+38 (063) 652-79-97
 • Головна
 • Блог
 • Накопичення грошей – звичка чи обмеження: мій особистий досвід

Накопичення грошей – звичка чи обмеження: мій особистий досвід

Щоб у майбутньому отримати результат, треба діяти вже сьогодні. І якщо ти вирішив забезпечити собі безбідне життя на пенсії, то думати про це варто саме в молодому віці, адже чим старшим стаєш, тим менше часу залишається.

 Сьогодні я вирішив поділитися своїм досвідом, адже багатьом відкладання грошей вже сьогодні, у молодості, здається обмеженням комфорту. Я нерідко чую від знайомих і не тільки від них: навіщо тобі це потрібно, варто побалувати себе, адже на старості вже не захочеться того, що доступно зараз. Знаю, що тих, хто активно створює капітал, економлячи багато на чому не такому вже й потрібному, вважають скнарою. Якщо тебе бентежить цей момент, то обов'язково прочитай мій пост, і ти зрозумієш, хто в цьому випадку має рацію.

 Кажу одразу: я намагаюся відкладати гроші щомісяця у розмірі до 50% свого доходу. Щоразу, коли мені приходить зарплата на банківську картку, половину перенаправляю на накопичувальний рахунок того ж дня.

 Щомісяця суми приблизно однакові. Звичайно, бувають ситуації, коли в мене заплановані витрати, крім основних. У такому разі накопичувальна частина трохи зменшується. Але завжди намагаюся відкласти, хоч і менше, вже протягом кількох років. І навіть помітив, що того місяця, де витрати перевищують доходи, я почуваюся некомфортно. Пояснюю це тим, що за роки відбулося формування звички відкладати та створювати свій капітал. Це чимось схоже на нікотинову залежність, коли дуже хочеться курити, але немає можливості.

І це так і є, адже спочатку я навчився щомісяця відкладати гроші, а вже потім поставив собі за мету забезпечити безбідне життя на пенсії. Раджу і тобі пройти такий шлях. Ти теж не відчуватимеш дискомфорту, адже накопичення стане способом твого життя. Тільки з часом приходить розуміння: цей варіант життєвого шляху зовсім не в тягар, як здається оточуючим. Моя звичка веде до фінансових цілей, звичка витрачати більше, ніж заробляти, навіть отримуючи від цього швидкоплинне задоволення, приведе до бідності.

 Безумовно, я розумію тих, хто не може відмовитися від покупок, перебуваючи у супермаркеті чи торговому центрі. І нітрохи їх не засуджую, адже кожен має свою мету. Мене ж багато хто намагається переконати. Напевно, і ти зіткнешся з такою думкою. Моя порада: не слухай! Іди впевнено вперед. Через 30 років зустрінешся з порадниками та зможеш їм довести, що насолоджуватися життям можна навіть на пенсії, а не засуджувати державу за невелику допомогу.

Якщо ти хочеш забезпечити безбідне життя собі і своїм близьким - слідуй моїм порадам. Я певен, у тебе все вийде! 

Звичку витрачати менше, ніж заробляти, і відкладати цю різницю я сформував давно. Але довго гроші просто залишалися на рахунку. І лише рік тому відкрив для себе інвестування, щоб кошти почали працювати та приносити прибуток. Якщо ти стежиш за моїм блогом, то вже побачив спосіб життя, який я веду. Не особливо обмежую себе, не дотримуюся неправильної економії, а опиняюся лише від того, без чого можна обійтися.

Раджу і тобі почати виховувати в собі бажання збирати та інвестувати без відчуття позбавлення чогось важливого. Я з цим впорався легко, вірю, що й ти зможеш.

 Залишайте коментарі, що для тебе було особливо корисним у моєму досвіді! А якщо ти хочеш докладніше дізнатися, як створити капітал,  читай моє керівництво .

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 0
Рейтинг статті — 0

Коментарі ()

  Євген Зубковський Эксперт в галузі особистих фінансів
  • 12 років досвіду в інвестуванні та 3 роки інвестицій у фондовий ринок США
  • Під управлінням $1,3 млн.
  • Особистий капітал $200+ тис.
  • Допоможу Вам інвестувати надійно та безпечно!

  Інші статті автора

  Скільки заробляють найбагатші люди нашої планети

  Портфель
  Найбагатші люди: демографічна структура Перш ніж розглядати демографічні характеристики найзабезпеченіших…
  13.02.2023
  Читати

  10 кроків до створення надійного фінансового плану

  Портфель
  Що таке фінансовий план? Фінансовий план…
  9.01.2023
  Читати

  Що таке інвестиційний портфель

  Портфель
  Типи інвестиційних портфелів за рівнем ризику Вибір стратегії впливає на складові вашого портфеля. Насправді,…
  3.11.2022
  Читати

  Як збирати гроші: чому не вдається це робити і як виправити

  Особисті фінанси
  Сьогодні хочу поділитися з тобою інформацією, як можна нагромадити гроші на свій будинок чи квартиру,…
  23.05.2022
  Читати

  Переваги та недоліки Interactive Brokers

  Interactive Brokers
  Історія створення "Створити технологію, що забезпечує ліквідність на кращих умовах. Бути лідером…
  13.10.2022
  Читати

  Популярні послуги