+38 (063) 652-79-97
 • Головна
 • Блог
 • Накопичення грошей – звичка чи обмеження: мій особистий досвід

Накопичення грошей – звичка чи обмеження: мій особистий досвід

Щоб у майбутньому отримати результат, треба діяти вже сьогодні. І якщо ти вирішив забезпечити собі безбідне життя на пенсії, то думати про це варто саме в молодому віці, адже чим старшим стаєш, тим менше часу залишається.

 Сьогодні я вирішив поділитися своїм досвідом, адже багатьом відкладання грошей вже сьогодні, у молодості, здається обмеженням комфорту. Я нерідко чую від знайомих і не тільки від них: навіщо тобі це потрібно, варто побалувати себе, адже на старості вже не захочеться того, що доступно зараз. Знаю, що тих, хто активно створює капітал, економлячи багато на чому не такому вже й потрібному, вважають скнарою. Якщо тебе бентежить цей момент, то обов'язково прочитай мій пост, і ти зрозумієш, хто в цьому випадку має рацію.

 Кажу одразу: я намагаюся відкладати гроші щомісяця у розмірі до 50% свого доходу. Щоразу, коли мені приходить зарплата на банківську картку, половину перенаправляю на накопичувальний рахунок того ж дня.

 Щомісяця суми приблизно однакові. Звичайно, бувають ситуації, коли в мене заплановані витрати, крім основних. У такому разі накопичувальна частина трохи зменшується. Але завжди намагаюся відкласти, хоч і менше, вже протягом кількох років. І навіть помітив, що того місяця, де витрати перевищують доходи, я почуваюся некомфортно. Пояснюю це тим, що за роки відбулося формування звички відкладати та створювати свій капітал. Це чимось схоже на нікотинову залежність, коли дуже хочеться курити, але немає можливості.

І це так і є, адже спочатку я навчився щомісяця відкладати гроші, а вже потім поставив собі за мету забезпечити безбідне життя на пенсії. Раджу і тобі пройти такий шлях. Ти теж не відчуватимеш дискомфорту, адже накопичення стане способом твого життя. Тільки з часом приходить розуміння: цей варіант життєвого шляху зовсім не в тягар, як здається оточуючим. Моя звичка веде до фінансових цілей, звичка витрачати більше, ніж заробляти, навіть отримуючи від цього швидкоплинне задоволення, приведе до бідності.

 Безумовно, я розумію тих, хто не може відмовитися від покупок, перебуваючи у супермаркеті чи торговому центрі. І нітрохи їх не засуджую, адже кожен має свою мету. Мене ж багато хто намагається переконати. Напевно, і ти зіткнешся з такою думкою. Моя порада: не слухай! Іди впевнено вперед. Через 30 років зустрінешся з порадниками та зможеш їм довести, що насолоджуватися життям можна навіть на пенсії, а не засуджувати державу за невелику допомогу.

Якщо ти хочеш забезпечити безбідне життя собі і своїм близьким - слідуй моїм порадам. Я певен, у тебе все вийде! 

Звичку витрачати менше, ніж заробляти, і відкладати цю різницю я сформував давно. Але довго гроші просто залишалися на рахунку. І лише рік тому відкрив для себе інвестування, щоб кошти почали працювати та приносити прибуток. Якщо ти стежиш за моїм блогом, то вже побачив спосіб життя, який я веду. Не особливо обмежую себе, не дотримуюся неправильної економії, а опиняюся лише від того, без чого можна обійтися.

Раджу і тобі почати виховувати в собі бажання збирати та інвестувати без відчуття позбавлення чогось важливого. Я з цим впорався легко, вірю, що й ти зможеш.

 Залишайте коментарі, що для тебе було особливо корисним у моєму досвіді! А якщо ти хочеш докладніше дізнатися, як створити капітал,  читай моє керівництво .

Поделиться в социальных сетях:

Дякую за оцінку!
Оцініть статтю
Голосів — 0
Рейтинг статті — 0

Коментарі ()

  Інші статті автора

  Як відкрити брокерський рахунок у Interactive Brokers

  Що для цього потрібно і в яких ситуаціях це вигідно Весь процес відкриття рахунку відбувається онлайн.…
  22.09.2022
  Читати

  Що потрібно для створення подушки безпеки

  Сьогоднішнє життя настільки непередбачуване, що мінімальна подушка безпеки має бути в кожній родині. Бажано…
  23.05.2022
  Читати

  Як збирати гроші: чому не вдається це робити і як виправити

  Сьогодні хочу поділитися з тобою інформацією, як можна нагромадити гроші на свій будинок чи квартиру,…
  23.05.2022
  Читати

  Що таке інвестиційний портфель

  Типи інвестиційних портфелів за рівнем ризику Вибір стратегії впливає на складові вашого портфеля. Насправді,…
  3.11.2022
  Читати

  Популярні послуги