особисті фінанси
  У більшості європейських країн пенсіонери активно подорожують, снідають у улюблених кафе, присвячують час…
  23.05.2022
  Читати

  Популярні послуги