+38 (063) 652-79-97
 • Головна
 • Блог
 • 23 важливі життєві уроки, які змінять ваше життя

23 важливі життєві уроки, які змінять ваше життя

Найважливіші уроки життя можуть допомогти вам ухвалювати правильні рішення щодо ваших грошей, а також дати вам перспективу на краще життя. Ваші фінанси – це те, що ви з них робите!

1. Терпіння – це важливо

Терпіння – це здатність спокійно чекати чогось, без негативної реакції на труднощі. У житті є безліч речей, на які ми маємо дочекатися.

Коли йдеться про управління фінансами, терпіння також необхідне. Ви можете використовувати терпіння, коли зважуєте варіанти інвестицій, коли започатковуєте бізнес і витрачаєте час на те, щоб зробити його успішним, а також можете проявляти терпіння, коли економите гроші.

Якщо ви навчитеся проявляти терпіння на своєму фінансовому шляху і не відступати від своїх цілей, ви зможете досягти справжнього фінансового успіху.

2. Вчіться на своїх помилках

Усі ми робимо помилки. Деякі з них мають серйозніші наслідки, ніж інші, але всі вони можуть послужити цінним досвідом.

У міру просування шляхом фінансової незалежності, ви обов'язково будете робити помилки. Але головне – не дозволяти цим помилкам визначати ваше майбутнє.

Навпаки, ви маєте винести з них уроки й ухвалювати правильні рішення в майбутньому. Якщо ви зможете винести уроки зі своїх минулих невдач, їх можна використовувати для досягнення прогресу.

3. Вас не має хвилювати думка людей

На жаль, ми з легкістю зациклюємося на тому, що про нас думають. Коли вас занадто сильно хвилює думка інших людей, це впливає на прийняті вами рішення.

Коли йдеться про ухвалення рішень, пов'язаних із фінансами, вони мають бути особистими. Це означає, що вам має бути все одно на думку інших людей, поки ви працюєте над досягненням позитивних фінансових цілей.

Один із найважливіших життєвих уроків, який може вплинути на ваші фінанси – це навчитися не зациклюватися на тому, що думають про вас інші.

4. Вийдіть зі своєї зони комфорту

Якщо ви хочете досягти чогось значного в житті, вам доведеться вийти зі своєї зони комфорту. Аналогічним чином, якщо ви хочете досягти великих успіхів у фінансовій сфері, вам також доведеться вийти із зони комфорту.

Прикладом виходу із зони фінансового комфорту може бути вчинення чогось значного з вашими грошима, наприклад, придбання будинку або початок інвестування, навіть якщо ви новачок у цій справі. Набуття нового досвіду та вивчення різних ідей може бути корисним для ваших фінансів.

Іншим прикладом може стати зміна роботи з метою отримання більшого доходу. Хоча це може бути важко, але буде стимулом для зростання ваших фінансів, доводячи, що вихід за межі своєї зони комфорту є одним із цінних життєвих уроків.

5. Хто рано встає, тому Бог подає

У житті, коли ви приходите першими, то зазвичай маєте перевагу перед тими, хто приходить пізніше.

Наприклад, якщо ви рано встаєте, то можете виявити, що за день встигаєте зробити більше, ніж інші.

Це один із хороших життєвих уроків, котрий ви можете перенести і на свої фінанси – зокрема, коли йдеться про інвестування. Чим раніше почнете інвестувати, тим більше у вас буде переваг. Ви також можете стати одним із перших, хто вкладе гроші в компанію, яка в підсумку виявиться неймовірно успішною.

У ваших грошей буде більше часу, щоб вирости на ринку, а це означає, що ви зможете в рази примножити свої багатства.

6. Ви не маєте, бо не просите

Ви отримуєте від життя більше, коли справді просите те, чого хочете і потребуєте. Це ж саме стосується і ваших фінансів. Ми схильні втрачати можливості заощадити або навіть заробити гроші, тому що просто не просимо.

Наприклад, кілька речей, про які ви повинні просити при отриманні кредиту, включають:

 1. Чи можна знизити процентну ставку?
 2. Чи можна скасувати комісію?
 3. Чи можна тимчасово зняти відсотки?

Цією інформацією ви можете скористатися, просто запитавши про це. Прийміть цю життєву пораду і запитуйте те, що вам потрібно і що очікувати від своїх грошей.

7. Спокійно сприймайте невдачі

У вас обов'язково щось не вийде, це один із головних уроків життя. Але чи знаєте ви, що невдача – це частина успіху?

Можливо, ви припустилися кількох помилок у судженнях про свої гроші, але це означає, що необхідно винести з цього уроки та продовжувати йти вперед.

8. Єдиний спосіб досягти прогресу – це почати

Один із найважливіших життєвих уроків, який ви можете засвоїти, досить очевидний – це прогрес.

Єдиний спосіб досягти прогресу в житті – це реально щось робити. Немає абсолютно ніякого прогресу в тому, щоб просто знати, що потрібно робити, але нічого не робити.

Так само ви не зможете досягти прогресу у своїх фінансах, якщо не почнете. Ви ніколи не зможете відкладати гроші, якщо не почнете з першого долара. Ви ніколи не розплатитеся з боргами, якщо не зробите перший платіж.

Прогрес починається з початку. Величезну роль на початку шляху відіграє постановка цілей. Наприклад, встановивши професійні цілі, фінансові цілі та багато іншого, ви зможете створити план їх досягнення!

9. Планування на випадок непередбачених обставин – важливий життєвий урок.

Життя сповнене несподіванок. Зрештою ці сюрпризи можуть вплинути на ваші фінанси. Ось чому важливо підготуватися до непередбачуваних обставин, створивши належний страховий захист. Наприклад, ніхто не очікує, що втратить роботу, але це трапляється. Ви можете пом'якшити фінансовий тягар від втрати роботи, створивши фінансову подушку на випадок непередбачуваних обставин. Як створити надійну фінансову подушку я розповів у своїй статті

Коли справа стосується ваших фінансів, у вас завжди має бути план, який допоможе знизити ризики.

10. Якщо спочатку не виходить, спробуйте ще раз

Немає нічого незвичайного в тому, що батьки заохочують своїх дітей, коли в них щось не виходить з першого разу. Попри те, що в дитинстві нам прищеплювали цю стійкість, у дорослому житті вона іноді минає від нас. Тому я нагадаю вам ще раз: якщо у вас не виходить з першого разу, спробуйте ще раз.

Можливо, вам не вдалося знайти більш високооплачувану роботу або купити свій перший будинок. Не дозволяйте дрібним невдачам або затримкам у прогресі змусити вас кинути справу.

Поверніться і спробуйте ще раз! Ваші фінансові цілі залежать від того, наскільки ви будете впевненими в собі.

11. Відсутність плану – це провал

Відсутність плану для досягнення своїх цілей – це запорука провалу. Успіх не приходить просто так, завдяки щасливому випадку. Вам допоможе план, який спрямовуватиме ваші дії для досягнення цілей.

Ваш фінансовий успіх не буде досягнутий без плану. Почніть зі створення власного фінансового плану разом із бюджетом. Маючи надійну карту для досягнення своїх фінансових цілей, ви майже неминуче досягнете їх.

12. Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти

Існує думка, що люди, які вас оточують, визначають вашу життєву траєкторію. Якщо у вас погані друзі, то, найімовірніше, ви не просунетеся далеко в житті.

З іншого боку, якщо ви оточуєте себе успішними людьми, то практично неможливо не стати успішним.

Коло ваших друзів також може вплинути на ваші доходи. Якщо ви знаєте потрібних людей, у вас буде можливість заробити більше грошей, отримати потрібну роботу або зайнятися бізнесом.

У будь-якому разі з фінансової точки зору, оточувати себе правильним колом спілкування – це в буквальному сенсі вигідно.

13. Будьте вдячні

З усіх важливих життєвих уроків, бути вдячним - це дуже важливий урок. Легко дивитися на те, чого в нас немає в житті, і скаржитися. Однак, коли ви навчитеся бути вдячним за те, що у вас є, то зрозумієте, що це шлях до успіху.

Можливо, у вас немає всіх грошей, які ви хотіли б мати, але є й хороша новина – у вас є хоч щось. Щось завжди краще, ніж нічого.

Так само, можливо, ви не перебуваєте на тому рівні, на якому хотіли б бути у фінансовому плані, але ви вже не там, де були раніше. За все це потрібно бути вдячним.

14. Ваші слова створюють ваш світ

Чи знаєте ви, що в нас є можливість сформувати своє життя за допомогою слів, які ми вимовляємо? Це один із найцінніших життєвих уроків! Якщо ви говорите, що відбудуться негативні події, не дивуйтеся, якщо вони відбудуться!

Зрештою, ваше життя складатиметься з ваших рішень і слів, які ви вимовляєте. Знаючи, що ваші слова мають силу, ви повинні говорити позитивно, коли йдеться про фінанси.

15. Віддавайте – отримаєте натомість

У житті існує закон взаємності. Він означає, що коли ви робите щось хороше, добро буде зроблено і для вас. Коли ви віддаєте, то й інші віддаватимуть вам.

Цей принцип працює і з вашими грошима. Коли ви навчитеся бути щедрими зі своїми грошима, то виявите, що ваші активи зростають.

Тому, складаючи свій бюджет, виділіть місце для пожертвувань. Це може бути релігійна організація, благодійна спільнота або навіть нужденний незнайомець.

16. Звертайтеся по мудру пораду

Під час ухвалення рішень завжди важливо звертатися за мудрою порадою. Хоч ви і не хочете жити, орієнтуючись на чужі думки, для порад завжди є час і місце.

Те ж саме вірно і щодо грошей. Зрештою, ви повинні робити те, що краще для вас. Однак не завадить також скористатися порадами досвідчених фінансових консультантів.

Найняти фінансового консультанта буде корисно, якщо ви застрягли в питанні про те, як управляти своїми грошима, починаючи свій шлях до фінансового благополуччя, або у вас складна фінансова ситуація.

Починаючи свій шлях до фінансового благополуччя, буде корисно звернутися до фінансового радника, якщо ви застрягли в питанні про те, як управляти своїми грошима, або у вас просто бракує часу в усьому розібратися.

Отримайте відповідь на запитання, що Вас цікавить за 15 хвилин
Зроби свій перший крок до системного інвестування вже сьогодні!
Залиш заявку на безкоштовну консультацію

17. Мати кордони – це важливо

Наявність кордонів необхідне для спокійного і продуктивного життя, і це один з найважливіших життєвих уроків, які ви повинні запам'ятати. При відсутності особистих кордонів люди ставитимуться до вас так, як вважають за потрібне. Це неправильно.

Встановлюючи кордони у стосунках із друзями, сім'єю та колегами, ви визначаєте те, як хочете, щоб до вас ставилися в житті. Ви також встановлюєте рівень доступу, який дозволяєте мати іншим людям по відношенню до вас.

Важливо мати кордони і у фінансовій сфері. Деякі приклади фінансових кордонів, які можна встановити: скільки ви витрачаєте на певні речі, чи даєте ви гроші сім'ї та друзям, і наскільки ви готові ризикувати під час інвестування.

Наявність таких кордонів дасть вам змогу надалі контролювати свої фінанси та керувати ними так, як вам зручно.

18. Ніщо в житті не дається безкоштовно

У міру того, як ви вступали в доросле життя, стало зрозумілим одне: у житті немає нічого безкоштовного! За все доводиться платити – чи то час, чи то гроші. Фінансова підготовка до того, що доведеться платити за те, чого ви хочете – один з уроків життя.

Чудовий спосіб зробити це – мати вільні кошти, які дозволять вам відкладати гроші на майбутні витрати. Засвоєння того, що ніщо в житті не дається безоплатно – одне з найважливіших правил, які необхідно прийняти і застосувати до своїх фінансів!

19. Тихіше їдеш – далі будеш

Чи чули ви коли-небудь історію про черепаху і зайця? Мораль цієї старої казки така: "Розсудливий і неквапливий виграє гонку".

Іноді може здаватися, що ви рідко робите успіхи в житті, але врешті-решт досягнете своєї мети, якщо наполегливо йтимете до неї.

Робота над своїми фінансовими цілями може здатися довгим і важким процесом, але, подібно до черепахи, ви досягнете своїх цілей, якщо наполегливо йтимете до них. Застосовуйте цей важливий життєвий урок при виплаті боргів, заощадженні грошей і навіть інвестуванні.

Обдумані, стратегічні кроки неминуче приведуть вас до успіху.

20. Менше знаєш – міцніше спиш?

Іноді заперечення життєвих реалій може здатися задоволенням і щастям. Зрештою, ми не кидаємо собі виклик, щоб стати кращими. Насправді, незнання того, що робити зі своїми грошима, може в кінцевому рахунку дорого вам обійтися.

Отримання доступу до фінансової освіти – як, наприклад, моя абсолютно безоплатна консультація – дасть вам змогу точно знати, що робити зі своїми грошима на початковій стадії інвестування.

Отримайте відповідь на запитання, що Вас цікавить за 15 хвилин
Зроби свій перший крок до системного інвестування вже сьогодні!
Залиш заявку на безкоштовну консультацію

21. У здоровому тілі здоровий дух!

Підтримання гарного здоров'я не тільки заощадить ваші гроші та час, а й допоможе вам працювати з максимальною віддачею протягом багатьох років.

Зосередьтеся на правильному харчуванні, пийте багато води і постійно займайтеся фізичними вправами, чи то йога двічі на тиждень, чи то пробіжка вранці.

Турбота про своє здоров'я може призвести до поліпшення дисципліни і звичок в інших сферах вашого життя, наприклад, у ставленні до грошей.

Здоров'я – це, коли новий день кращий за попередній!

22. Купуйте речі, виходячи з їхньої користі

Один із гарних способів переконатися в тому, що ви витрачаєте гроші з розумом – це пам'ятати про їхню цінність. Розуміння того, скільки коштує для вас той чи інший предмет, або досвід – один із найцінніших життєвих уроків.

Починайте купувати речі, виходячи з їхньої цінності для вас, а не тільки з міркувань зручності. Або, що ще гірше, купувати щось лише тому, що так роблять усі інші.

Покупки, засновані на цінності, справді допоможуть вам не витрачати гроші даремно і бути більш задоволеним тим, що ви купуєте.

23. Звички – ключ до перемоги в будь-якій справі

Чи хочете ви набути нової навички, досягти успіху на роботі або стати впевненою людиною, здорові звички допоможуть вам у цьому. Добре, якщо ви поставите перед собою конкретну мету, при цьому складете план її досягнення і будете слідувати йому щодня.

Хороші звички з часом допоможуть вам досягти того, що колись здавалося абсолютно неможливим.

Не кажучи вже про те, що це допоможе вам із грошима, оскільки дасть змогу досягти стабільності у вашому житті. Ви можете застосувати свої звички та ритуали до грошей, складаючи бюджет у певний час, ставлячи короткострокові цілі та досягаючи їх, а також регулярно заробляючи більше грошей.

Застосуйте ці важливі життєві уроки к своїм фінансам!

Вам просто потрібно подивитися на принцип кожного уроку, і ви побачите, як вони можуть допомогти вам краще розпоряджатися своїми грошима.

Важливо не тільки застосовувати ці важливі життєві уроки, а й знайти ресурси, які допоможуть на вашому фінансовому шляху.

Є.Зубковський

Прості, але регулярні дії призводять до великого результату.

Отримайте необхідну фінансову консультацію, залишивши заявку на моєму сайті.

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 1
Рейтинг статті — 5

Коментарі ()

  Інші статті автора

  Десять питань, які варто поставити фінансовому раднику перед початком співробітництва

  Особисті фінанси
  Для Європи та Америки мати надійного фінансового радника – звична річ: і для тих, хто має високий рівень…
  23.05.2022
  Читати

  Як вибрати брокера для торгівлі на фондовому ринку

  Хто такий брокер зрозумілою мовою Брокер - "посередник" або "попутник", фізична…
  29.09.2022
  Читати

  Десять випадків, коли інвестувати ще зарано

  Особисті фінанси
  Інвестування - відмінний спосіб отримувати прибуток без особливих зусиль. Вкладати гроші можна…
  23.05.2022
  Читати

  Популярні послуги